« Tagasi

Rõuge rahvamaja avatakse uues kuues: midagi uut ja midagi vana nii sisus kui vormis

Pressiteade
10. september 2021

Teisipäeval, 14. septembril avatakse Rõuges rahvamaja – poolteist aastat remondis olnud kultuurikants, mille värskendust kohalikud elanikud juba aastakümneid on pikisilmi oodanud. 

Ümberehituse käigus sai hoone välisilme täielikult uuendatud. Majas sees liikudes tuvastavad siin rohkem toimetanud inimesed küll mõne endise seina, ukseava või vaate aknast, kuid suures osas on ka ruumilahendus uudne.

Rahvamaja renoveerimise suurem osa (lõppmaksumusena ligikaudu 1,7 miljonit eurot) finantseeriti valla eelarvest – see oli 2019. aasta volikogu viimase istungi otsusena justkui jõulukingitus Rõuge rahvale. Rahvamaja küttesüsteemi ümberehitust rahastati osaliselt Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi projektist SaveSmart. 

Mõni kuu enne remonti Rõuge rahvamaja juhtimise üle võtnud Anneli Pilliroog on uues majas ringi liikudes rõõmus ja täis ootust ning teotahet: "Lisaks sellele, et maja on ilus nii seest kui väljast, on siin nüüd senisest rohkem ruume, mida kohaliku kultuuritegevuse heaks kasutada!" Anneli kinnitab, et siin jätkuvad senised tegevused – osa saab nii koori- kui ansamblilaulu proovidest ja näiteringist, rahvatantsurühmad Kadrid, Murueided ja Käsikäes jätkavad tegevust. Lisaks on majja oodata senisest rohkem noori, selleks tehakse koostööd Rõuge Noorsootöö Keskusega. 

Varasemast suuremasse ruumi kolib ka Rõuge raamatukogu, kus lugejad saavad vabalt riiulite vahel liikuda, kohapeal nii perioodikat kui raamatuid lugeda ning niisama mõnusalt aega veeta. Raamatukogus tervitab kõiki külastajaid endiselt meie teenekas raamatukogujuht Ülle Siska. 

Praktilise poole pealt tunnevad maja asukad suurt rõõmu veel sellest, et hoone on nüüd muretult soe läbi kogu aasta, sest seda köetakse maasoojusega, mis pärineb siitsamast rahvamaja tagusest pargist. Küttesüsteemi toidab omakorda osaliselt päikeseelektrijaam, mis on paigaldatud rahvamaja taha. 

Rõuge rahvamaja avamisnädala programmi saab näha rahvamaja Facebooki lehel:

Teisipäeval, 14. septembril
HAKKAME PIHTA:

Kolmapäeval, 15. septembril
Kõik uudistajad ning uued ja vanad liikmed on oodatud AVATUD RINGITUNDIDESSE:

  • kell 17.00 Memmede tantsurühm MURUEIDED (suur saal)
  • kell 18.00 Naisrahvatantsurühm KADRI (suur saal)
  • kell 18.00 Viitina meesansambel (II korruse väike saal)
  • kell 18.00 Rõuge Rahvamaja NÄITERING (raamatukogu avatud saal)
  • kell 19.00 Rõuge SEGAKOOR
  • kell 20.00 Segarahvatantsurühm KÄSIKÄES

Neljapäeval, 16. septembril
NOOR NELJAPÄEV

Reedel, 17. septembril
Rõuge rahvamaja avapidu. Esinevad Rõuge Unistuste Kitarriorkester ning Nõmme kultuurikeskuse tantsurühm Känd ja Käbid, tantsuks mängib ansambel Hea Story.

Laupäeval, 18. septembril
MUUSIKAPÄEV:

Rõuge Rahvamaja ventilatsiooni- ja küttesüsteemi paigaldust kaasrahastati Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014–2020 projektist "SaveSmart".

Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014–2020 eesmärk on edendada piiriülest koostööd Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel, soodustamaks sotsiaalmajanduslikku arengut mõlemal pool piiri. Programmi koduleht on www.estoniarussia.eu.

    

 

Pressiteate koostas
Viivika Nagel

Rohkem infot:
Anneli Pilliroog
anneli@rauge.ee, 521 6959