Rõuge valla nädalainfo

Nädal Rõuge vallas: 28. veebruar – 6. märts 2022

Esmaspäev, 28. veebruar

Kell 15.00        Algab kahepäevane pärimusmuusika laager Varstu Volk, lisainfo.

Kell 19.00        Film „Soo" (Eesti 2022) Suure Muna kohviku kinos, lisainfo.

Teisipäev, 1. märts

Viimane päev esitada valla ettevõtlustoetuse taotlusi, lisainfo.

Rõuge vallamaja ja Misso teenuskeskus on seoses töötajate koolitusega avatud kell 8–12.

Kell 9−12         Volikogu esimehe Mati Kuklase vastuvõtt Rõuge vallamajas.

Neljapäev, 3. märts

Võrumaa suusasarja 4. etapp Haanjas (lisainfo):

Kell 16.30        vanuseklasside MN10–MN18 stardid

Kell 18.00        mudilaste stardid

Kell 18.30        vanuseklasside MN21–MN60 stardid

Kell 19.45        Väimela ujulas on Rõuge valla täiskasvanud elanikele tasuta kasutamiseks kõik neli rada (kell 19.45−20.30), lisainfo.

Reede, 4. märts

Kell 19.00        Klaver, kaunis vokaal ja maitseelamused: Ragnar Häide (klaver), Hanna Ojamets (vokaal) ja Uue-Saaluse Veinitalu Haanja rahvamajas, lisainfo.

Kell 19.00        Film „Kahe maailma vahel" (Prantsusmaa 2021) Suure Muna kohviku kinos, lisainfo.

Laupäev, 5. märts

Kell 11.00        Antakse start 45. Haanja maratonile, lisainfo.

Kell 18.00        3-käiguline kontsert-õhtusöök „Õhtu ainult naistele" Pullijärve kohvikus. Esineb Anu Taul, lisainfo.

Rahastusvõimalused

  • 14. veebruarist 1. märtsini saab taotleda Rõuge valla ettevõtlustoetust. Seda saavad teha Rõuge vallas registreeritud ettevõtted oma tegevuse alustamiseks või edendamiseks, toetuse maksimaalne suurus on 1000 eurot, lisainfo.
  • Avatud on 2022. aasta hajaasustuse programm, taotlusi võetakse vastu kuni 1. aprillini, lisainfo.
  • Jätkub energiahindade tõusu leevendusmeetme taotluste vastuvõtt. Vallavalitsus palub mõistvat suhtumist hüvitise laekumise aja suhtes – taotluse menetlus kestab kuni 35 tööpäeva, sellele lisandub kuni 7 tööpäeva toetuse väljamaksmiseks, lisainfo.
  • MTÜ Piiriveere Liider teatab, et 14.–24. märtsini saab taas taotleda toetust erinevatest meetmetest, lisainfo.
  • Märtsis avab Võrumaa Partnerluskogu taotlusvoorud kahele toetusmeetmele: kogukondlik areng ning koostöö ja ühistegevuse arendamine. Taotlusi saab esitada 21.–28. märtsini 2022, lisainfo.

