Toetusvoor Nursipalu läheduses tegutsevatele ettevõtjatele on avatud 20. oktoobrini 2024
Rõuge Vallavolikogu otsustas 27.08 istungil toetada ettevõtjaid Nursipalu harjutusvälja kasutamisest tekkiva negatiivse mõju leevendamisel Ahitsa, Hansi, Heedu, Horsa, Hurda, Järvepalu, Kahrila-Mustahamba, Kaku, Karaski, Kaugu, Kolga, Kurvitsa, Lauri, Nilbõ, Nursi, Paeboja, Petrakuudi, Raudsepä, Riitsilla, Rõuge-Matsi, Sikalaanõ, Simmuli, Sänna, Tilgu ja Viru külades 2024. aastal kogusummas 50 000 euroga.
Taotleja saab esitada ühe taotluse ja toetuse suurus ühe taotleja kohta on maksimaalselt 25 000 eurot, minimaalne toetussumma on 2500 eurot. Omafinantseering peab olema vähemalt 30%.
Toetust antakse järgmisteks tegevusteks: investeeringud olemasoleva ettevõtte kaasajastamiseks ja arendamiseks, investeeringud taristu seisukorra parandamiseks, taristu ettevalmistamiseks ettevõtluseks ja kvaliteedi tõstmist soodustavateks investeeringuteks. Lähemalt saab lugeda valla kodulehelt aadressil rougevald.ee/nursipalu-leevendusmeede.
Toetuse saamiseks saab taotlusi esitada 9. septembrist 20. oktoobrini. Pärast seda toimub taotluste tehniline kontroll ning novembris hakkab majanduskomisjoni liikmetest moodustatud komisjon taotlusi hindama. Vajadusel käiakse objektidega kohepeal tutvumas või kutsutakse projekti esitaja oma äriplaani tutvustama.
Lisainfo: Reet Reiman, projektispetsialist (525 3907, reet.reiman@rougevald.ee)
Laadi alla
Nursipalu harjutusvälja kasutamisest tekkiva negatiivse mõju leevendamise toetuse määramise tingimused
Eesmärk
Ettevõtlusaktiivsus Nursipalu harjutusvälja kavandatavast välispiirist kuni 4 km raadiuses (Ahitsa, Hansi, Heedu, Horsa, Hurda, Järvepalu, Kahrila-Mustahamba, Kaku, Karaski, Kaugu, Kolga, Kurvitsa, Lauri, Nilbõ, Nursi, Paeboja, Petrakuudi, Raudsepä, Riitsilla, Rõuge-Matsi, Sikalaanõ, Simmuli, Sänna, Tilgu, Viru) on kasvanud.
Taotlejad
Toetust saavad taotleda äriühingud, mis on reaalselt tegutsenud vähemalt ühe aasta.
Toetuse taotleja peab vastama järgmistele tingimustele:
- taotlejal puuduvad maksuvõlad või need on ajatatud;
- taotleja (konkreetse ettevõtte) suhtes ei ole algatatud likvideerimis- ega pankrotimenetlust ega välja kuulutatud pankrotti;
- taotleja ei ole saanud ega taotle samal ajal sama tegevuse kohta toetust riigieelarvelistest või muudest vahenditest.
Taotleja saab esitada ühe taotluse.
Tegevused
- investeeringud olemasoleva ettevõtte kaasajastamiseks ja arendamiseks (ettevõtluse arenguga seotud investeeringud nt uued masinad/seadmed, sh masina või seadmega seotud tarkvara ostmine, paigaldamine, rakendamine);
- investeeringud taristu seisukorra parandamiseks (nt ruumide ehitus või remont, elektrivarustus, teed, kaasaegsed sidevõrgud jms);
- taristu ettevalmistamiseks ettevõtluseks;
- kvaliteedi tõstmist soodustavateks investeeringuteks.
Toetusega seotud tegevuste teostamise aeg on kuni üks aasta alates toetuslepingu sõlmimisest.
- mootorsõiduki ostmise ja liisimisega seotud kulud;
- kariloomade jms soetamine;
- maa ostmine;
- ehitustegevus, mille järgselt ehitist sihtotstarbeliselt ei kasutata.
Mõju/mõõdikud
Toetusperioodi lõpuks (aruande esitamise ajaks) on täiustatud või laiendatud olemasolevat toodet või teenust või välja arendatud uus toode või teenus.
Toetuse suurus
Toetuse suurus ühe taotleja kohta on maksimaalselt 25 000 eurot.
Minimaalne toetussumma ühe taotleja kohta on 2500 eurot.
Toetuse taotleja omafinantseering peab olema vähemalt 30%.
Taotluse menetlemine
Vallavalitsuse majandusosakonna teenistuja kontrollib esitatud taotluse nõuetekohasust, esitatud andmete õigsust ja taotleja nõuetele vastavust 14 tööpäeva jooksul taotluse registreerimisest. Kui taotleja ja taotluse nõuetekohasuse kontrollimise käigus selgub, et taotleja või taotlus ei vasta nõuetele, annab teenistuja taotlejale kuni 10 päeva puuduste kõrvaldamiseks. Kui taotleja ei kõrvalda määratud tähtajaks puudusi, loetakse taotlus mittevastavaks ning menetlus taotluse osas lõpetatakse.
Taotlusi hindab majandus- ja arengukomisjoni liikmetest moodustatud 5-liikmeline komisjon.
Toetus makstakse välja kahes osas: 80% peale taotluse rahuldamist ja 20% peale aruande esitamist.
Toetuse taotlemine
Taotlus esitatakse taotlusvormil ning sellele lisatakse:
- kaks võrreldavat hinnapakkumist või objektiivselt põhjendatud kalkulatsioonid (juhul kui tegevuse või investeeringu käibemaksuta maksumus ületab 2000 eurot);
- vähemalt ühe aasta tegutsenud ettevõtte puhul eelmise aasta majandusaasta aruanne;
- lisad, mida taotleja peab vajalikuks.
Vormid
Rõuge Vallavalitsuse poolt kinnitatud toetuse taotlus- ja aruandevorm.