Rõuge valla nädalainfo
Nädal Rõuge vallas: 21.–27. aprill 2025
Esmaspäev, 21. aprill
Kell 19.00 Kambja näiteringi Püünelind komöödia "Mehed ei nuta" Rõuge rahvamajas, lisainfo.
Teisipäev, 22. aprill
Kaitsevägi transpordib roomikutel soomusmasinaid Reedo linnaku ja Nursipalu harjutusala vahel. Sellega seoses seisatakse lühiajaliselt liiklus riigimaanteedel nr 67 ja nr 25134 alates kella 01.00st, lisainfo.
Kolmapäev, 23. aprill
Kell 18.00 Eesti dokumentaalfilm "Leelo: Ükskord me naerame niikuinii" Rõuge rahvamaja kinos, lisainfo.
Kaitsevägi transpordib roomikutel soomusmasinaid Reedo linnaku ja Nursipalu harjutusala vahel. Sellega seoses seisatakse lühiajaliselt liiklus riigimaanteedel nr 67 ja nr 25134 alates kella 21.00st, lisainfo.
Neljapäev, 24. aprill
Kell 10.30 Saksa lastefilm "Väikese varese suur võidusõit" Rõuge rahvamaja kinos, lisainfo.
Kell 13.00 Eesti draama "Fränk" Rõuge rahvamaja kinos, lisainfo.
Kell 17.15 Jooksunädala raames avatud jooksutreening Metsavenna talu terviserajal. Juhendab Jürgen Külm, lisainfo.
Kell 18.00 Eesti draama "Fränk" Rõuge rahvamaja kinos, lisainfo.
Reede, 25. aprill
Seoses täiendavate liitlasvägede üksuste saabumisega õppusele Siil 2025 toimuvad 25.–30. aprillil Nursipalu ja Sõmerpalu piirkonnas ettevalmistavad tegevused ja liiklus võib olla ajutiselt häiritud.
Kell 18.00 Eesti dokumentaal "Sal-Saller. See on see, mis paneb elama" Rõuge rahvamaja kinos, lisainfo.
Kell 19.00 Film "Jumalik. Sarah Bernardt" (Prantsusmaa 2024) Suure Muna kohviku kinos, lisainfo.
Kaitsevägi transpordib roomikutel soomusmasinaid Reedo linnaku ja Nursipalu harjutusala vahel. Sellega seoses seisatakse lühiajaliselt liiklus riigimaanteedel nr 67 ja nr 25134 alates kella 20.00st, lisainfo.
Laupäev, 26. aprill
Kell 17.00 Terminali Lõuna-Eesti Rahvaliiga korvpallilahing: Rõuge/Mountain Ehitus mängib Elva spordihoones Nool Projekt/Viljandi valla vastu. Otseülekanne Postimehe spordiportaalis, lisainfo.
Tööpakkumised
- Rõuge Hooldekodu ootab oma naiskonda rõõmsameelset abihooldustöötajat. Kandideerida saab 24. aprillini, lisainfo.
- Ööbikuoru Villa Rõuges pakub tööd hotelli administraatorile ja restorani teenindajale. Kandideerida saab 1. maini, lisainfo.
Kampaaniad, koolitused, rahastusvõimalused ja muu
- SA Rõuge valla turism on alustanud ulatuslikku piirkonna ettevõtjate küsitlust, et paremini planeerida ühiseid turundus- ja müügitegevusi külalistele. Küsimustele saab vastata 24. aprillini, lisainfo.
- SA Võrumaa Arenduskeskus kutsub kõiki Kagu-Eesti lapsevanemaid osalema uuringus, et mõista paremini nende vajadusi ja ootusi seoses vanemahariduse koolituste, info liikumise ja võrgustikega. Küsitlusele saab vastata 7. maini, lisainfo.
- Natura 2000 võrgustiku alal piiranguvööndis, sihtkaitsevööndis ja projekteeritaval alal ning sihtkaitsevööndis väljaspool Natura 2000 ala looduskaitseliste piirangute tõttu saamata jääva tulu toetuste taotlusi võetakse vastu e-PRIA keskkonnas kuni 30. aprillini. Taotluste täitmisel aitab Võrumaa Metsaühistu, lisainfo.
- Rõuge Valla Raamatukogu kutsub kõiki osalema näituse "...raamat" kokku panemisel – koostamisel on rändnäitus igasugustest trükistest, mille nimes on sõna RAAMAT, lisainfo.
- SA Võrumaa Arenduskeskus koos Võru maakonna omavalitsustega ootab ettepanekuid Võru maakonna aasta ema 2025 tunnustamiseks. Kandidaate saab esitada 23. aprillini, lisainfo.
- Vana-Võromaa Käsitüü MTÜ kuulutas välja Vana-Võromaa käsitöökonkursi "Silmäilo", millega kutsutakse kohalikke käsitöömeistreid looma erilisi, silmailu pakkuvaid tooteid. Konkursi lõpptähtaeg on 30. aprill, lisainfo.
- Vana-Võromaa suitsusaunade koostöökogu eestvedamisel algas kevadisel pööripäeval üle-eestiline suitsusaunade loendus. Vabatahtliku õhinapõhise loenduskampaania käigus plaanitakse kokku lugeda kõik Eesti suitsusaunad ja uurida suitsusaunatavade olukorda nii Vana-Võromaal kui ka kogu Eestis. Loendus kestab talve alguseni, lisainfo.