Tööpakkumised

Vallavalitsuse teated ja muu info

  • Vallavalitsus kogub oma ettevõtjatelt infot selle kohta, kui palju on meie vallas tööl ukraina rahvusest inimesi ja millised on nende kavatsused seoses oma perede Eestisse toomisega, lisainfo.
  • Rõuge vallavalitsus kuulutas välja valla üldplaneeringu ideekorje. Oma ettepanekuid ja ideid saab esitada 31. märtsini valla internetis oleva kaardirakenduse kaudu või kirja teel, lisainfo.
  • Varstu Coopi kauplus läheb alates 5. märtsist enam kui kuuks ajaks remonti. Sel ajal pakutakse Krabi ja Varstu kandi inimestele võimalust käia kaupluses Mõnistes – selleks on vallavalitsus pannud liikuma eribussid, lisainfo.
  • Sotsiaaltöö spetsialistide ja lastekaitsespetsialistide vastuvõtud vallamajas ja teenuskeskustes toimuvad esmaspäevast neljapäevani ja eelneval kokkuleppel vastava spetsialistiga. Reedeti vastuvõtte ei toimu, lisainfo.
  • Rõuge valla avalikult kasutatavatel teedel kehtib massipiirang enam kui 8-tonnise registrimassiga sõidukitele, v.a operatiiv- ja prügiveoautod, lisainfo.
  • Käimas on vaktsineerimiskampaania „Kolmega on kindlam!", millega kutsutakse kõiki üles tegema koroonaviiruse vaktsiini kolmandat ehk tõhustusdoosi, lisainfo.
  • Rõugest Saarsilla Talukohvikust ja Varstust kohvikust Daisy Juures saab toitu kaasa osta tagastatava toidukarbiga, aidates sellega kaasa prügi vähendamisele ja keskkonnahoiule, lisainfo.

Sportimisvõimalused

  • Haanja puhke- ja spordikeskuses on sisse aetud 1, 2, 3 ja 5 km pikkused suusarajad. Valgustatud on 2 ja 3 km rajad ning 1,4 km pikkune kergliiklustee, lisainfo. Reedest pühapäevani saab suusatama sõita kas või otse Tallinnast läbi Tartu ja Võru uue Lux Expressi Suusaekspressi bussiliiniga, lisainfo.
  • Metsavenna talu kelgumäest saab alla lasta nii kelgu kui tuubiga. Mägi on avatud laupäeviti ja pühapäeviti kell 12−17. Mäepilet 10€/in, kell 16−17 pilet 5 €/in, lisainfo.
  • Rõuge jääväljak on avatud vastavalt graafikule, kuid selle kasutamine sõltub ka ilmast – jälgige väljaku ääres olevaid silte! Väljaku ääres saab laenutada ka uiske, lisainfo.
  • Kõrgepalu külas on jäärada, mis on päevasel ajal avatud kasutamiseks kõigile soovijatele. Rada saab kasutada ainult püsivae minuskraadidega, soovitatav on uurida raja seisukorda telefonil 5650 5932, lisainfo.

Näitused, muuseumid ja külastuskohad

Rõuge valla raamatukogudes:

Haanja raamatukogu

  • 31. märtsini näitus „Kogumise rõõm". Raamatukogus saab tutvuda Viive Musta ümbrikupiltide koguga, mida on kuus albumitäit; kogumist on alustatud 1974. aastal.
  • 31. märtsini näitus „Liikumisharrastus elustiiliks ja toitumine tervislikuks" − väljapanek raamatutest, mis motiveerivad rohkem liikuma ja tervislikumaid toiduvalikuid tegema. Uue aasta alguses annavad paljud meist endale lubadusi, mida uuel aastal teisiti teha. Nii mõnigi on endale seadnud eesmärgid, et võiks hakata saabunud aastal trenni tegema, rohkem kõndima, võimlema, viibima väljas värske õhu käes või tervislikult toituma.
  • 28. veebruarini „Henno Käo 80" – väljapanek Henno Käo lasteraamatutest. Henno Käo on paljude lasteraamatute autor, kõik oma raamatud on ta ise illustreerinud. Ta on illustreerinud ka kooliõpikuid.

Krabi raamatukogu

  • 3. aprillini raamatunäitus „Matkame Eestis" – suveni on veel mitmed kuud aega, seega on just praegu õige aeg hakata avastama ilusat Eestimaad, et aasta lõpuks oleks enamus vaatamisväärsusi külastatud. Väljapanekult leiab erinevaid raamatuid, näiteks „Võrumaa vaatamisväärsused", „Eesti looduse õppe- ja matkarajad", „Eestimaa looduse teejuht" ja veel palju häid raamatuid ideede saamiseks.
  • 31. märtsini „Rannar Susi 65" – kirjanik Rannar Susi 65. juubelile pühendatud raamatuväljapanek. Tema teosed kirjeldavad ilma väljamõeldisi lisamiseta reaalelu.
  • 31. märtsini näitus „Kogumise rõõm" – Krabi raamatukogu kauaaegne lugeja Viive Must on toonud näitusele seitse albumit kogutud märke ja ühe albumi postmarke.

