Lumetõrjetöödest Rõuge vallas

Rõuge vallavalitsus korraldab lumetõrjetöid kohalikel ja erateedel ning valla hallatavate aususte territooriumitel ja vajalikes parkimiskohtades.

Majandus- ja taristuministri määruse kohaselt võib koheva lume paksus teel või olla kuni 10 cm ja märja lume paksus kuni 5 cm. Lume paksust mõõdetakse rööbaste vahelt.

Lisaks sätestab Rõuge valla lumetõrjeteenuse osutamise kord, et:

• Tasuta lumetõrjet tehakse erateedel, mis viivad aastaringselt alalise elukohana kasutatavate majapidamisteni ja mis vastavad järgmistele tingimustele:
    • tee servad on takistustest puhastatud ja tee servades olevad takistused on märgistatud nii, et nad on nähtavad ka pimedal ajal ja sõltumata lumekihi paksusest;
    • tee kohalt on eemaldatud puude oksad minimaalselt 4 meetri kõrguselt ja 1 meetri laiuselt mõlemalt poolt teed;
    • tee kõrval on koht, kuhu lund lükata;
    • tee laius võimaldab lumetõrjetehnika liikumist ja lumetõrje teostamist.
  • Tasuta lumetõrjet ei tehta:
    • kui tee ei vasta eelkirjeldatud nõuetele;
    • õuealal.

Täpsustuseks:

• Lumetõrje teostaja on kohustatud lükkama lahti juurdepääsuteed. Kinnistu hoovides ei ole lumetõrjuja kohustatud hoovi puhastama rohkem kui on vajalik sõiduauto ümberkeeramiseks või prügiauto juurdepääsuks. Seda saab teha vaid siis,kui hoov on vastavalt tähistatud.
  • Juurdepääsuteede omanikud peavad puhastama teeservad takistustest, teedele langevatest okstest ja muust sellisest, mis segab lumetõrje teostamist. Ilupõõsad, puuistikud, kivid, väravapostid jms soovitame tähistada sellisel viisil, et nende nähtavus oleks tagatud ka pimedal ajal hoolimata lumekihi paksusest (nt postid helkurribadega, vähemalt 1,5 m kõrgused).
  • Kortermajade vahelised alad puhastatakse vastavalt võimalusele.
  • Lumetõrjetöid alustatakse siis, kui selleks on andnud korralduse teedespetsialist või piirkonna haldusspetsialist.

Oluline info!

Juurdepääsu teedel, mille omanik ei soovi lumetõrjet (nt ei ela alaliselt antud asukohas), peab omanik andma sellest märku teedespetsialistile või piirkonna haldusspetsialistile.

• Mõniste/ Varstu piirkonna haldusspetsialist Martin Hütsi (529 5247)
  • Rõuge piirkonna haldusspetsialist Olev Mõttus (505 3143)
  • Teedespetsialist Liisi Kurvits (tel 5333 1369)
  • Abivallavanem Uno Kangro (5328 4004, uno.kangro@rougevald.ee)