2023 om sanna-aasta!

Aasta 2023 on sauna-aasta. Senisest enam on meedia, inimesed ja ettevõtlus pühendamas tähelepanu saunakultuurile, saunakombestikule, saunatoodetele, saunaettevõtetele, saunakogukondadele ja -peredele, eestvedajatele ning kõigile, kel saun on hinges.

Sauna-aasta idee autor on ajakirjanik Rein Sikk, eestvedaja on MTÜ Eesti Maaturism ja tagantlükkaja Maaleht. Sauna-aastale oodatakse osalema ja aasta sündmustest ja tegevustest osa saama kõiki huvilisi üle Eesti! Natuke nagu Eesti 100 sündmused, et igaüks tähistab sauna-aastat nii, nagu talle just praegu tore tundub – kas või lihtsalt jätkuvalt iganädalaste saunaskäikudega.

Saunagurmaanidel tasub kiigata sauna-aasta kodulehele https://sauna2023.ee, et valida välja ja nautida endale meelepäraseid sündmusi. Saunaomanikud, sündmuste korraldajad ning saunas kasutatavate esemete ja suveniiride valmistajad on oodatud ühendust võtma Sauna-aasta projektijuhiga Eesti Maaturismi Ühingus: Elin Priks (e-post saunaaasta2023@maaturism.ee).

Meie, Rõuge valla saunapered alustasid sauna-aastat juba möödunud aasta oktoobris, kui meie vald sai viieaastaseks. Tähistasime valla sünnipäeva igaüks oma koduses saunas tavalisest pidulikuma saunaga. 18 toredat saunaperet avasid oma saunasoojad südamed ja saunalava külastajatele, lisaks veel kümned külade, sõpruskondade ja perede koos saunatamised.

Oli nii mõnus, et kutsume selgi sügisel SANNA!

20.–22. oktoobril 2023 toimub Rõuge vallas SANNA! nädalavahetus täis rõõmsaid kohtumisi saunalaval, erinevaid saunakogemusi ja saunaga seotud teadmiste avardumist. Ikka jälle toimib avatud saunade nädalavahetus SANNA! sarnaselt kodukohvikute, avatud talude ja muude taoliste sündmustega: osalemine on vabatahtlik ning saunade pered kujundavad saunaskäigu vastavalt oma pere tavale.

Saun ühendab inimesi, tervendab ja avab saunakäijate elustiili. Parim viis inimestega ja kultuuriga tutvumiseks on koos nendega sauna minna. 20.–22. oktoobril 2023 on Rõuge vallas avatud erinevad saunad pererahvaga koos saunas käimiseks, töötubadeks, saunakraami müügiks ja saunaga seotud erinevateks meie eluviisi ja kultuuri tutvustavateks tegemisteks.

Toredaks teebki saunakülastuse eelkõige saunlemine koos pererahvaga. Saunaskäigule lisab väärtust pererahva parimate oskuste või hobide jagamine külalistega, ühised söömaajad ja koos talgutööde või käsitöö tegemine, ühine loodusretk või muu taoline ühine toimetamine.

MIS TOIMUB?

Pane kalendrisse kirja järgmised kuupäevad:

12. aprill kell 14.00 Rõuge Rahvamajas:

- SANNA! 2023 vihtlemise töötuba eelkõige sauna oktoobris külalistele pakkuvatele peredele.

Audra Staskeviciene Leedust (Thunder Sauna School) juhendab osalejad kahel käel vihtlema. Töötoas kõneldava tõlgime vajadusel meie emakeelde.

Osalemiseks pane end kirja hiljemalt 9. aprillil SIIN.

15. mai – pane kirja oma avatud saun, saunasuveniirid, -tooted ja -teenused!

Selleks päevaks palume SIIN anda teada oma saunast, sündmusest või saunaga seotud toodetest, suveniiridest, teenustest Rõuge vallas, et meie piirkonna suvekülalised ja soovijad oskaksid sügiseks plaane teha.

20. oktoober kell 17.00 saunapäev Haanja Puhke- ja Spordikeskuses

21. oktoober AVATUD SAUNAD

22. oktoober kell 11.00 SANNA VIHTLEMISPIDU

26. oktoober kell 17.00 SANNA! kokkuvõtted ja lõpetus

Kõik mõtted on teretulnud ja saunasõprade saunakalender täieneb päevast päeva uute vägevate saunade ning elamustega. Oleme kõik koos traditsioone austavalt ja tervist tugevdavalt saunaskäimise kogemusi avardamas.

Kirjutage ja helistage julgesti, kui tahate oma ideesid jagada või arutleda. Kui ma telefonile ei vasta, olen saunas. Helistan sulle kindlasti tagasi!

Kerget lõunõt!

Eda Veeroja
SANNA! 2023 eestvedaja
503 2341, eda.veeroja@gmail.com

Rutt Riitsaar
Rõuge valla arendusnõunik
516 9476, rutt.riitsaar@rougevald.ee

SANNA! 20.–22. oktoober 2023 on osaliselt rahastatud Tartu 2024 Lõuna-Eesti Kogukonnaprogrammist.

       

Pane end kirja:

Vihtlemise töötuba 12. aprillil
Rõuge rahvamajas
Oktoobris avatud saunade peredele
Registreeri hiljemalt 9. aprillil

Avatud saun, sündmus, saunatooted või -teenused
Registreeri hiljemalt 15. mail 2023