Rõuge valla kaasav eelarve

 Rahvahääletus on käimas. Anna oma hääl SIIN!

Rahvahääletus toimub 18.–24. jaanuaril 2021 VOLISe keskkonnas või isikut tõendava dokumendi esitamisel piirkondades: E–N kell 13.00–16.00 Rõuge vallamajas, Haanja, Misso ja Varstu teenuskeskuses ning Mõniste raamatukogus.

Iga inimene saab hääletada kolme erineva idee poolt, kõik hääled on võrdse kaaluga.

Teostamisele lähevad kaks enim hääli saanud ideed, mis asuvad valla erinevates piirkondades.

2. Karisöödi pargi kõlakoja esine plats

Karisöödi pargis asuva kõlakoja ette oleks vaja ehitada tänavakividest plats suurusega kuni 50 ruutmeetrit.

Karisöödi park asub imeilusa Peeri jõe sopis, jõest on kanaliga eraldatud saareke, millele on Mõniste metskonna poolt rajatud kõlakoda koos tantsuplatsi ja pinkidega. Karisöödi pargi kasutus on olnud viimastel aastatel suhteliselt väike. Hiilgeaegadel toimusid seal Mõniste Päkapikumaa tegevus ning Mõniste Rahvamaja korraldas erinevaid kultuuriüritusi. Samas on koht oluline kohalikule kogukonnale just kokkusaamiskohana. 

2021. aastal tähistame Mõniste esmamainimise 635. aastapäeva ning sealse kogukonna aktiviseerimisele oleks igati abiks Karisöödi pargi korrastamine.

Karisöödi pargi maa-ala kuulub täna Rõuge vallale, tegemist on looduskaitsealuse pargiga. Mõniste valla ajal on koostatud ka pargi arendusplaan ning hoolduskava.

Rõuge valla arengukava tegevuskavas, mis äsja uuendati, on olulise tegevusena toodud ka peatükis Keskkond tegevusena nr 6 Looduskaitsealuste parkide hooldamine ning investeeringute osas tegevus nr 6 Parkide rekonstrueerimine ja hooldamine.

Kuna parke on vallas mitmeid, siis kahjuks pole neid kõiki üles loetletud isegi arengukava tekstis, aga see ei tähenda, et meile kohalikena see park oluline pole.

Karisöödi park on oluline looduskaitse seisukohast, see pakub huvi loodussõpradele. Samuti on koht oluline kohalikule kogukonnale kokkusaamiskohana ning laiemalt annab korrastatud park võimaluse korraldada erinevaid kultuuriüritusi.

Vaata Karisöödi pargi kaarti.

Vasakult rohelisest menüüst leiad ka teiste ideede tutvustused!