Koroonaviiruse levikust ja vaktsineerimisest Rõuge vallas

Tuletame kõigile meelde, et hoolimata kaunist suvest ei tohiks kaotada valvsust meid viimasel aastal kimbutanud kurja viiruse suhtes!

Meie vallas on terviseameti andmetel praegu seitse aktiivset koroonaviirusesse nakatunut, kõiki kimbutamas ülinakkav Delta tüvi. Haiged kuuluvad kahte peresse ning nendeni on haigus jõudnud töökohtade kaudu teisest maakonnast. Terviseamet on suunanud nad isolatsiooni ning me loodame väga, et sellest peetakse kinni.

Palume kõiki: kui te teate end olevat nakatunuga kokku puutunud, siis jälgige end ise ja jääge võimalusel isolatsiooni ning käige testimas, ärge jääge ootama terviseameti kõnet! Delta tüvi on äärmiselt nakkav ja lastel reeglina asümptomaatiline, see teeb leviku väga kiireks ja salakavalaks. Mõistame, et kodus püsimine on praegusel ajal väga raske, kuid inimestest eemale hoides saab siiski käia õues jalutamas, metsas, mõnes kõrvalises ujumiskohas jne − parem karta kui kahetseda.

Positiivset ka: meie valla inimesed on väga altid end vaktsineerida laskma, oleme nii Võru maakonnas kui Eestis keskmisest paremate näitajatega (52,44%).

Soovitame tungivalt kõigil end vaktsineerida lasta, see on avatud kõigile vähemalt 12-aastastele inimestele. Lisainfo vaktsineerimise kohta: https://vaktsineeri.ee/