Uudised ja teated
Andre-Aotähe detailplaneeringu eskiisi avaliku väljapaneku teade
Detailplaneering on algatatud Rõuge Vallavolikogu 23.01.2013 otsusega nr 3.
Detailplaneeringu ala asub Rõuge aleviku keskosas ja hõlmab Haanja mnt 3 (katastritunnus 69701:004:0213, maakasutuse sihtotstarve 100% elamumaa), 25148 Rõuge-Kurgjärve-Haanja tee L3 (katastritunnus 69701:004:0214, maakasutuse sihtotstarve 100% transpordimaa) ja osaliselt 25148 Rõuge-Kurgjärve-Haanja tee (katastritunnus 69701:004:1560, maakasutuse sihtotstarve 100% transpordimaa) katastriüksuseid.
Planeeringuala suurus on 1,1 ha. Planeeringuala jääb Natura 2000, Haanja looduspargi Keskusala piiranguvööndisse ja osaliselt avaliku tänava kaitsevööndisse. Juurdepääsudeks Haanja mnt 3 katastriüksusele on kaks ristmikku – üks katastriüksuse keskosas ja teine idapoolses osas.
Detailplaneeringu koostamise eesmärk on Haanja mnt 3 katastriüksuse jagamine kaheks elamukrundiks, ehitusõiguse määramine elamute ehitamiseks, liikluskorralduse, haljastuse ja heakorrastuse põhimõtete määratlemine, ehituskeeluvööndi vähendamine, tehnovõrkude ja -rajatiste asukoha määramine ning maa sihtotstarbe muutmine. Kujade määramine, avalikule teele juurdepääsude võimaliku asukoha määramine, haljastuse põhimõtete määramine, arhitektuursete tingimuste määramine, ning vajadusel keskkonnatingimuste seadmine. Planeeringuga kavandatu sobitub antud piirkonda. Tegemist on olemasolevate hoonestatud alade tihendamisega väljakujunenud taristu baasil ja see on kooskõlas säästva arengu põhimõtetega. Krundi hoonestamisel ja haljastuse rajamisel tuleb arvestada oluliste vaatekoridoride tagamisega Rõuge alevikku sissesõidul 25195 Käätso-Rõuge-Luutsniku teelt (Võru mnt) Suurjärvele ja 25148 Rõuge-Kurgjärve-Haanja teelt (Haanja mnt) Kaussjärve suunal.
Elamukruntidele kavandatakse kuni kahe hoone ehitusõigus (elamu ja abihoone). Põhihoone suurimaks lubatud korruste arvuks on kaks ning maksimaalseks lubatud kõrguseks maapinnast 7,5 meetrit, kõrvalhoonel on lubatud korruselisus üks ning lubatud maksimaalseks kõrguseks neli meetrit.
Arhitektuurinõuete väljatöötamisel on lähtutud „Rõuge valla üldplaneeringuga kavandatavate arendatavate alade arhitektuursetest tingimustest/soovitustest Rõuge alevikus ja selle lähiümbruses". Ehitised peavad olema projekteeritud ja rajatud vastavalt heale ehitustavale ja üldtunnustatud põhimõtete järgi. Nõuded planeeritavale ehitisele on seatud, arvestades ümbruskonna ehituslaadi ja sobivust ümbritsevasse keskkonda. Ehitised peavad olema teostuselt heatasemelised, sobima ümbritsevasse keskkonda ja arvestama väljakujunenud arhitektuurset olukorda, olles samas ohutud inimesele, varale ja keskkonnale. Hoonete proportsioonid ja maht peavad sarnanema naaberhoonete omadega. Projekteerimisel tuleb tagada, et arhitektuurne lahendus võimaldaks uutel hoonetel sulanduda olemasolevasse miljöösse.
Planeeringuala suurusest ja kavandatavate tegevuste iseloomust lähtuvalt ei seata ohtu inimese tervist ja heaolu, kultuuripärandit ega vara. Planeeringualal ei esine Natura 2000 võrgustiku kaitse-eesmärgiks olevaid liike, elupaiku või kooslusi. Planeeringul on positiivne majanduslik mõju, kuna detailplaneeringu realiseerumisel eeldatavalt kasvab elanike arv antud piirkonnas.
Koostamisel oleva Rõuge valla üldplaneeringu kohaselt asub planeeringuala valdavalt elamu maa-ala juhtfunktsiooniga alal ning osaliselt haljasala ja parkmetsa juhtotstarbega maa-alal. Maa-alale võib anda muu kasutusotstarbe kuni 40% ulatuses.
Avaliku väljapaneku jooksul on igal isikul õigus avaldada detailplaneeringu eskiisi kohta arvamust. Ettepanekud esitada kirjalikult vald@rougevald.ee.
Eelnõu avaliku väljapaneku ajal on võimalik detailplaneeringuga tutvuda Rõuge Vallavalitsuses või Rõuge valla kodulehel www.rougevald.ee.
Lisainformatsioon: maa- ja planeeringuspetsialist Maret Einla (520 6945, maret.einla@rougevald.ee).
Laadi alla seotud dokumendid:
Avaldatud 16.07.2025