« Tagasi

Rõuge kooli uus direktor on Annika Kuus

Kolmapäeval, 6. jaanuaril kinnitas Rõuge vallavalitsus ametisse Rõuge põhikooli uue direktori, kelleks valiti viie kandidaadi hulgast Annika Kuus. Uus juht alustas tööd samal päeval.

Kuus sõnas oma uut rolli kommenteerides, et kuigi kandideerimise otsus ei olnud lihtne, mõistis ta viimaks, et peab endale selle võimaluse andma. Selleks ajendas teda eelkõige soov ja tahe teha julgeid samme eneseteostuse ning arengu seisukohalt.

Värske direktriss on kindel, et alus- ja põhihariduse omandamise aeg, keskkond, milles õpitakse ja kasvatakse ning inimesed, kes sellel eluperioodil lapsi ümbritsevad, on tuleviku mõistes määrava tähtsusega: „Minu suur soov on, et Rõuge Põhikool on jätkuvalt kool, kus õpivad julged, hoitud ja armastatud lapsed, kes oskavad väärtustada oma kogukonda ja kooli ning suhtuvad õppimisse huvi ja teadlikkusega. Ma soovin, et iga laps saaks meie koolist kaasa hea hariduse, teistega arvestamise oskuse, huvi maailma vastu ja vabaduse ning julguse tulevikus parimaid valikuid teha. Minu jaoks on oluline, et kooli keskkond on toetav, meeskond tegevustes ühtne ja usaldusväärne ning et kooli tuleb hea meelega nii õpilane kui õpetaja, nii lapsevanem kui koostööpartner."

Annika Kuus on viimasel ajal tegelenud MTÜ Võluvõru Võrumaa Rahvaülikooli täiskasvanute täienduskoolituse ja kvaliteedihindamise projektide koostamise ning rakendamisega.

Soovime värskele juhile uues ametis edu, jaksu, hoolimist ning palju lennukaid ideid!