Võrumaa Arenduskeskus tunnustas maakonna säravamaid haridus- ja noorsootöötajaid

28. septembril tunnustas SA Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots maakonna silmapaistvamaid haridus- ja noortevaldkonna inimesi. Tänusündmus toimus Antsla Kultuurikeskuses.

Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots tõi esile, et haridustöötajad on noorte ühed peamised suunamudijad ja seeläbi meie tuleviku kujundajad. „Seetõttu on oluline haridus- ja noortevaldkonna töötajate rolli väärtustamine ühiskonnas, nende motiveerimine ja tunnustamine. Oleme tänulikud haridus- ja noorteasutuste juhtidele nende pingutuse eest, et iga sügis on meie laste ja noorte jaoks olemas õpetajad, noorsootöötajad, treenerid."

Igal aastal kuulutab Haridus- ja Teadusministeerium välja konkursi haridustöötajate tunnustamiseks. Võru maakonna aasta õpetajad ja noorsootöötajad valis maakondlik konkursikomisjon 47 kandidaadi hulgast 13 kategoorias.

Haridusvaldkonna Võru maakonna parimad aastal 2023:

• Aasta lasteaiaõpetaja 2023 laureaat – Ülle Lepind (Võru Lasteaed Sõleke)
  • Aasta klassiõpetaja 2023 laureaat – Annika Kevvai (Rõuge Põhikool)
  • Aasta klassijuhataja 2023 laureaat – Marika Karden-Raud (Võru Gümnaasium)
  • Aasta põhikooli aineõpetaja 2023 laureaat – Triinu Kärbla (Võru Kesklinna Kool)
  • Aasta gümnaasiumi õpetaja 2023 laureaat – Kerli Hellamaa (Antsla Gümnaasium)
  • Aasta kutseõpetaja 2023 laureaat – Vally Koorits (Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskus ja Urvaste Kool)
  • Aasta huvihariduseõpetaja 2023 laureaat – Janno Prants (Vastseliina Spordiklubi)
  • Aasta tugispetsialist 2023 laureaat – Maire Piiroja (Võru Kreutzwaldi Kool)
  • Aasta õppeasutuse juht 2023 laureaat – Jaanika Käst (Urvaste Kool)
  • Aasta haridustegu 2023 laureaat – Võrumaa lasteaiad 105 – spordinädal "Suur seiklus jätkub..." (Lasva Lasteaed Pargihaldjas )
  • Aasta hariduse sõber 2023 laureaat – Eesti Töötukassa Võrumaa osakond