Tartu 2024 kutsub tiitliaasta lähenedes üle saja vabatahtliku appi Euroopa kultuuripealinna suursündmustele

Tartu 2024 kutsub enam kui 120 vabatahtlikku appi korraldama Euroopa kultuuripealinna programmi avalikustamise ja avatseremoonia suursündmusi oktoobris ning jaanuaris, mis toovad Tartusse tuhandeid inimesi Eestist ja kaugemalt.

„Sel aastal kaasasime kultuuripealinna eelsündmustele 60 vabatahtliku, kes panustasid enam kui 1200 töötundi," rääkis Tartu 2024 juht Kuldar Leis. „Tiitliaasta lähenedes kutsume tiimiga liituma rekordarvu ehk enam kui 120 vabatahtlikku, mis on kultuuripealinna seni suurim vabatahtlike värbamislaine," lisas ta.

Leisi sõnul on Euroopa kultuuripealinna tiitli kandmine Tartu ja Lõuna-Eesti omavalitsuste ajaloo suurim valdkondadevaheline koostööprojekt ning Eesti 2024. aasta tippsündmus, mida korraldab veerand Eestit.

Kandideerima on oodatud alates 16-aastased huvilised, kes otsivad esimest töökogemust või kel on oskusi juba küllaga. „Tulemas on väga mahuka töökoormusega ja rahvarohked kultuurisündmused. Ootame tiimi vabatahtlikke, kes on teotahtelised, suhtlusaltid, isemõtlevad, keskkonnahoidlikud ja ka hea müügisoonega," rääkis Tartu 2024 vabatahtlike koordinaator Kaimo Kukk.

Euroopa kultuuripealinna sündmused pakuvad võimalust näha suurürituste köögipoolt ja panna end proovile eri valdkondades. Vabatahtlike ülesanneteks on väliskülaliste saatmine, lava manageerimine, bränditoodete müük, tehnika ülesseadmine, keskkonnahoidlikkuse tagamine, ürituste jäädvustamine, sotsiaalmeedia sisu loomine ja tekstide koostamine.

„Julgustan kandideerima ka neid, kes pole varem vabatahtlikud olnud. Igaüks meist saab anda oma osa Eesti ja Euroopa tippsündmuste õnnestumise heaks," lisas Kukk.

Vabatahtlike ankeeti saab täita Tartu 2024 kodulehel nii eesti kui inglise keeles 30. septembrini.

Foto: Euroopa kultuuripealinna vabatahtlikud Tartu 2024 maamärgil (Foto: Maanus Kullamaa)

Lisainfo:
Kaimo Kukk, Tartu 2024 vabatahtlike koordinaator