2024. aasta SANNA projekti info on leitav ka veebilehel visitrouge.com/sanna.

Kui kavatsed sel aastal oma saunaga sündmusel osaleda, siis pane see kirja SIIN!

Sanna! projekti teated ja uudised

SANNA! Pane valla sünnipäeval avatud saun, toode või teenus kirja hiljemalt 15. mail

20.–22. oktoobril 2023 toimub Rõuge vallas SANNA! nädalavahetus täis rõõmsaid kohtumisi saunalaval, erinevaid saunakogemusi ja saunaga seotud teadmiste avardumist. Ikka jälle toimib avatud saunade nädalavahetus SANNA! sarnaselt kodukohvikute, avatud talude ja muude taoliste sündmustega: osalemine on vabatahtlik ning saunade pered kujundavad saunaskäigu vastavalt oma pere tavale.

Saun ühendab inimesi, tervendab ja avab saunakäijate elustiili. Parim viis inimestega ja kultuuriga tutvumiseks on koos nendega sauna minna. 20.–22. oktoobril 2023 on Rõuge vallas avatud erinevad saunad pererahvaga koos saunas käimiseks, töötubadeks, saunakraami müügiks ja saunaga seotud erinevateks meie eluviisi ja kultuuri tutvustavateks tegemisteks.

Toredaks teebki saunakülastuse eelkõige saunlemine koos pererahvaga. Saunaskäigule lisab väärtust pererahva parimate oskuste või hobide jagamine külalistega, ühised söömaajad ja koos talgutööde või käsitöö tegemine, ühine loodusretk või muu taoline ühine toimetamine.

Mis toimub?

Kõigile saunahuvilistele ja saunaperedele on juba toimunud kaks kohtumist: märtsis saadi kokku, et rääkida sauna-aastast ning saunakommetest üldisemalt, aprillis aga said saunapered koolituse kahel käel vihtlemise teemal.

Sauna-aasta aga kestab, et kulmineeruda meie vallas oktoobri kolmandal nädalavahetusel, valla sünnipäeval.15. maiks palume anda teada oma saunast, sündmusest või saunaga seotud toodetest, suveniiridest, teenustest Rõuge vallas, et meie piirkonna suvekülalised ja soovijad oskaksid sügiseks plaane teha.

Pane oma saun, saunasuveniir või saunatoode-teenus kirja hiljemalt 15. mail SIIN!

Valla sünnipäevanädalal oktoobris:

20. oktoober kell 17.00 – saunapäev Haanja Puhke- ja Spordikeskuses

21. oktoober – AVATUD SAUNAD

22. oktoober kell 11.00 – SANNA VIHTLEMISPIDU

26. oktoober kell 17.00 – SANNA! kokkuvõtted ja lõpetus

Kõik mõtted on teretulnud ja saunasõprade saunakalender täieneb päevast päeva uute vägevate saunade ning elamustega. Oleme kõik koos traditsioone austavalt ja tervist tugevdavalt saunaskäimise kogemusi avardamas.

Kirjutage ja helistage julgesti, kui tahate oma ideesid jagada või arutleda. Kui ma telefonile ei vasta, olen saunas. Helistan sulle kindlasti tagasi!

Kerget lõunõt!

Eda Veeroja
SANNA! 2023 eestvedaja
503 2341, eda.veeroja@gmail.com