Rõuge hooldekodu

Aadress: Sänna mnt 4, Rõuge alevik
Võrumaa 66201

Rõuge hooldekodu on Rõuge Vallavalitsuse poolt 1995. aastal asutatud 27 voodikohaga üldhooldekodu ajutiseks või alaliseks elamiseks eakatele ja puudega isikutele, kes ei tule iseseisva elamisega toime. Hooldekodu asub kahekorruselises majas Rõuge alevikus Haanja Looduspargi territooriumil 16 km kaugusel Võrust.

Toad on ühe-, kahe- ja kolmekohalised. Üldkasutuses on söögisaal, puhkenurgad ajalehtede-, ajakirjade-, raamatute- ja televiisoriga, saun. Toiduvalmistamine ja pesupesemine toimub hooldekodus.

Hoolealustega tegeleb pikaajaliste töökogemustega 8-liikmeline hooldusnaiskond. Õendusabi on tagatud koduõendusteenustega.
Ratastooliga ja liikumispuudega hoolealusele on treppidel liikumiseks trepironija. Hooldekoduga ühes hoones paiknevad perearstikeskus, hambaravi ja apteek. See tagab kiire esmase arstiabi kättesaadavuse.
Hooldekoduga samas majas töötavad veel massöör, juuksur ja maniküür-pediküür, seega ka need teenused on soovi korral kergesti kättesaadavad.
Regulaarselt külastab hooldekodu Rõuge Maarja koguduse õpetaja. Tähtpäevadel käivad esinemas lasteaialapsed ja isetegevuslased.

Rõuge hooldekodu ülalpidamisega seotud hoolduspäeva maksumused alates 1. aprillist 2019  (ei sisalda ravimite maksumust):

  • üliraske hooldatav (lamaja) 23,40 €;

  • raske hooldatav (kasutab pidamatuse vahendeid ja vajab olulist kõrvalist abi igapäevastel tualetitoimingutel) 22,70 €;

  • kerge hooldatav (ei kasuta pidamatuse vahendeid ning ei vaja olulist kõrvalist abi igapäevastel tualetitoimingutel) 20,40 €;

  • hooldekodust eemal viibimise päeva maksumus (haiglas, kodus jne) 16,60 €.

Hooldekodu juhataja: Siiri Kuus
+372 785 9366
+372 524 3187
hooldekodu@rauge.ee
vastuvõtt tööpäevadel kell 9.00–11.00

Rõuge hooldekodusse koha taotlemine

Koha taotlemiseks on vaja esitada avaldus (lisas).

Hooldusteenusele tulles palume kaasa võtta:

  • Kehtiv isikut tõendav dokument (ID-kaart või pass).

  • Pensionitunnistus ja puuet kinnitav dokument.

  • Isikliku abivahendi kaart koos kehtiva arstitõendiga.

  • Mitte vanem kui 10 päeva tagune meditsiiniline dokumentatsioon (haigusloo väljavõte, raviskeem ja ravimid, tõend nakkushaiguste puudumise kohta).

  • Kohaliku omavalitsuse poolt koostatud abivajaduse hindamine, so hooldusvajaduse mahu kaardistamine.

  • Kohaliku omavalitsuse garantiikiri või korralduslik otsus üldhooldusteenuse eest tasumise kohta, kui on vajadus.

NB! Nakkushaigust (HIV, ESBL, MRSA jms) põdevat isikut teenusele ei võeta.

Igal hooldekodu külastajal palume täita kehtestatud hügieenireegleid.

Oma lähedasele külakosti tuues palume arvestada, et kiiresti riknevaid toiduaineid mitte tuua ja külakosti kogus võiks olla piisavalt napp. Alkohol on keelatud – hoidkem oma lähedasi.

Tere tulemast!