Too oma põnevad ja elamuslikud teenused virtuaalsele turuplatsile!

Hea Rõuge valla inimene!

Kirjutame Sulle, sest meil on üks põnev pakkumine. Loodetavasti oled juba kuulnud KYLAS teenuste vahendamise platvormist? KYLAS on virtuaalne turg, kust saab lihtsalt ja mugavalt müüa enda poolt pakutavaid elamuskogemusi nagu näiteks jõhvikalkäik kohalikuga, regilaulu õpituba, laudas munade otsimine, suitsusaun, õhtusöök Talve talus ja veel palju muud. Teenuste pakkujaks oled Sina, kes sa elad Lõuna-Eestis ja tead, et see piirkond väärib avastamist ja teistele tutvustamist ning sa tahaksid sellega lisatasu teenida. 

Oleme veebilehe loomisega tegelenud juba peaaegu aasta ja plaanime oma virtuaalse turu avada sel kevadel Võru maakonnas, mis on valitud 2021. aastal projekti piloot piirkonnaks. Alates 2022 plaanime oma tegevusega laieneda üle Lõuna-Eesti. Ehk siis, alates maikuu teisest poolest avalikustame leheküljel www.kylas.ee esialgse valiku elamuskogemustest, mida külalistele pakkuda.

Lehe edukaks lansseerimiseks peame tagama, et saadaval oleks piisav arv ja hea valik maale vanaema juurde ning like a local (eesti keeles võiks selle vaste olla näiteks kohaliku elu jagamise teenus, päev koos kohalikuga) stiilis elamuskogemusi. Lehe avalikuks tegemiseni on jäänud mõned kuud, mistõttu tegeleme teenusepakkujate leidmisega. 

KYLAS platvormi teenuse pakkujaks saamine on väga lihtne:

  • Esmalt on vaja pakutav elamuskogemus ära kirjeldada, selleks oleme loonud Google Formsi küsimustiku https://forms.gle/BPLTnVmuDdFtjUvp7, mille palume teil täita. Peale esimese info saamist (google küsimustik) võtame teenuse pakkujaga ühendust. 
  • Teiseks tuleb läbida koolitusprogramm. Kuna tänases olukorras on füüsiliste kokkusaamiste korraldamine keeruline, siis KYLAS platvormi mentoritega koolitusprogrammi, on võimalik läbida veebi teel. Peale koolitust oled loonud toreda elamusteenuse, mida platvormi kaudu saad müüma hakata.
  • Kolmanda sammuna aitame sul uue teenuse lisada KYLAS veebilehele ning õpetame keskkonda kasutama. 
  • Viimase etapina avame teenuse müügiks, et teenusepakkuja saaks jääda ootama tellimusi. 
  • Boonusena aitame teenust turundada visitvoru.ee ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 erinevates kanalites.   

Me soovime, et mai kuuks on meil kaasatud vähemalt 15–20 teenusepakkujat, kelle teenuseid läbi suve aktiivselt turundada ja siia külastajaid peibutada. Meie oleme veendunud, et Võru maakonnas on palju inimesi ning ägedaid tegevusi, mida võiksid külastajatele näidata. Oluline on nad kõik üles leida. Pakutav elamusteenus võib olla juba olemasolev teenus või uus idee, mida seni ei ole olnud põhjust tooteks-teenuseks arendada. 

See on ainulaadne võimalus olla KYLAS meeskonna "julge hunt", kellega koos üles leida veebilehe head ja vead ning sealhulgas olla ka esimeste seas, kelle käest uusi elamusteenuseid ostetakse. 

#julgehunt, anna endast märku hiljemalt 29.03 või täida ära Google'i küsimustik ja võtame Sinuga ise ühendust.

Lisainfo ja küsimused:

Aigi Young (tel 5309 0923, e-post aigi.young@vorumaa.ee)

Kadri Moppel (tel 5331 1919, e-post kadri.moppel@vorumaa.ee)