Uudised ja teated

Rõuge Valla Rahvamaja huviringid alustavad uut hooaega, oodatud on uued liikmed!

Suvi on möödas ja aeg on õuest tuppa kolida. Rõuge Valla Rahvamajas alustavad septembri lõpus või oktoobri alguses oma hooaega paljud kollektiivid ja huviringid ning nüüd on võimalus kõigil soovijatel endale meelepärane tegevus leida, sest pea kõik huvitegevused on avatud uutele liitujatele. Selleks oleme koostanud ülevaate Rõuge Valla Rahvamaja pakutavatest huvitegevustest koos juhendajate kontaktidega – võtke julgesti nendega ühendust ja küsige täpsemat infot. Hooaja algus on liitumiseks parim aeg.

Kui eelmisel sügisel hakkas taas koos käima Varstu naisrühm Pääsusilm, siis käesoleva aastal kevadel alustas oma tegevust ka üks täiesti uus rahvatantsurühm – Mõniste naisrühma Hipp. Tegemist on nooremapoolse algajate rühmaga, kes on teinud suvel oma esimese avaliku esinemise ja alustab sellest hooajast tegevust ametliku rühmana. Rühmas on hetkel kaheksa liiget, kuid klassikalisse naisrühma koosseisu võiks kuuluda 12 naist, seega mahuks rühma veel huvilisi. Kui tunned, et oled veel algaja ja oled mõelnud mõne naisrühmaga liituda, kuid pole seni veel julgenud, siis nüüd on selleks hea võimalus. Mõniste naisrühma Hipp esimene kohtumine toimub 7. oktoobril ning koos hakatakse käima esmaspäeviti kella 19.00–20.30 Mõniste rahvamajas. Esialgu on eesmärgiks võetud esinemised kohalikel sündmustel ning Võru maakonna laulu- ja tantsupeol.

Kolmanda ja neljanda kooliastme tüdrukud on oodatud liituma Rõuge neiduderühmaga, kus pooled eelmise hooaja koosseisus tantsinud lõpuklassi tüdrukud ei saa enam koolivahetuse tõttu jätkata. Ka on Rõuge segakooris suur puudus meeshäältest. Siit üleskutse kõikidele Rõuge valla laulumeestele – kui kodus tööd tehes vaikselt mõnd lugu ümised, siis lase see laul valla täiel rinnal juba segakoori meesrühmas!

Kõik need, kes sooviksid teistele midagi õpetada või juhendada huvitegevust, mida piirkonnas või vallas veel ei ole, siis võta meiega julgeslt ühendust ja tõmbame koos asja käima. Kõik kõned, mured ja ettepanekud huvitegevuse teemadel on oodatud telefonil 513 4787 või e-posti aadressil kristjan.kurm@rougevald.ee.

Vaata kõiki sel hooajal meie rahvamajades tegutsevaid huviringe: Huvitegevus 2024/2025 hooajal - Rõuge Vallavalitsus (kovtp.ee)

Uusi liikmeid ootavad oma ridadesse:

• Rõuge neiduderühm Päikesepõimik (esimene kokkusaamine 17. septembril kell 16.30 Rõuge rahvamajas) – oodatud on 7.–12. klassi neiud;
  • Rõuge laste tantsurühm Präänikud – (neljapäeviti kell 15.30–17.00 ja reedeti 13.30–15.00) – oodatud on 5.–6. klassi tantsuhuvilised lapsed, eriti oodatakse rühmaga liituma poisse;
  • Rõuge segakoor (kooskäimine esmaspäeviti kell 18.00 Rõuge rahvamajas) – väga oodatud on meeslauljad;
  • Misso Meelespea tantsurühm (esimene kokkusaamine 26. septembril kell 13.00 Misso rahvamajas) – oodatud on uued liikmed;
  • Varstu eakate tantsurühm Hõbehall (esimene kokkusaamine 2. oktoobril kell 12.30) – oodatud on uued liikmed;
  • Mõniste eakate tantsurühm Mehkarid (esimene kokkusaamine 2. oktoobril kell 16.00) – oodatud on uued liikmed;
  • Varstu naisrahvatantsurühm Pääsusilm (esimene kohtumine 2. oktoobril kell 18.30) – oodatud on uued liikmed;
  • Rõuge naisrahvatantsurühm Kadri (kooskäimine teisipäeviti kell 18.00 ja pühapäeviti kell 15.00) – oodatud on uued tantsijad;
  • Rõuge Murueided (kooskäimine esmaspäeviti kell 15.00 Rõuge rahvamajas) – liitumise huvi korral võib juhendajale helistada/kirjutada;
  • Haanja Tantsu Mängu Laulu Selts (kooskäimine neljapäeviti kell 20.00, talveperioodil kell 19.00 Haanja rahvamajas) – huvi korral võib rühmaga liituda;
  • Ruusmäe seeniortantsurühm Rõõmu-Liine (esimene kokkusaamine 7. oktoobril kell 17.00) – uued tulijad on oodatud;
  • Haanja seltskonnalaulu- ja tantsurühm Rüärääk (kooskäimine neljapäeviti – kell 13.00–15.00 lauluproov, kella 15.00–17.00 tantsuproov Haanja rahvamajas, esimene kokkusaamine 19. septembril) – uued liitujad on oodatud;
  • Misso line-tantsurühm (esimene kokkusaamine 8. oktoobril, kooskäimine teisipäeviti kell 16.30  Misso rahvamajas) – uued liitujad on oodatud;
  • Rõuge täiskasvanute segarühm Käsikäes (kooskäimine pühapäeviti kell 17.00 Rõuge rahvamajas) – huvi korral võib rühmaga liituda;
  • Haanja rahvamaja bänd (esimene kokkusaamine 13. september kell 19.00 Haanja rahvamajas) – oodatud on kõik, kel soov teistega koos pilli mängida või laulda ning oma tegemisi rõõmuga teha;
  • Varstumaa käsitöönaised (esimene kokkusaamine 2. oktoobril kell 17 Varstu teenuskeskuses) – uued liitujad on teretulnud, võib ka lapsi kaasa võtta;
  • Misso naisansambel ALEAA (koosäimine pühapäeviti Misso raamatukogus) – oodatud on uued liikmed.

Tule meie toredatesse kollektiividesse ja huviringidesse!

Kristjan Kurm
Rõuge Valla rahvamaja juht