Nädal Rõuge vallas: 19.–25. juuli 2021

Esmaspäev, 19. juuli

Algas vallavalitsuse kampaania „Varbad vees 2021!", millega kutsutakse kõiki inimesi üles avastama erinevaid avalikke ujumiskohti Rõuge vallas. Auhinnad kohalikelt tootjatelt ning peaauhind (SUP-laua komplekt) loositakse välja 23. augustil, lisainfo.

Kell 17.00       Rõuge valla suvevollesarja II etapp Plaanil. Osalema oodatakse kõiki, kes on seotud Rõuge vallaga, lisainfo.

Teisipäev, 20. juuli

Kell 19.00       Külaülikooli kuues kohtumine: „Ära kindlusta tuulde ehk meelespea, mida jälgida kindlustuslepingu sõlmimisel" Kiidi külas. Võõrustab Andrus Piigli, lisainfo.

Laupäev, 24. juuli

Kell 8.00         Võistkondlik valikorienteerumine – 8-tunnine Pähni rogain algusega RMK Pähni külastuskeskuses, lisainfo.

Kell 9.00         EMV XCM 23. Rõuge rattamaratoni päev võistluskeskusega Haanja puhke- ja spordikeskuses, lisainfo. Infoks: rajakaardid.

Kell 9.30         Talgud Karisöödi pargis, lisainfo.

Kell 10.00       Avatud talude päeva algus Nopri talus ja Mooska talus.

Kell 11.00       Avatud talude päeva algus Uue-Saaluse veinitalus ja Haava talus.

Kell 11.30       Kuuritsapüügivõistlus Viitina Kuurits 2021 Viitina Järvesaares, lisainfo.

Kell 12.00       Avatud talude päeva algus Andri-Peedo talus.

Kell 16.00       Suur sünnipäevapidu! Matsi krossirada 20, lisainfo.

Kell 17.00       Rogosi bänd Pullijärve kohvikus Missos, lisainfo.

Kell 17.30       Avatud talude päeva õhtusöök Sentafarmis (Lihuniku talu).

Kell 19.00       Suur sünnipäevapidu! Kangsti külaselts 20, lisainfo.

Pühapäev, 25. juuli

Kell 10.00       Avatud talude päeva algus Nopri talus ja Mooska talus.

Kell 11.00       Avatud talude päeva algus Uue-Saaluse veinitalus, Andri-Peedo talus ja Haava talus.

Tööpakkumised:

• Rõuge vallavalitsus kuulutas välja konkursi Haanja kooli direktori ametikohale. Kandideerida saab 25. juulini, lisainfo.
  • Rõuge kool võtab alates uuest õppeaastast tööle haldusspetsialisti. Kandideerimine 2. augustini, lisainfo.

Vallavalitsuse teated ja muu info

• Vallavalitsus pani enampakkumisele üheksa vallale kuuluvat kinnistut. Pakkumusi saab esitada 30. augustini, lisainfo.
  • Käimas on Rõuge valla 2022. aasta kaasava eelarve ideede korje. Oma ettepanekuid kuni 15 000-eurosteks investeeringuteks saab teha 25. juulini, lisainfo.
  • Rõuge valla arendusosakond kutsub riigihalduse, ettevõtluse, turunduse, turismi või muul sarnasel erialal õppivaid tudengeid valda praktikale, lisainfo.
  • Sel nädalal puhkavad järgmised vallavalitsuse töötajad:
    • Arhivaar Karin Meister puhkab 19. juulist 1. augustini
    • Ehitusspetsialist Tõnu Kukk puhkab 12.–25. juulil
    • Haanja piirkonna sotsiaalhooldustöötaja Marge Valb puhkab 12.–25. juulil, teda asendab Maie Kalnapenkis
    • Kantseleispetsialist Ailen Paas puhkab 12.–25. juulil, teda asendab Kadri Vaglakes
    • Keskkonnaspetsialist Kriste Kosseson puhkab 19. juulist 1. augustini
    • Kommunikatsioonispetsialist Viivika Nagel puhkab 21. juulist 3. augustini
    • Lastekaitsespetsialist Ave Vill puhkab 5.−23. juulil
    • Majandusosakonna juhataja Jane Liiv puhkab 12.–30. juulil, teda asendab 16.–25.07 Heidi Normann ning 26.–30.07 Margus Teder
    • Pearaamatupidaja Kaja Juhanson puhkab 12.–25. juulil
    • Planeeringu- ja ehitusspetsialist Krislyn Prants puhkab 19. juulist 6. augustini, teda asendab alates 26. juulist Tõnu Kukk
    • Raamatupidaja Liia Eskla puhkab 12.–25. juulil
    • Raamatupidaja Maiu Toom puhkab 12.–25. juulil
    • Raamatupidaja Tiia Kukk puhkab 13.−26. juulil
    • Rõuge piirkonna haldusspetsialist Olev Mõttus puhkab 12.–25. juulil
    • Rõuge piirkonna sotsiaaltöö spetsialist Maire Grosmann puhkab 12.–26. juulil, teda asendab Triinu Õispuu
    • Varstu piirkonna sotsiaaltöö spetsialist Signe Arumäe puhkab 19. juulist 6. augustini, teda asendab Kairit Kasuk
  • Raamatukogudes on sel aastal suvepuhkused järgmistel aegadel:
    • Haanja ja Krabi raamatukogud: 19. juulist 15. augustini
    • Kuutsi raamatukogu: 12. juulist 9. augustini
    • Misso raamatukogu: 5.–25. juulil ja 20.–26. septembril
    • Mõniste raamatukogu: 3.–31. augustil
    • Nursi raamatukogu: 5.–18. juulil ja 2.–15. augustil
    • Ruusmäe raamatukogu: 6.–12. juulil ja 10.–16. augustil
    • Rõuge raamatukogu ja postipunkt:12.–27. juunil ja 19. juulist 1. augustini
    • Sänna raamatukogu puhkab kogu juulikuu ning on AVATUD esmaspäeviti kell 10–17. Muudel päevadel võib ette helistada ja uurida, kas keegi on kohapeal (5558 8927, Hendrik Noor)
    • Varstu raamatukogu ja postipunkt: 19. juulist 15. augustini
    • Viitina raamatukogu: 19. juulist 1. augustini ja 17. augustist 3. septembrini

Näitused, muuseumid ja külastuskohad

• Filmi Vargamäe külastuskeskus on avatud iga päev kell 10−17, lisainfo.
  • Mõniste Talurahvamuuseum on suvisel ajal avatud E−P kell 10−17, lisainfo.
  • Rogosi mõis ja mõisa muuseumid on külastajatele avatud teisipäevast laupäevani kell 10−16, pühapäeval kell 14.00 ja 15.00.
    Rogosi mõisas on avatud mitmed näitused: käsitöömeister Mall Vesilo lapitööde näitus „Ajatud lapikirjad"; Ilme Tubli käsitöönäitus „Mustrilised sokid"; Lehte Piiri tööde näitus „Kindad, sokid, vaibad"; Maie Saksa käsitöö väljapanek „Heegeldatud tööd".
  • RMK Pähni külastuskeskus on avatud kolmapäevast reedeni kell 11−16 ning ettetellimisel, lisainfo.
  • Rõuge kunstikuur on avatud kogu suve iga päev kell 11−18. Kuuris on avatud ka kohvik, lisainfo.