2024. aasta SANNA projekti info on leitav ka veebilehel visitrouge.com/sanna.

Kui kavatsed sel aastal oma saunaga sündmusel osaleda, siis pane see kirja SIIN!

Sanna! projekti teated ja uudised

2023 on sauna-aasta! Kutse saunakoolitusele

Aasta 2023 on sauna-aasta. Rõuge valla saunapered alustasid sauna-aastat juba möödunud oktoobris, kui meie vald sai viieaastaseks. Tähistasime valla sünnipäeva igaüks oma koduses saunas tavalisest pidulikuma saunaga. 18 toredat saunaperet avasid oma saunasoojad südamed ja saunalava külastajatele, lisaks veel kümned külade, sõpruskondade ja perede koos saunatamised.

Oli nii mõnus, et kutsume selgi sügisel SANNA!

20.–22. oktoobril 2023 toimub Rõuge vallas SANNA! nädalavahetus täis rõõmsaid kohtumisi saunalaval, erinevaid saunakogemusi ja saunaga seotud teadmiste avardumist. Ikka jälle toimib avatud saunade nädalavahetus SANNA! sarnaselt kodukohvikute, avatud talude ja muude taoliste sündmustega: osalemine on vabatahtlik ning saunade pered kujundavad saunaskäigu vastavalt oma pere tavale. Rohkem infot valla kodulehel: https://rouge.kovtp.ee/sanna2023.

Selleks, et saunaskäimise tavasid ja piirkondlikku saunaga seotud pärimust tutvustada, ootame kõiki huvilisi 15. märtsil kell 17.00 Haanja Rahvamajja koolitusele.

Koolitusel avab saunapärimust Eda Veeroja, Mooska talu perenaine ja projekti SANNA projektijuht.

Koolituse kava:

SANNA! 2023 sündmuste tutvustus,

avalik loeng (osaleda võivad kõik, mitte ainult saunapered) vanematest saunakommetest ja saunasõnadest,

Möödunud oktoobri SAA SANNA 2022 kogemuste õppetunnid.

Osalemiseks pane end kirja hiljemalt 13. märtsil SIIN.

Lisainfo:

Eda Veeroja
SANNA! 2023 eestvedaja
503 2341, eda.veeroja@gmail.com

Rutt Riitsaar
Rõuge valla arendusnõunik
516 9476, rutt.riitsaar@rougevald.ee

SANNA! 20.–22. oktoober 2023 on osaliselt rahastatud Tartu 2024 Lõuna-Eesti Kogukonnaprogrammist.