Nädal Rõuge vallas: 4.–10. detsember 2023

4.–21. detsembrini on avatud Mõniste Talurahvamuuseumi 27. päkapikumaa, lisainfo.

Teisipäev, 5. detsember

Kell 11.00        Seeniorid liikuma! Võimleme koos Anti Saarepuuga Rõuge rahvamaja juures pargis, lisainfo.

Reede, 8. detsember

Kell 12.00        Rõuge piirkonna eakate jõulueelne kokkusaamine Rõuge rahvamajas. Lisainfo 5330 0153, maire.grosmann@rougevald.ee.

Kell 19.00        Film Neli väikest täiskasvanut" (Soome 2023) Suure Muna Kohviku kinos, lisainfo.

Laupäev, 9. detsember

Kell 13.00        EELK Valga praostkonna kontsert „Jõulurõõmu ootuses" Mõniste rahvamajas, lisainfo.

Kell 19.00        Kuuekäiguline Rogosi jõuluõhtusöök „Petit Paris", lisainfo.

Pühapäev, 10. detsember

Teise advendi jumalateenistused Rõuge valla ja piirkonna kirikutes:

Kell 11.00 jumalateenistus Rõuge kirikus

Kell 12.00 missa Vastseliina kirikus

Kell 14.00 Vastseliina kirikus Meelis ja Katrin duo kirikukontsert „Süda – see on rahu"

Kell 14.30 veebipalvus Hargla kirikust, teenib diakon Signe Salumets

Eelinfoks

Teisipäeval, 12. detsembril kell 13 Haanja piirkonna eakate jõulupidu Haanja rahvamajas. Lisainfo 523 7065, maie.kalnapenkis@rougevald.ee

Reedel, 15. detsembril

Kell 13 Misso piirkonna eakate jõulupidu Misso rahvamajas. Lisainfo 5340 3744, marika.heinvee@rougevald.ee.

Kell 16 Noorte ühised jõulud Rõuge noortekeskuses, lisainfo.

Kell 19 Film „Usalduse küsimus" (Taani 2022) Suure Muna kohviku kinos, lisainfo.

Laupäeval, 16. detsembril

Kell 13 ja 16 Mõniste Talurahvamuuseumi päkapikumaa perepäev, lisainfo.

Kell 17 Tartu saksikoori kontsert Rõuge kirikus, lisainfo.

Kell 18 suur Misso jõulupidu rahvamajas. Esinevad kohalikud tantsijad ja ansambel, üllatused. Tantsuks mängib ansambel Ojar ja Einar, lisainfo.

Pühapäeval, 17. detsembril kell 16 Sandra & Carlose jõulukontsert Rõuge rahvamajaas, lisainfo.

Muud teated

• Rõuge vallavalitsus kuulutas 1. novembrist 31. detsembrini 2023 välja elanike kampaania, et korrastada registriandmeid ning tuua Rõuge valda uusi elanikke. Kõik 2023. aasta uued elanikud ning kampaaniaperioodil uute elanike soovitajad osalevad võimeka robotmuruniiduki ja muude tänukingituste loosis, lisainfo.
  • Rõuge vallavalitsus ootab ettepanekuid 2023. aasta tunnustuste andmiseks (valla aukodanik, elutööpreemia ja aunimetus „Rõuge valla täht" 12 kategoorias) kuni 5. jaanuarini 2024, lisainfo.
  • Varakeskus.ee keskkonnas on avalikul enampakkumisel Misso endine õpilaskodu (kuni 14.12.2023) ja Misso koolimaja (kuni 15.12.2023), lisainfo.
  • Rõuge valla avalikult kasutatavatel teedel on kehtestatud massipiirang sõidukitele, mille registrimass ületab 8 tonni, v.a operatiivsõidukid ja jäätmeveokid, lisainfo.
  • Rõuge valla kodulehele (https://rouge.kovtp.ee/lisa-sundmus) on lisatud vorm, kuhu kõik sündmuste korraldajad saavad kanda oma planeeritavad üritused esmainfona – nii saab igaüks oma sündmusi paremini planeerida ning õnnestub ehk hoiduda mõnest kattuvast üritusest, lisainfo.
  • Misso sotsiaalkeskuses on vabu kohti. Oodatud on uued elanikud, võimalik kasutada ka 2-kohalist tuba, lisainfo.
  • Riik pakub Justiitsministeeriumi lepinguliste partnerite kaudu tasuta või soodustingimustel õigusnõustamist erinevatele elanikkonna rühmadele, lisainfo.
  • Info vallavalitsuse töötajate puhkuste kohta leiab valla kodulehelt.

