Rõuge vallavolikogu valis esimesel istungil esimehe ja aseesimehed

Neljapäeval, 11. novembril 2021 pidas Rõuge rahvamajas oma esimese istungi värske Rõuge vallavolikogu. Võrreldes eelmise koosseisuga on volikogu pea kolmandiku võrra väiksem – 27 asemel 19 liiget – ja see valiti ühes ringkonnas.

Pärast selle nädala esmaspäeval valimistulemuste kinnitamist kutsus esimese istungi kokku Rõuge vallasekretär Mairi Raju-Toots. Volikogu 19 kohast üheksa on valimisliidul Loome Koos, kes koos kolme EKRE ja ühe Keskerakonna esindajaga moodustavad koalitsiooni. Lisaks on Rõuge vallavolikogus valimisliit Kimmäs Punt viie liikme ja valimisliit Rõuge 200 ühe liikmega.

Istung algas volikogu esimehe valimisega. Ainsa kandidaadina esitati sellele kohale Mati Kuklane, kes sai salajasel hääletusel 16 poolthäält. Kolm hääletussedelit olid kehtetud.

Kuklase esimeseks ülesandeks volikogu esimehena oli kahe volikogu aseesimehe valimise läbiviimine. Kummagi aseesimehe kandidaate esitati üks – esimeseks aseesimeheks Rein Loik ja teiseks Aigar Kalk.

Salajase hääletuse tulemusel sai vallavolikogu esimene aseesimees Rein Loik valituks 16 poolt- ja kolme vastuhäälega, teine aseesimees Aigar Kalk  16 poolthäälega (1 hääl oli vastu ja kaks sedelit olid kehtetud).

Vallavolikogu järgmise istungi aeg tehakse teatavaks reedel, 12.novembril.

Pildid Rõuge vallavolikogu teise koosseisu esimesest istungist.