Rõuge vald tänas ja tunnustas valla sünnipäeval oma silmapaistvamaid töötajaid

Neljapäeva, 21. septembri õhtul tähistati Rõuge rahvamajas valla neljandat sünnipäeva tunnustusürituse ja teatriga – esines Eesti Improteater etendusega „Improproff". Vallavalitsus tõstis tänades esile 15 valla töötajat, kes ühel või teisel moel oma tegevusega silma on paistnud.

Tunnustatavaid vallatöötajaid iseloomustati järgmiselt:

Vallasekretäri abi Siiri Mõttus:

Ta on meie vallamaja hing – alati kohal ja valmis aitama. Ometi on tal üks suur puudus – ta ei oska öelda „ei". Kohe üldse mitte − aitab ja toetab kõiki, tuleb alati vastu ning töötab südamega ning  pühendunult. Ta teeb ära mitte ainult enda, vaid ka teiste töö. Seetõttu ei tea keegi, kui palju ja mis tööd tal parasjagu käsil on, aga neid on palju. Ta on meie armas hing ja Rõuge vallamaja süda.

Mõniste rahvamaja ja Varstu kultuurikeskuse juht Kadri Giannakaina Laube:

Tema aktiivsus ja toimetamine teeb kadedaks nii mõnegi kolleegi. Tal on positiivne ellusuhtumine, pakatav energia ja oskus näha lahendust ka keerulistest olukordades. Tema jaoks on oluline hoolimine, märkamine ja toetamine. Ta on inimene, kelle ööpäevas on küll rohkem kui 24 tundi. Olles viie lapse ema juhib ta edukalt ja entusiastlikult meie valla kahte kultuuriasutust ning lisaks on ta Mõniste kooli muusikapesa looja. Just muusika on see, mis talle alati sära silmadesse toob.

Haanja ja Krabi raamatukogude juht Evi Taal:

Ta on märkaja, kaasa mõtleja ning ulatab oma kolleegidele alati abikäe. Ta avaldab julgelt oma arvamust ja kui näeb probleemi, siis pakub ka lahendust. Ta on sõbralik, tore ja mõnikord ülevoolavalt emotsionaalne kolleeg. Tema jaoks on oluline, et raamatumaailma avarustest saaksid osa kõik, alates pisikesest lapsest kuni särasilmse eakani. Nii Haanja kui ka Krabi lugejaskond on alati tema majja oodatud ja teretulnud.

Pearaamatupidaja Kaja Juhanson:

Talle on omane lahkus, viisakus ning heatahtlikkus, oma igapäevast motivatsiooni ammutab teiste aitamisest. Tööd teeb äärmise kohusetundega. Kuigi naudib numbrite jahmerdamist, tasakaalustab seda armastusega luule vastu.

Kommunikatsioonispetsialist Viivika Nagel:

Figaro siin, Figaro seal. Alati abivalmis ja kohusetundlik kolleeg, kes korraldab valla ja elanike vahelist suhtlust. Inimene, kelles on ühendatud fotograaf, kujundaja, keeletoimetaja, kirjatsura ja IT-spetsialist ning kõiki neid oskusi kasutab ta valla arenguks.

IT-spetsialist Lauri Siska:

See on kolleeg, tänu kellele on kõigil teistel toimivad töövahendid. Suurem osa tema tööst käib kuskil taustal meie kõigi turvalist digitagalat kindlustades ja võib öelda, et tema kohalolu seal "kuskil" on nii iseenesestmõistetav, et teda nagu ei olekski olemas. Paradoksaalselt on ta sageli esimeste hulgas, kellega uued kolleegid end tööl sisse seades kokku puutuvad, ja viimane, keda näost näkku kohtavad.

Heakorratöötaja Uno Orgla:

Ta on multifunktsionaalne töötaja, kes saab hakkama peaaegu kõigega, mida on vaja teha.

Alati rõõmsameelne ja hakkamist täis, isegi siis, kui tööd liiga palju koguneb. Tema abivalmidus teeb silmad ette nii mõnelegi. Ta on inimene, kes on ühe telefonikõne kaugusel ja alati appi ruttamas, kui kolleeg seda palub. Vaid tänu sellistele Rõuge valla inimestele on vald hoitud ja kaitstud.

Varstu teenuskeskuse koristaja Aili Toom:

Meie seas on neid keda tihti päeval tööl ei nähta, kuid hommikul saabudes leitakse eest puhtad ruumid. Ta on väga kohusetundlik ning igati tubli, krapsakas ja aktiivne inimene. Just tema on paljudele suureks eeskujuks oma toimetustes. Alati nurisemata edasi, sest töö tahab ju tegemist!

Bussijuht Tõnis Toots:

Igal hommikul siseneb bussi hulk rõõmsameelseid lapsi, kelle lõpp-peatus on Rõuge koolimaja ees. Ta on väga pikki aastaid turvaliselt ja kindlalt sõidutanud meie lapsi hommikul kooli ja õhtul tagasi koju, olnud kindlameelne ja hea bussijuht.

Hankespetsialist Margus Teder:

Öeldakse, et asendamatuid inimesi ei ole, kuid tema on üks neist! Alati headele lahendustele orienteeritud, oskab aktsepteerida teiste arvamusi, kuid alati on tal ka oma arvamus ja ta ei karda seda väljendada. Ta teeb oma tööd suure pühendumisega ja ülima korrektsusega. Tema töövilju on märgata valla igas nurgas. Iseasi, kas teame ja teadvustame, et just tema tööpanus peitub kõige selle taga.

Pütsepa ja Plaani kalmistuvaht Kaire Tagen:

Tema sära silmades on kaugele märgata, ei ole heidutanud kahes erinevas kohas töölkäimine ega palk. Tema töö on alati hästi tehtud, ta ei leia kunagi põhjust nurisemiseks, pigem asub ise ruttu muredele lahendusi otsima.

Misso piirkonna sotsiaaltöö spetsialist Marika Heinvee:

Ta on naine nagu orkester ning suure algustähega Sotsiaaltöötaja. Siin võiks kõlada lause: "Kui ma ükskord vanaks saan ja enam endaga hakkama ei saa, siis soovin, et just tema minu eest hoolitseks!" Empaatiline, hooliv, soe ja aus ning otsekohene.

Haanja piirkonna sotsiaaltöö spetsialist Maie Kalnapenkis:

Ta on rahulikkuse musternäidis. Tema juurde võiks minna kogema, kuidas tasakaalu säilitada ning seejuures anda edasi tunne ja usk, et ma saangi hakkama. Õigusteemalistes rägastikes orienteeruda oskab ta silmagi pilgutamata. Pikaaegne töökogemus räägib tema pühendumisest iseenesest.

Rõuge hooldekodu õde Dagmar Heinsoo:

Ta on see hea inimene, kes on Rõuge hooldekodus meie inimeste tervisliku seisundi eest hoolitsenud ja hea seisnud. Tema kohalolu annab julgust, rahulikkust ning soojust.

OÜ Rõuge Kommunaalteenus juhatuse liige Indrek Ülper:

Ta otsib ja leiab lahendusi, on alati vastutulelik ja abivalmis. Ta ei ole tagasi kohkunud ka kõige keerukamates situatsioonides. Oma töökohustusi täidab ta alati vastutulelikult ja südamega.