Nädal Rõuge vallas: 20.–26. september 2021

Teisipäev, 21. september

Kell 14.00       Rõuge vallavolikogu e-istung ja ülekanne, lisainfo.

lisainfo.

Kell 16.00       VESTA tugirühm inimestele, kelle lähedast kimbutab dementsussündroom, Rõuge kaugtöökeskuses Catlamaja; lisainfo.

Kolmapäev, 22. september

Kuni kolmapäeva õhtuni saab Ruusmäe noortekoja juurde tuua KÕRVITSAID, mis viiakse Tallinna loomaaia asukatele toiduks.

Kell 16–19       Viljandi haigla vaktsineerimisbuss Rõuge Suurjärve parklas, lisainfo.

Reede, 24. september

Kell 17.00       Õhtusöök ja kino Suure Muna kohvikus: „Armastusega, Sarah" (Inglismaa 2020). Filmi algus kell 19.00, lisainfo.

Toetusvõimalused:

• Rõuge valla mittetulundustegevuse toetust saab taotleda kuni 1. oktoobrini, lisainfo.
  • Kuni 1. oktoobril kella 16.30ni saab esitada taotlusi kohaliku omaalgatuse programmi, lisainfo.
  • Tartu 2024 ootab kuni 1. oktoobrini projektiideid regionaalsesse taotlusvooru, lisainfo.

Vallavalitsuse teated ja muu info

• Rõuge vallavalitsus teatab avatud menetlusest projekteerimistingimuste andmisel kuni 3 MW päikeseelektrijaama rajamiseks Hürova külas. Avalik väljapanek kestab 3.−17. septembrini, asja arutatakse avalikul istungil 21. septembril, lisainfo.
  • Seoses koroonaviiruse levikuga teenindavad Rõuge vallavalitsuse ametnikud kodanikke eelistatult distantsilt. Vallamaja või teenuskeskuse külastus palutakse ette kokku leppida, et vältida ruumide ülerahvastatust ning oleks kindel, et vajalik ametnik on kontoris. Siseruumides kantakse maski.
  • Siseministeerium soovitab inimestel enne kohaliku omavalitsuse volikogu valimisi oma elukohaandmed ja e-posti aadress rahvastikuregistris üle vaadata ning neid vajadusel korrastada, lisainfo.
  • Rõuge vallamajas ja teenuskeskustes saab abi COVID-tõendi allalaadimisel ja printimisel. Kui soovite abi saada mõnest teenuskeskusest, siis on soovitatav ette helistada, lisainfo.
  • Vaktsineerimiseks on avanenud mitmeid erinevaid võimalusi, muuhulgas kodus vaktsineerimine ning ilma eelneva registreerimiseta vaktsineerimine Võru haiglas, lisainfo.
  • Vallavalitsuse töötajate puhkused:
    • Raamatupidaja Maiu Toom puhkab 21.−24. septembri
    • Raamatupidaja Tiia Kukk puhkab 20.−24. septembril
    • Sotsiaaltöö spetsialist Signe Arumäe puhkab 27. septembrist 1. oktoobrini, teda asendab Egle Veinberg
  • Raamatukogude info:
    • Rõuge raamatukogu ja postipunkt on alates 21. septembrist avatud uutes ruumides Rõuge rahvamajas (Metsa tn 1), lisainfo.
    • Misso raamatukogu on puhkuse tõttu suletud 20.–26. septembril
  • Võrumaa Arenduskeskus kutsub 23. septembril kell 13−17 tervisliku toidu e-konverentsile kõiki haridusasutuste juhte, KOV esindajaid, haridusasutuste kokasid ja majandusjuhatajaid, lapsevanemaid, hoolekogu liikmeid, õpetajaid, õpilasesindusi, mahesaadikuid; lisainfo.

Näitused, muuseumid ja külastuskohad

• Mõniste Talurahvamuuseum on avatud E−P kell 10−17, lisainfo.
  • Rogosi mõisat (siseruume ja muuseumitubasid) saab külastada eelneval kokkuleppel (516 5728 või sirjeparnapuu@gmail.com), mõisa ümbruses ja pargis saab jalutada igal ajal ja ilma ette teatamata.
  • RMK Pähni külastuskeskus on avatud kolmapäevast reedeni kell 11−16 ning ettetellimisel, lisainfo.
  • Suure Munamäe vaatetorn on avatud iga päev kell 10−17. Ehituse perioodil on kõik pääsmed torni vähemalt poole soodsamad, lisainfo.