Koduandur päästab elusid

 

Anna, 81-aastane Tallinna linna elanik, kes elab üksi pärast abikaasa lahkumist, on viimased aastapäevad kasutanud Koduanduri teenust. Tema kodus on liikumisandur, mis jälgib liikumist ja vajadusel kutsub abi. Algul tundus Annale, et selline seade on liigne ja ebavajalik, kuid hiljutine kogemus muutis tema arvamust täielikult.

Õnnelik pääsemine tänu Koduandurile

Hilisel õhtutunnil juhtus Annaga õnnetus, kui ta libises ja kukkus oma köögis. Kuigi vigastused ei olnud tõsised, ei suutnud proua omal jõul püsti tõusta. Koduandur, mis oli paigaldatud tema koju, registreeris, et Anna ei ole liikunud. Süsteem saatis viivitamatult teavituse Koduanduri infosüsteemi ja info said kätte nii sotsiaaltöötaja kui ka kliendi lähedane. Nii sotsiaaltöötaja kui tütar jõudsid kiirelt Anna juurde ning osutati esmaabi ja aidati proua püsti. Kontrolliti, et kõik tema tervisega oleks kõik korras, edasist kontrolli klient ei vajanud. Olukord lahenes ilma tõsisemate muredeta, sest Koduanduri teavitus suunas abi kliendini koheselt.

Intervjuu Anna ja tema tütretütar Mariaga

Kuidas te tundsite end alguses, kui Koduandur paigaldati?

Anna: "Olin alguses väga skeptiline. Tundus kummaline, et mingi masin hakkab minu liikumist jälgima. Aga nüüd ma saan aru, kui oluline see on. See andur on mind juba mitu korda päästnud."

Maria: "Olen väga rahul, et me selle sammu astusime. Mul on kaks väikest last ja palju tegemist, nii et ma ei jõua iga päev vanaemale helistada. Koduandur annab mulle südamerahu, teades, et vanaemaga on kõik korras, ja kui midagi juhtub, siis tean, et see ei jää tähelepanuta."

Kuidas see teenus on mõjutanud teie igapäevaelu?

Anna: "See annab mulle turvatunde. Ma tean, et kui midagi juhtub, ei pea ma üksi hakkama saama. See on suur kergendus, eriti nüüd, kui ma olen vanem ja üksinda."

Maria: "Mul on südamerahu. Tean, et vanaema on hoitud ja kui midagi juhtub, ei jää ta kindlasti üksi. See on eriti oluline, et meil on kontakt ka sotsiaaltöötajaga, kui ma ei saa kohe ise kohale minna."

Kuidas saada teada, et lähedane on kodus üksi abitusse seisundisse jäänud?

Koduandur tuvastab hätta sattumise!

Uurige Koduanduri kohta lähemalt Koduandur.ee või võtke ühendust Rõuge valla sotsiaaltöötajatega.

Lisaks! Koduanduril on ka uus toode Kodunupp, millest saab lugeda lähemalt veebis aadressil kodunupp.ee või helistades 5341 4885.

Hea Rõuge valla elanik!

Koostöös Rõuge vallavalitsusega osutab Koduandur kodust järelevalveteenust, mille raames on võimalik soetada endale Koduandur. See aitab siis, kui inimene ei suuda ise õnnetusest või raskest terviserikkest teavitada. Tegemist on anduriga, mis tuvastab hätta sattumise ja saadab häireteavituse sotsiaaltöötajale või määratud kontaktisikule.

Lisaks on tagatud eaka lähedasele ööpäevaringne ligipääs Koduanduri infosüsteemi, kust on hea ülevaade lähedase liikumisharjumustest.

Koduanduri missiooniks on märgata hätta sattumist ja suurendada sellega inimeste meelerahu ning pikendada iseseisvat ja täisväärtuslikku elu.

Teenuse saamiseks tuleb pöörduda kohaliku sotsiaaltöötaja poole või uurida lähemalt Koduandur.ee.

Rohkem infot:

Koduanduri koduleht
www.koduandur.ee

Rõuge Vallavalitsus
https://rouge.kovtp.ee/uldinfo