Keskkond – kontaktandmed

Keskkonnaspetsialist

Margit Päkk
5346 7448
margit.pakk@rougevald.ee

Leia kiiresti:

Rõuge valla heakorraeeskiri 

Segapakendi konteinerite asukohad Rõuge vallas

Rõuge jäätmejaam

Suvine heinamaade niitmine

Mida teha hulkuva loomaga?

OÜ Rõuge Kommunaalteenus 

Teavita probleemist (annateada.ee kaardirakendus) NB! Tegu on vihje edastamise lahendusega. kui märkate olukorda, kus on ohustatud inimeste elu ja tervis, tuleb helistada 112.

Keskkonnateemalised uudised ja teated

Veemajanduskavaga seotud avalik väljapanek

Teade

Keskkonnaametil on avalikul väljapanekul veemajanduskavade ehk vete terviseplaani koostamise tööplaan, ajagraafik ja kaasamisplaan. Nendega on võimalik tutvuda ja ettepanekuid teha kuni 21. detsembrini. Dokumendid on avaldatud SIIN ja sealsamas on võimalik ka ettepanekuid esitada.

Praegu on oodatud eeskätt ettepanekud huvigruppide kaasamise kohta – mis etapis, mis viisil soovitakse kaasatud olla. Selle kohta on tehtud küsitlus, millele saab vastata SIIN.

Kuhu mind kaasatakse?

Vete terviseplaan

Veekogumid, mille seisund ei ole hea, vajavad tervendamist. Selleks koostatakse veemajanduskava ehk veekogude terviseplaan. Terviseplaani koostamisel määratakse milliste veekogude seisundit hinnatakse ja kuidas, mis tegevused ja miks vett mõjutavad, kes nende eest vastutavad ja kuidas olukorda parandada.

Avalik väljapanek

Igaühel on võimalik dokumentidest uurida, millal ja milliseid vete terviseplaani osasid koostatakse ja kuidas ta saab ja tahab olla nende koostamisse kaasatud. Terviseplaani koostatakse etappidena mitme aasta jooksul. Tööplaan ja ajagraafik annavadki sellest märku, et igal võimalikul huvitatud isikul oleks vajadusel teada, millal mida oodata on.

Kuidas see mind puudutab?

Nii pinna- kui põhjavee seisundit võib mõjutada selle valgalal toimuv tegevus nagu näiteks reoveekäitlus, põllumajandus, maaparandus, paisutamine ja muu, mis kasutab vett, juhib heitvett suublasse, mille tegevuses kasutatavad ained võivad jõuda veekeskkonda või toimub selle käigus nt veekogu füüsiline muutmine. Inimtegevusel on paratamatult mõju veekeskkonnale, oluline on mõelda kas ja kuidas saaks vajadusel paremini.

Vett mõjutavaid ja olukorra parandamiseks vajalikke tegevusi on väga palju ja need hõlmavad väga mitmeid valdkondi. SIIT saad vaadata praegu kehtivat vete seisundi parandamise programmi. Seega kui maaomaniku, ettevõtja või ametnikuna omad kokkupuudet vee teemadega, siis võib olla vajalik kursis olla ka vete terviseplaani koostamise põhimõtetega. Ühel hetkel võib olla vajalik Sul ellu viia tegevusi veekogu seisundi parandamiseks ja siis ei tule see üllatusena.

Mida ma praegu teha saan?

Saad tutvuda kaasamisplaaniga, mis annab ülevaate koostatavatest dokumentidest ja nende sisust ning plaanidest, kuidas huvigruppe kaasatakse. Selle info põhjal saab igaüks mõelda kas ja kuidas see teda puudutab ning mis etapis ja mis viisil soovib olla kaasatud – sellest saab meile märku anda ettepanekute vormi kaudu SIIN lehel.