Koolitused, konkursid, tunnustused ja toetused

• Rõuge vallavalitsus ootab ettepanekuid 2023. aasta tunnustuste andmiseks (valla aukodanik, elutööpreemia ja aunimetus „Rõuge valla täht" 12 kategoorias) kuni 5. jaanuarini 2024, lisainfo.
  • Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kutsub kõiki käsitööhuvilisi kuduma kingitusi väliskülalistele. Rõuge vallas kogutakse kingitusi kõigis raamatukogu teeninduspunktides, lisainfo.

Anname hoogu!

• MTÜ Nursi Tegusad kutsub üles toetama vendade Gailititele mälestuspingi valmimist ja paigaldamist. Oma panuse saab tuua Nursi raamatukokku või teha ülekande MTÜ Nursi Tegusad arvelduskontole EE024204278622239304, selgituseks „Mälestuspink".
  • Haanja kool kogub toetust Ruusmäe lasteaiarühma mänguväljaku atraktsioonide uuendamiseks. Oma panuse selgitusega „Ruusmäe rühma toetus" saab kanda Rõuge vallavalitsuse arvelduskontole Swedbankis EE902200221068425529.
  • Haanja puhke- ja spordikeskus pakub kõigile sõpradele võimalust toetada keskuse tegemisi, suusaradade hooldamist ja kunstlume tootmist. Toetada saab 10, 20, 50 euroga või vabalt valitud summaga, lisainfo.
  • MTÜ Rõuge Priitahtlikud Pritsimehed palub lahkete inimeste ja ühenduste abi uue päästedepoo ehitamise toetuseks. Ehitust saab toetada, tehes ülekande MTÜ Rõuge Priitahtlikud Pritsimehed arvelduskontole EE242200221050059767 (selgitus: Rõuge päästedepoo ehituseks), lisainfo.

Aktiivne puhkus ja külastuskohad

• Info näituste ja ürituste kohta Rõuge valla raamatukogudes leiab Võrumaa keskraamatukogu kalendrist.
  • Alaveski loomapark on külastamiseks avatud ainult eelneval kokkuleppel, lisainfo.
  • Haanja krossirada ootab mootorsaanide omanikke kihutama ametlikul rajal E–P kell 11–20, lisainfo.
  • Haanja puhke- ja spordikeskuses on sisse aetud korralikud suusarajad, töötab suusalaenutus. Keskuse kohvikus pakub toitlustust Lihuniku äri, lisainfo.
  • Metsavenna talu tuubimägi on avatud laupäeviti ja pühapäeviti kell 12–17, lisainfo.
  • Mõniste talurahvamuuseum on avatud iga päev kell 10–14 (riiklikel pühadel suletud). 4.–21. detsembril on muuseumis avatud päkapikumaa, lisainfo.
  • Rogosi mõisas saab ettetellimisel giidiga ringkäike, toitustust, majutust ning võimalust korraldada üritusi, lisainfo. Mõisa ümbruses ja pargis saab jalutada igal ajal ja ilma ette teatamata.
  • RMK Pähni külastuskeskus on avatud K–R kell 11−16, lisainfo.
  • Side ja laptopi muuseum Mustahamba külas on avatud eelneval kokkuleppel, lisainfo.
  • Suure Munamäe vaatetorn on avatud iga päev kell 10–15, lisainfo.