Hooldekodu Pihlakobar

Aadress: Mendise, Mõniste küla, Rõuge vald
Võrumaa 66002

Hooldekodu Pihlakobar osutab üldhooldusteenust, mille eesmärgiks on turvalise keskkonna ja toimetuleku tagamine täisealisele isikule, kes terviseseisundist, tegevusvõimest või elukeskkonnast tulenevatel põhjustel ei suuda kodustes tingimustes ajutiselt või püsivalt iseseisvalt toime tulla.

Hooldekodus Pihlakobar on 21 voodikohta, hoone on ehitatud 2013. aastal Mõniste Vallavalitsuse poolt ja asub Mõniste teenusekeskuse II korrusel. Enamik tube on kahe ja kolme voodikohaga, üks tuba on nelja voodikohaga. Üldkasutuses on söögisaal, puhkenurgad ajalehtede, ajakirjade, raamatute ja televiisoriga. Majas on ka saun.

Toiduvalmistamine ja pesupesemine toimuvad hooldekodus. Hoolealustega tegeleb 6-liikmeline hooldusnaiskond. Hooldekodul on avar terrass. Ratastooliga ning liikumispuudega hoolealusele on treppidel liikumiseks trepironija.

Teenusekeskuse I korrusel asub raamatukogu, ühe korra nädalas käib majas massöör ja juuksur. Samuti asub teenusekeskuse I korrusel perearstikeskus, mis võimaldab kiiret esmast arstiabi. Teenusekeskuse kõrval on A ja O kauplus. Õendusabi on tagatud koduõendusteenusega.

Hooldekodu külastab regulaarselt Elva koguduse õpetaja. Tähtpäevadel käivad hoolealustele esinemas lasteaialapsed, põhikooli õpilased ning Mõniste rahvamaja isetegevuslased.
 

Mõniste hooldekodu Pihlakobar hinnakiri

Alates 1. aprillist 2020 muutusid Hooldekodu Pihlakobar teenuste hinnad. Ülalpidamisega seotud hoolduspäeva maksumused (ei sisalda ravimite maksumust) on järgmised:

  • kerge hooldatav (ei kasuta pidamatuse vahendeid ja ei vaja olulist kõrvalist abi igapäevastel tualetitoimingutel) – 22.00 eurot
  • raske hooldatav ( võib esineda osaline pidamatus, vajab kõrvalist abi, juhendamist igapäevastel tualetitoimingutel, järelevalvet) – 23.00 eurot
  • üliraske hooldatav (voodipõhine, kasutab pidamatuse vahendeid, ulatuslik kõrvalabi igapäevastel toimingutel ööpäevaringselt) – 23.50 eurot
  • hooldekodust eemal viibimise päeva maksumus (haiglas, kodus jne) – 17.50 eurot

Hooldekodu juhataja: Ulvi Trahv 
+372 789 1240
+372 5855 6606
monistehooldekodu@rauge.ee

 

Mõniste hooldekodu külastamise kord alates 1. juunist 2020

Alates 1. juunist on taas võimalus külastada hooldekodu Pihlakobar elanikke, lähtudes Terviseameti nõuetest, et kaitsta hoolealuste tervist. Külastuskeelu ajal saadud kogemuse põhjal võime tõdeda, et mida vähem on väliseid kontakte, seda tervemad on hoolealused. Kuid kontaktid lähedastega on elu lahutamatu osa ja nende piiramine ei ole meie eesmärk.

Seoses sellega oleme koostanud juhendi, et minimeerida haigestumist viirustesse:

  • Külastamise soovist palume eelnevalt teada anda telefonil 789 1240 või e-kirja teel monistehooldekodu@rauge.ee. Teiega lepitakse kokku külastamiseks sobiv aeg ja see registreeritakse. Parim külastusaeg on 13.30–15.30.
  • Hooldekodu territooriumile võivad siseneda ainult isikud, kes ei ole COVID-19 viirusesse haigestunud ning ei ole olnud viimase 14 päeva jooksul lähikontaktis haigega. Nimetatud fakti tuleb enne külastust tõendada külastajal tervisedeklaratsiooniga. Iga külastaja kehatemperatuuri kontrollitakse puutevaba termomeetriga enne külastust. 
  • Ette registreerimata külalisi vastu ei võeta!
  • Majja lubatakse peaukse kaudu, üks külastaja ühe hoolealuse kohta nädalas. Kliendi eluruumi ei lubata, kohtutakse II korruse koridoris. Õuealale lubatakse 1–3 külastajat korraga. Oluline on hoida distantsi, et vältida võimalikku nakatumisohtu.
  • Külastajal tuleb pidada kinni hooldekodu hügieenireeglitest. Kuivõrd külastajatel ja hooldekodu klientidel on suur tõenäosus lähikontaktiks, on külastajal kohustus majja sisenemisel desinfitseerida käsi ja kanda kirurgilist kaitsemaski. Kaitsemaskid külastajale tagab hooldekodu.
  • Hoolealustele saadetavaid pakke võtame vastu eelneval kokkuleppel. Pakkide vastuvõtmine toimub peaukse kaudu hooldekodu kliendile kontaktivabalt. Pakk ei tohiks sisaldada suures koguses ja kiiresti riknevat toidukaupa. Toidukaup tuleb pakendada, sest pakendid desinfitseeritakse hooldekodu töötajate poolt.

Palume mõistvat suhtumist, sest ettevaatusabinõude rakendamine on hädavajalik hooldekodu elanike ja töötajate kaitseks ning viiruse leviku tõkestamiseks.

Olge terved!