Rõuge valla kaasav eelarve

 Rahvahääletus on käimas. Anna oma hääl SIIN!

Rahvahääletus toimub 18.–24. jaanuaril 2021 VOLISe keskkonnas või isikut tõendava dokumendi esitamisel piirkondades: E–N kell 13.00–16.00 Rõuge vallamajas, Haanja, Misso ja Varstu teenuskeskuses ning Mõniste raamatukogus.

Iga inimene saab hääletada kolme erineva idee poolt, kõik hääled on võrdse kaaluga.

Teostamisele lähevad kaks enim hääli saanud ideed, mis asuvad valla erinevates piirkondades.

3. Rõuge kooli juures oleva mänguväljaku arendus

Rõuge põhikooli juures asuv mänguväljak on aktiivses kasutuses nii koolilaste kui ka paljude teiste Rõuge noorte ja perede poolt. Praegune atraktsioonide hulk nii mänguväljakul kui ka alevis tervikuna on kesine - Rõuge kooli juures oleval mänguväljakul on kaks kiike, mille juures on pidevalt järjekord ja turnimisvõimalusi vähe.

Me ettepanek Rõuge valla kaasavasse eelarvesse on Rõuge kooli mänguväljaku lisaatraktsioonide soetamine ja paigaldus , et õppepäevade ajal saaksid vahetundides lapsed õues aktiivselt tegutseda ja muul ajal on mänguväljak noortele ja peredele atraktiivne ja tegevust pakkuv koht.

Paljude võimalustega mänguväljak toetab vahetult kooli kõrval asuvate sportimisvõimaluste (tenniseväljak, jalgpalliväljak, rajatav staadion) kasutamist ja tegevuste pakkumist kogu perele. See on tervist edendava Rõuge valla jaoks ülimalt oluline, et me inimestel on koht, kuhu koos lastega, st kogu perega tulla.

Sihtrühm: 

Mänguväljaku arendamisest saavad otsest kasu kõik me Rõuge põhikoolis õppivad lapsed. Samuti need Rõuge lapsed ja noored, kes veel või enam Rõuge põhikoolis ei õpi. Lisaks me kandi pered, kes saavad juurde võimaluse tegutseda perega koos: lapsed saavad mängida mänguväljakul, vanemad kasutada tenniseväljakut, välijõusaali või staadioni. Rõuge külalistele ja turistidele (lastega peredele) on see üks Rõugele lisaväärtust andev tegevuskoht.

Pilt on illustratiivne.

Vasakult rohelisest menüüst leiad ka teiste ideede tutvustused!