Rõuge turismiinfo

SA Rõuge valla turism

Sihtasutus tegeleb Rõuge vallas turismivaldkonna ja turismiteenuste korraldamise ning arendamise, turismiobjektide haldamise ja parendamisega.

Kontakt: info@visitrouge.com, 528 2989

Juhatuse liige: Sirje Pärnapuu (sirje@visitrouge.com)

Sihtasutus haldab Rõuge valla kolme suurimat objekti, milleks on Suur Munamägi, Rogosi mõis ning Rõuge Ööbikuorg ja Pesapuu vaatetorn.

Rogosi mõis

Rogosi mõis on vana kastell-tüüpi mõis, mis asub Haanja kõrgustikul nelja järve vahelisel alal Ruusmäe külas.

Esimesed kirjalikud andmed Rogosi mõisa kohta pärinevad aastast 1591. Rootsi maarevisjonide andmetel kuulus Rogosi mõis 16. sajandil Wernickenide perekonnale. Teistes allikates mainitakse mõisat 1603. aastal, mil ümberkaudsete maade ja mõisa omanikuks sai vürst Stanislaus Rogosinsky Poolast, kelle järgi on mõis ka nime saanud.

Rogosi mõis pakub erinevaid teenuseid: majutus, toitlustus, ruumide rent, ürituste korraldamine, laagrid, seminarid ja giidiga jalutuskäigud mõisas.
Soovi korral võta ühendust:
info@visitrouge.com
+372 528 2989 või +372 520 5418
 

Suur Munamägi

See on märgiline paik Lõuna-Eesti südames, mille tipus olevast tornist avanevad hingematvad vaated kuni 70 kilomeetri kaugusele.
Suure Munamäe vaatetorn on ehitatud 1939. aastal. Torn on 29,1 meetri kõrgune ja selle tipp paikneb 346,7 meetrit üle merepinna.
Kaugele ulatuv silmapiir ja vaheldusrikkust pakkuv kuppelmaastik, kaunid järved ja metsad – alati oma ja tuttav, samas iga kord eriline ja üha uuesti vaimustav.
 
 
Avatud aastaringselt, tule meile külla!
Aprill–august
E–P 10–20
September–oktoober
E–P 10–17
November–märts
E–P 10–15
 
 

 

Rõuge Ööbikuoru vaatetorn Pesapuu

Rõuge Ööbikuoru Pesapuu vaatetorni kõrgus on 30 meetrit (ülemine vaateplatvorm asub 27 meetri kõrgusel) ning välimuselt meenutab ta kahe linnupesaga puud.
Teose idee autor on arhitekt Karmo Tõra.
Pesapuu torn pole pilkupüüdev ainult päevasel ajal, vaid ka öösiti, kui süttivad torni tüve, vaateplatvormideks olevaid „linnupesi" ja torni tippu kroonivat „kuldmuna" valgustavad erivärvilised tuled.
Lapsed saavad ronida madalamal asuvale platvormile või vaadelda vahvat valgusmängu eemalt.
Torni tipust avanevad maalilised vaated Ööbikuorule ja kaunile Võrumaale. Pesapuud võib külastada ööpäevaringselt.
 
Vaba pääs Pesapuu vaatetorni 24/7