Rõuge Vallavalitsuse info
- Rõuge vallavalitsus koos hallatavate asutustega on koostamas Rõuge Lasteaia, Rõuge Noorsootöö Keskuse, Rõuge Põhikooli ja Rõuge Valla Raamatukogu arengukavasid. Sellega seoses oodatakse kõiki valdkondadest huvitatuid koostöökohtumisele teisipäeval, 29. aprillil. Osalemiseks vajalik eelnev registreerimine, lisainfo.
- Rõuge Vallavalitsus kuulutas välja kirjaliku enampakkumise Rõuge aleviku bussijaama hoones asuvate ruumide kasutusse andmiseks. Pakkumusi oodatakse kuni 23.04.2025 kell 10.00, lisainfo.
- Rõuge Vallavalitsus annab teada, et korraldab Harjomäe ja Taltsi-Mäe detailplaneeringu eskiisi avaliku väljapaneku 28.04.–28.05.2025 Rõuge valla veebilehel ja avaliku väljapaneku tulemuste avaliku arutelu 10.06.2025 kell 17.00 Haanja teenuskeskuses, lisainfo.
- Misso sotsiaalkeskuses on vabu elukohti inimestele, kellel oma kodus toime tulemine on raskendatud. Elanikele on tagatud toitlustus, koristus, pesupesemine ja muu, kohatasu 580 eurot kuus, lisainfo.
- Rõuge vallavalitsuselt saavad oma projektidele taotleda kaasrahastust kõik need vallas tegutsevad vabaühendused, kellel on olemas positiivne rahastusotsus mõnelt teiselt rahastajalt. Taotlemine on avatud jooksvalt ja kuni eelarve ammendumiseni, lisainfo.
- Rõuge valla kodulehele on lisatud vorm, kuhu kõik sündmuste korraldajad saavad kanda oma planeeritavad üritused esmainfona – nii saab igaüks oma sündmusi paremini planeerida ning õnnestub ehk hoiduda mõnest kattuvast üritusest, lisainfo.
- Rõuge valla avalikult kasutatavatel teedel kehtib ajutine liikluspiirang sõidukitele, mille registrimass ületab 8 tonni, lisainfo.
- Info Rõuge valla kohalike teede hoolduse kohta leiab valla kodulehelt, lisainfo.
- Misso teenuskeskuses saavad soovijad rentida tööruumi või töökoha kaugtöö tegemiseks ning päevakeskuse nõupidamisteruumi kas koosolekuteks või päevasteks sündmusteks, lisainfo.
- Info vallavalitsuse töötajate puhkuste kohta leiab valla kodulehelt.
Anname hoogu!
- Haanja puhke- ja spordikeskus pakub kõigile spordisõpradele võimalust toetada keskuse tegemisi. Toetada saab 10, 20, 50 euroga või vabalt valitud summaga, lisainfo.
- Hooandja keskkonnas on käimas Rõuges tegutseva Kuuri Kohviku projekt kohviku laiendamiseks. Kokku soovitakse 3600 eurot, Hooandja toetab projekti 13. mail juhul, kui selleks ajaks on koos kogu vajalik summa, lisainfo.
- Luutsniku Pääste Ennetuskeskus MTÜ ootab lahkete toetajate abi uue depoohoone ehitamisel, vahendeid läheb vaja olmeruumide ja klassiruumi ehituseks ning sisustamiseks. Toetada saab pangaülekandega: Luutsniku Pääste Ennetuskeskus MTÜ, EE771010220260819225, lisainfo.
- Meie Nursipalu MTÜ kogub toetust juriidiliseks abiks kohalike elanike ja looduskeskkonna kaitseks seoses riigi kavatsusega laiendada Nursipalu harjutusvälja, lisainfo.
- MTÜ Rõuge Priitahtlikud Pritsimehed palub lahkete inimeste ja ühenduste abi uue päästedepoo ehitamise toetuseks. Ehitust saab toetada, tehes ülekande MTÜ Rõuge Priitahtlikud Pritsimehed arvelduskontole EE242200221050059767 (selgitus: Rõuge päästedepoo ehituseks), lisainfo.
Aktiivne puhkus ja külastuskohad
- Alaveski loomapark on külastamiseks avatud ainult eelneval kokkuleppel, lisainfo.
- Mõniste talurahvamuuseum on oktoobrist aprillini avatud E–R kell 10–14, lisainfo.
- RMK Pähni külastuskeskus on avatud K–R kell 11−16, lisainfo.
- Rogosi mõisas saab ettetellimisel giidiga ringkäike, toitustust, majutust ning korraldada üritusi, lisainfo. Mõisa ümbruses ja pargis saab jalutada igal ajal ja ilma ette teatamata.
- Rõuge Ööbikuoru külastuskeskuses on ilusate ilmadega avatud kohvik ja Haanimehe Puut, lisainfo.
- Side ja laptopi muuseum Mustahamba külas ootab külalisi eelneva etteteatamisega, lisainfo.
- Suure Munamäe vaatetorn on avatud iga päev kell 10–20, lisainfo.