Jäätmemajanduse korraldus Rõuge vallas

Kelle poole pöörduda?

  • Margit Päkk – Rõuge valla keskkonnaspetsialist 
    5346 7448, margit.pakk@rougevald.ee
  • Rõuge jäätmejaama operaator – 5917 3900
  • Martin Hütsi – Haanja, Misso, Mõniste ja Varstu piirkonna haldusspetsialist
    529 5247, martin.hutsi@rougevald.ee
  • Olev Mõttus – Rõuge piirkonna haldusspetsialist
    505 3143, olev.mottus@rougevald.ee

Kasulikud lingid: 

Jäätmevaldkonna blanketid

Rõuge jäätmejaam 

OÜ Rõuge Kommunaalteenus 

Jäätmekogumispunktid Haanjas, Missos ja Mõnistes

Rõuge valla jäätmehoolduseeskiri 

Segapakendikonteinerid – asukohad ja tühjendamise graafikud

Korraldatud jäätmeveo hinnad

Kuhu viia vanad patareid ja akud Rõuge vallas?

 Väärarvamusi jäätmekäitlusest 

 Segaolmejäätmed on liigiti kogumisest üle jäänud olmejäätmed või nende sortimisjääk.
Segaolmejäätmed on näiteks määrdunud ja katkised (korduskasutuseks kõlbmatud) riided, jalanõud, pehmed laste mänguasjad, toidujäätmetena tekkivad suured kondid, toidulisandid ja vitamiinid, kosmeetika, mähkmed, kassiliiv, CD-plaadid, tühjad/katkised pastapliiatsid, kirjaklambrid, hõõgniidiga lambipirnid, jahtunud tuhk, suitsukonid, kasutatud pabernõud, peegli- ja klaasikillud, katkised nõud (kastrulid, pannid, taldrikud jne) jms.

Jäätmemajandusega seotud uudised ja teated

Teavita probleemist Annateada rakenduse kaudu!

Lehel https://annateada.ee/ saate teavitada kohalikku omavalitsust probleemist (nt prügihunnik metsa all, lahtine kaev, tänavavalgustus ei põle, auk tees, liiklusmärk kõver või pikali vms). Kui Teie või kellegi teise elu, tervis, vara või keskkond on ohus või on alust arvata, et midagi ohtlikku on juhtumas, helistage hädaabinumbril 112. 

Te saate märkida lehel https://annateada.ee/ asuval kaardil probleemse koha ja kirjutada lühikese selgituse. Kõige parem on, kui teete probleemsest kohast foto ja lisate selle teatele. Kindlasti sisestage kontaktandmed (nimi, e-posti aadress ja telefon), siis saab omavalitsus vajadusel täpsustusi küsida või tagasisidet anda. Kui olete sisestanud kontaktandmete reale e-posti aadressi, saadetakse teate koopia ka Teie e-postile.

Süsteem edastab teate automaatselt õigele kohalikule omavalitsusele. Teadet käsitletakse kui vihjet ja üldjuhul tagasisidet ei anta.

Lehel https://annateada.ee/ saate vaadata nii enda kui teiste teateid heakorraprobleemidest, mis on viimase paarikümne päeva jooksul edastatud. Roheline marker kaardil tähendab, et kohalik omavalitsus on probleemi teadmiseks võtnud või töökavva lisanud või probleemi lahendanud. Punane marker tähendab, et probleem on käsitlemata.

Samasugune rakendus on loodud ka nutitelefonidele:

Kui jääte süsteemi kasutamisega hätta, siis küsimuste korral kirjutage palun abi@annateada.ee (NB! See aadress pole mõeldud kohalikule omavalitsusele teadete edastamiseks, vaid süsteemiga seotud abi saamiseks).