Võidupüha ja jaaniaja tähistamine Rõuge vallas

Tulemas on palavad pühad ja nädalavahetus, mis on nii meie vallas kui mujal erakordselt sündmusterohked. Et nädal pakuks vaid rõõmsaid hetki ja häid mälestusi, soovitame puhkajatel-pidutsejatel arvestada kõigis tegevustes ilmaolude ja oma tervisliku seisundiga.

Oleme siia koondanud info meie vallas sel nädalal toimuvate avalike jaanitulede ja muude ürituste kohta. Kui soovite ka oma küla või paikkonna üritust nimekirja lisada, siis kirjutage sellest aadressile kommunikatsioon@rauge.ee või helistage telefonil 5346 5809.

Teisipäev, 22. juuni:

• Kell 20.00      Jaanipidu Kangsti külaplatsil: Eesti Gun ja Liisa, lisainfo.
  • Kell 20.00      Rogosi mõisa jaanipidu: simman nagu muiste Haanja Tantsu Mängu Seltsi eestvedamisel; esineb ansambel AHOI, lisainfo.

Kolmapäev, 23. juuni:

• Kell 12.00      VIII Mõniste kodukandipäev, lisainfo.
  • Kell 15.00      Püssä küla sportlik jaaniõhtu Püssä külaplatsil, lisainfo.
  • Kell 16.00      Jaanipäev Haanjamehe talus: traditsioonilised tegevused, Sarve talu loomad; soojendab Ilmar Ait, peaesineja Hea Story, lisainfo.
  • Kell 16.30–20.30      Võidupüha mälestushetked üle kogu valla mälestusmärkide ja ausammaste juures, lisainfo:
    • Kell 16.30 Nursi metsavendade mälestusmärk
    • Kell 17.00 Rõuge Vabadussõja mälestussammas, Taani vabatahtlike ja Fr. Vreemanni mälestusmärk
    • Kell 18.00 Haanja Vabadussõja mälestussammas
    • Kell 18.15 Krabi mälestussammas
    • Kell 18.30 Plaani kalmistu, Vabadussõjas langenud Kristjan Otsa haud
    • Kell 19.00 Varstu, Theodor ja Anna Pettai mälestusmärk
    • Kell 19.15 Misso Vabadussõja mälestussammas
    • Kell 19.30 Mõniste kommunismiohvrite mälestusmärk ja Vabadussõja mälestustahvel
    • Kell 19.45 Saika metsavendade mälestuskivi
    • Kell 20.15 Sänna Vabadussõja mälestusmärk
  • Kell 19.00      Kõrvipalu JAANI-LAIV 2021 – avalik muusikaprogrammi ülekanne veebis, lisainfo.
  • Kell 19.00      Jaaniõhtu Mõniste pargis: esineb ansambel Tuulelõõtsutajad, vahepalad Krabi külateatrilt; õhtut juhib Margus Abel; lisainfo.
  • Kell 19.00      Sänna jaanituli jahimaja juures. Mängud suurtele ja väikestele, õnneloos. Esinevad Int ja Müller ning Oliver, lisainfo.

Neljapäev, 24. juuni:

• Kell 12.00       Käsitsi heinaniitmisvõistlus Plaani külaslisainfo.

Reede. 25. juuni:

• Kell 20.00       Jaanipäeva aftekas Vana-Roosa järve ääres. Avatud kohvik, esineb ansambel Piiri Peal, lisainfo.

Laupäev, 26. juuni:

• Kell 10.00       Kuuritsapüügi võistlus Kavadi järvellisainfo.
  • Kell 14.00       Uue-Saaluse külapäev, lisainfo.

Pühapäev, 27. juuni:

• Kell 14.00       Mõniste-Ritsiku kirikus tasuta kontsert sarjast „Issand, ava mu huuled" – esineb ansambel Triskele.