Hooldekodu Pihlakobar

Aadress: Mendise, Mõniste küla, Rõuge vald

Võrumaa 66002

Hooldekodu Pihlakobar osutab üldhooldusteenust, mille eesmärgiks on turvalise keskkonna ja toimetuleku tagamine täisealisele isikule, kes terviseseisundist, tegevusvõimest või elukeskkonnast tulenevatel põhjustel ei suuda kodustes tingimustes ajutiselt või püsivalt iseseisvalt toime tulla.

Hooldekodus Pihlakobar on 21 voodikohta, hoone on ehitatud 2013. aastal Mõniste Vallavalitsuse poolt ja asub Mõniste teenusekeskuse II korrusel. Enamik tube on kahe ja kolme voodikohaga, üks tuba on nelja voodikohaga. Üldkasutuses on söögisaal, puhkenurgad ajalehtede, ajakirjade, raamatute ja televiisoriga. Majas on ka saun.

Toiduvalmistamine ja pesupesemine toimuvad hooldekodus. Hoolealustega tegeleb 6-liikmeline hooldusnaiskond. Hooldekodul on avar terrass. Ratastooliga ning liikumispuudega hoolealusele on treppidel liikumiseks trepironija.

Teenusekeskuse I korrusel asub raamatukogu, ühe korra nädalas käib majas massöör ja juuksur. Samuti asub teenusekeskuse I korrusel perearstikeskus, mis võimaldab kiiret esmast arstiabi. Teenusekeskuse kõrval on A ja O kauplus. Õendusabi on tagatud koduõendusteenusega.

Hooldekodu külastab regulaarselt Elva koguduse õpetaja. Tähtpäevadel käivad hoolealustele esinemas lasteaialapsed, põhikooli õpilased ning Mõniste rahvamaja isetegevuslased.

Alates 1. augustist 2019 on hooldusteenuse hinnad (sisaldavad ravimite maksumust) alljärgnevad:

1. Üliraske hooldatav (lamaja) 22,50 €/ööpäev.

2. Raske hooldatav (kasutab pidamatuse vahendeid ja vajab olulist kõrvalist abi igapäevastel tualetitoimingutel) 22,00 €/ööpäev.

3. Kerge hooldatav (ei kasuta pidamatuse vahendeid ning ei vaja olulist kõrvalist abi igapäevastel tualetitoimingutel) 21,00 €/ööpäev.

4. Hooldekodust eemal viibimise (haiglas, kodus jne) päeva maksumus 16,50 €/ööpäev.

 

Hooldekodu juhataja: Ulvi Trahv 
+372 789 1240
+372 5855 6606
monistehooldekodu@rauge.ee