Veebiloeng "Linnas elavad metsloomad"

Keskkonnaamet kutsub kuulama veebiloengut „Linnas elavad metsloomad" neljapäeval, 29. oktoobril kell 14.

Abitu metsloomaga võib kokku sattuda igaüks. Reeglina juhtub see ootamatult. Mida selles olukorras teha? Osale Keskkonnaameti veebiloengus neljapäeval, 29. oktoobril kell 14.00–15.30 ja saad sellele küsimusele vastuse.

Abitud metsloomad on olnud üks Keskkonnaameti oluline teavitustöö teema. Oleme sel teemal kirjutanud pressiteateid ja sotsiaalmeedia postitusi ning pidevalt andnud kommentaare ajakirjandusele. Seda kõike seetõttu, et abitu metsloomaga võib meist kokku sattuda igaüks ja reeglina ootamatult.

Oma esimeses veebiloengus keskendume linnas elavatele loomadele-lindudele. Eksperdi abil püüame leida vastuse küsimusele, miks eelistavad mõned isendid linnakeskkonda looduskeskkonnale. Kas loomad ikka eelistavad linna loodusele või on nende linna sattumine juhuslik? Kas metsloomad tuleks tingimata linnaruumist välja tõrjuda või hoopis õppida nendega koos elama? Seda teemat aitab lahti mõtestada Tartu Ülikooli teadur ja linnuökoloogia välilabori juhataja ning ökoloogia ja maateaduste instituudi kommunikatsioonijuht Marko Mägi (PhD).

Liitu loenguga neljapäeval, 29. oktoobril 2020 kell 14 siin.

Veebiloeng kestab 45 minutit ja toimub MS Teamsi keskkonnas. Kuulajatel on võimalik esitada küsimusi, mida moderaator vahendab ettekandjani loenguosa järel.

Kohtumiseni veebiloengus!