Vajad õigusnõustamist? Riik toetab

Vajad õigusnõustamist? Riik toetab

Riik pakub Justiitsministeeriumi lepinguliste partnerite kaudu tasuta või soodustingimustel õigusnõustamist erinevatele elanikkonna rühmadele. Sellise nõustamise eesmärk on pakkuda abivajajale kiiret, kvaliteetset ja soodsat esmast õigusalast nõustamist:

Kes saavad tasuta õigusabi?

Tasuta õigusabi saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, mille puhul on sissetuleku piirmäär kuni 2000 eurot.

Millises mahus saab tasuta õigusabi?

Tasuta on esimesed kaks nõustamise tundi. Kui sellest jääb väheks, saab juurde veel 3 tundi soodushinnaga 45.75 €/h. Lapse õigusi puudutavates perekonnaasjades osutatakse soodushinnaga õigusabi kuni 10 tundi. Riigi toel õigusabi raames abivajajate kohtus esindamise kulusid ei kaeta, kuid esindamist on võimalik saada eraldi tasulise teenusena.

Kes osutavad tasuta õigusabi?

1. Teenust osutavad kogenud HUGO juristid, kelle keskmine erialane tööstaaž on 17 aastat. Kõigil juristidel on õigusalane magistrikraad. HUGO juristid pakuvad riigi toel tasuta õigusnõustamist Eestis elavatele inimestele kuni 2025 aprilli lõpuni.

HUGO esindused

HUGO esindused paiknevad 16 linnas üle Eesti: Tallinn, Tartu, Pärnu, Rapla, Viljandi, Valga, Võru, Põlva, Jõgeva, Paide, Narva, Jõhvi, Rakvere, Haapsalu, Kuressaare ja Kärdla.

Kuidas saab tasuta õigusabi HUGOs?

Tasuta õigusabi saamiseks tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda ühekordne omaosalustasu 5 eurot, mis tagab võimaluse saada soodustingimustel õigusabi kuni kalendriaasta lõpuni. Alaealised on omaosalustasust vabastatud. Õigusabi saamiseks tuleb juristi vastuvõtule aeg registreerida aadressil www.hugo.legal/broneeri või helistades telefonile 6 880 400.

2. Tasuta juriidiline abi Võru maakonna pensionäridele

Teenuse osutaja on jurist Feliks Luiksaar

Teenuse osutamise koht on  SA Võru Pensionäride Päevakeskus, Lembitu 2, Võru.

Teenuse osutamise aeg: teisipäeviti kell 13.30–16.00

Eelregistreerimine ainult esmaspäeviti kell 8.30–9.30 telefonil +372 5221 929

3. Tasuta õigusnõustamine puuetega inimestele

https://epikoda.ee/mida-me-teeme/noustamine

https://epikoda.ee/mida-me-teeme/noustamine/oigusnoustamine

https://epikoda.ee/mida-me-teeme/noustamine/tasuta-oigusabi-erivajadusega-inimestele-ja-kroonilise-haigusega-inimestele

Koostöös sihtasutusega Õigusteenuste Bürooga (ÕTB) pakume õigusnõustamise teenust keskmise, raske või sügava puudega inimestele. Erivajadusega isiku elukondlike õigusküsimuste lahendamiseks võivad sihtgrupi esindajatena nõustamisele pöörduda ka sihtgrupi hooldajad või pereliikmed.

Teenuse eesmärgiks on tagada erivajadustega isikutele õigusnõustamine ja abistamine igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel.

Õigusabi tagatakse elukondlike õigusmurede lahendamisel: võlad, eluase, pereasjad, tööasjad, toetused jms. kohtumisega õigusnõustamisega (vajadusel ka veebisilla vahendusel (Skype), õigusinfot saab küsida telefonitsi ja veebinõustamise teel.

Õigusnõustamise teenust pakutakse 15 ligipääsetavas nõustamiskohas üle Eesti koostöös maakondlike puuetega inimeste kodadega. 

Õigusnõustamiseks on vajalik eelregistreerimine SA Õigusteenuste Büroo telefonil 5385 0005 E–N kell 10–16. Muul ajal saabunud kõnede puhul (v.a laupäev ja pühapäev) või kui kõnele hetkel vastata ei saa, helistatakse pöördujale ÕTB poolt tagasi.

Esimene kontakt toimub telefoni teel – jurist helistab eelregistreerunud kliendile nõustamisajal ja edasised tegevused sõltuvad juhtumi vajadusest.

Teenus on sihtgrupi jaoks tasuta. Vajadusel on võimalus kasutada nõustamisel viipekeeletõlki.

Vaata teenust tutvustavat video viipekeeles

Lisainfo: 5385 0005, otb@otb.ee

Õigusnõustamise teenust rahastab Justiitsministeerium.

Kui teenuse kohta on täiendavaid küsimusi, siis võib pöörduda nii lepingupartnerite poole kui saata küsimus aadressil info@just.ee.