Rõuge alevikus Aia tn 4 katastriüksuse ja sellega piirneva ala detailplaneeringu avalik väljapanek

Rõuge Vallavalitsus annab teada, et korraldab Rõuge alevikus Aia tn 4 katastriüksuse ja sellega piirneva ala detailplaneeringu avaliku väljapaneku 09.05.2020–07.06.2020.

Detailplaneering on vastuvõetud Rõuge Vallavolikogu 07.04.2020 otsusega nt 1-3/20.

Planeeritav ala asub Rõuge vallas Rõuge aleviku äärealal Jaanipeebu küla piiril Aia tn 4 katastriüksusel ja selle lähialal. Planeeringuala piirneb läänest riigiteega nr 25195 Käätso-Rõuge-Luutsniku (km 8,78–8,89), põhjast Aia tänavaga ja lõunast Tamme tänavaga. Planeeritava ala suurus on ca 1,3 ha ja maakasutuse sihtotstarve elamumaa.

Detailplaneeringu eesmärk on uute elamukruntide kavandamine, kruntidele ehitusõiguse määramine, juurdepääsuteede asukoha määramine, haljastuse ja heakorrastuse põhimõtete määramine, tehnovõrkudele ja -rajatistele asukoha määramine.

Detailplaneeringu elluviimisega kaasnevad eeldatavalt mitteulatuslikud majanduslikud, sotsiaalsed ja kultuurilised mõjud. Detailplaneeringu realiseerumisel avaldub positiivne majanduslik mõju uute elanike lisandumise näol, suureneb kohalike teenuseid ja tooteid kasutatavate isikute arv. Rajatavad hooned tõstavad piirkonna kinnisvara keskmist väärtust ning muudavad tänavafronti ilmekamaks. Detailplaneeringuga eraldatakse maa-ala kergliiklustee jaoks, mis avaldab sotsiaalsele keskkonnale positiivset mõju. Planeeringu elluviimisel parandatakse piirkonna infrastruktuuri ja elukeskkonda tervikuna, süvendatakse piirkonna identiteeti, väärtustatakse olemasolevat kultuuripärandit ning luuakse uued võimalused sellega tutvumiseks. Järgides planeeringus esitatud meetmeid, välditakse ja minimeeritakse planeeritud tegevusest tulenevat negatiivset mõju looduskeskkonnale.

Olulisimad muudatused detailplaneeringu elluviimisega võrreldes praeguse olukorraga on üksikelamute ja seda teenindavate hoonete ja rajatiste ehitamine planeeringualale.

Avaliku väljapaneku jooksul on igal isikul õigus avaldada detailplaneeringu kohta arvamust. Tulenevalt 12. märtsil 2020 kogu riigis välja kuulutatud eriolukorrast, on avaliku väljapaneku ajal eriolukorra kestmisel võimalik detailplaneeringuga tutvuda Rõuge valla kodulehel rauge.ee, paberkandjal on võimalik detailplaneeringuga tutvuda kokkuleppel planeeringu- ja ehitusspetsialistiga (Krislyn Prants, 5253907, planeering@rauge.ee).