Kuutsi raamatukogu

  • 28. veebruarini „Ilus oled, isamaa!" – luuleraamatute näitus Eesti Vabariigi sünnipäevaks.
  • 28. veebruarini „Tiia Toomet 75 – väljapanek Tiia Toometi loomingust.
  • 28. veebruarini „Lilli Promet 100" – raamatuväljapanek.
  • 30. detsembrini „Aasta 2022 tegijad looduses" – raamatunäitus tutvustab tiitlikandjaid meie looduses.

Misso raamatukogu

  • 28. veebruarini raamatunäitus „2022. aasta loom – pruunkaru".
  • 28. märtsini näitus „Misso kiriku ajalugu" – väljapanek Misso rahva annetatud dokumentidest.
  • 28. märtsini „Lumememmede paraad" – uus väljapanek lasteaia laste töödest (II näitus lasteaia Krõll laste töödest, järg eelmisele).
  • 31. maini „Lugemisisu" raamatute väljapanek – Lastekirjanduse Keskuse poolt lastele pakutud raamatute näitus.

Mõniste raamatukogu

  • 28. veebruarini „Hundijutte hundikuul" – jutte hundist suurtele ja väikestele

Nursi raamatukogu

  • Märtsikuus on avatud järgmised väljapanekud: "Juhan Smuul 100", "Peeter Sauter 60", "Veera Saar 110", "Raissa Kõvamees 115", "Kati Saara Vatman (Murutar) 55"  "Nursi raamatukogu 101".
  • 31. detsembrini raamatunäitused „2022. aasta lind – Metskurvits", „2022. aasta loom – Pruunkaru", „2022. aasta puu – Pihlakas".

Ruusmäe raamatukogu

  • 1. märtsini „Juhan Smuul 100"
  • 28. maini „Kaunis kodukoht"  
  • 28. veebruarini „Eesti ajaloo radadelt"
  • 31. detsembrini „Ruusmäe raamatukogu 100"

Rõuge raamatukogu

  • 31. märtsini „Vaatame filme" – välja on pandud raamatukogus olevad DVD-d.

Varstu raamatukogu

  • 28. veebruarist 31. märtsini on avatud õmbluspärandi näitus „Igal kleidil oma lugu".
  • 28. veebruarini „Põnevaid tegevusi toas ja õues" – raamatunäitus tegelusraamatutest. Nii ongi – lapsed, unustagem arvuti ning tundkem rõõmu meisterdamisest ja õuemängudest!
  • 31. märtsini näitus „Kui unistad reisimisest" – praegune aeg seab piiranguid reisimisele, kuid mitte meie kujutlusvõimele. Põnevad reisiraamatud vaigistavad rännukirge kodust väljumata. Ka lugedes võime kogeda erinevaid kultuure ja kombestikke ning kujutluspiltides rännata suurlinna tänavatel või metsikus looduses. Valige raamat unistuste sihtkohast, mugav lugemispoos ja asuge teele!
  • 31. detsembrini „Aasta 2022 tegijad looduses" – raamatunäitus pakub võimalust tutvuda järjekordsete tiitlikandjatega meie looduses.
  • 31. detsembrini „Varstu puudutusega" – kodulooline püsinäitus teeb tuttavaks piirkonna ajalooga ja annab ülevaate autoritest, kes on end Varstu kultuurilukku kirjutanud.

Rogosi mõisat (siseruume ja muuseumitubasid) saab külastada eelneval kokkuleppel (516 5728 või sirjeparnapuu@gmail.com), mõisa ümbruses ja pargis saab jalutada igal ajal ja ilma ette teatamata.

RMK Pähni külastuskeskus on avatud kolmapäevast reedeni kell 11−16 ning ettetellimisel, lisainfo.

Suure Munamäe vaatetorn on koolivaheajal avatud iga päev kell 10−15, lisainfo.