Rõuge kirikumaa ja Pihlaka detailplaneeringu eskiisi avaliku väljapaneku teade
Detailplaneering on algatatud Rõuge Vallavolikogu 20.06.2024 otsusega nr 1-3/39.
Planeeritav ala moodustub Rõuge vallas Möldri külas Rõuge kirikumaa (katastritunnus 69701:004:0015) ja Pihlaka (katastritunnus 69701:004:0009) maaüksustest ja nende lähialast. Ala suurus on ligikaudu 19,2 hektarit. Planeeringuala jääb Natura 2000 ja Haanja looduspargi alale.
Detailplaneeringu koostamise eesmärk on pereelamukruntide ning äri- ja sotsiaalotstarbeliste kruntide moodustamine ning hoonetele ja neid teenindavatele ehitistele ehitusõiguse määramine. Detailplaneeringuga on plaanis moodustada 22 üksikelamu maa krunti, 4 ridaelamu krunti, 1 korterelamu krunt, 4 kaubandus-teenindushoone krunti ja 2 looduslik haljasmaa krunti.
Üksikelamu kruntidele kavandatakse ühe eluhoone, kahe kõrvalhoone ja kahe väikeehitise ehitusõigus. Ridaelamu krundile on planeeritud üks kaksikelamu, üks kõrvalhoone ja kahe väikeehitise ehitusõigus. Ärimaa ehituskrundile on planeeritud kas üks või kaks äri- ja teenindushoone ehitusõigus. Tootmismaale üks elektrienergia tootmise-jaotusega seotud ehitise ehitusõigus. Juurdepääsuna planeeringualale kasutatakse olemasolevat ristumiskohta Rõuge rahvamaja riigiteelt ja Hariduse ja Hariduse põik tänava ristmikust ning uut mahasõitu Rõuge rahvamaja teelt.
Arhitektuurseid tingimusi ei piiritleta kitsamalt, kuna kontaktvööndis ei ole välja kujunenud ühtset arhitektuurset stiili. Lisaks on kaasaegne arhitektuur ja ehitusmaterjalid ajas muutuvad. Selleks, et oleks tulevikus võimalik kaasaegseid hooneid rajada ei ole mõistlik väga täpselt määrata materjale. Katusekattematerjalid ja viimistlusmaterjalid peavad sobima hoone arhitektuurilahendusega ja välisilmega. Välisviimistluse materjale tuleks soovitavalt kasutada kombineeritult, lisaks on lubatud muu nõuetele vastav välisviimistluse materjal. Ehitatavad hooned peavad toonilt ja stiililt sobima ümbritseva keskkonnaga (näiteks kasutada tooni ja materjali valikul korduvust mõne lähipiirkonnas juba olemasoleva hoonega).
Planeeringuala suurusest ja kavandatavate tegevuste iseloomust lähtuvalt ei seata ohtu inimese tervist ja heaolu, kultuuripärandit ega vara. Planeeringualal ei esine Natura 2000 võrgustiku kaitse-eesmärgiks olevaid liike, elupaiku või kooslusi. Planeeringul on positiivne majanduslik mõju, kuna detailplaneeringu realiseerumisel eeldatavalt kasvab elanike arv antud piirkonnas.
Avaliku väljapaneku jooksul on igal isikul õigus avaldada detailplaneeringu eskiisi kohta arvamust. Ettepanekud esitada kirjalikult vald@rougevald.ee.
Eelnõu avaliku väljapaneku ajal on võimalik detailplaneeringuga tutvuda Rõuge Vallavalitsuses või Rõuge valla kodulehel www.rougevald.ee.
Lisainformatsioon: maa- ja planeeringuspetsialist Maret Einla (520 6945, maret.einla@rougevald.ee).