Rõuge valla eakate kogu

Rõuge valla eakate kogu koosseisu kuulub viisteist 65-aastast ja vanemat Rõuge valla elanike esindajat ning üks Rõuge Vallavalitsuse esindaja.
Kogu valitakse neljaks aastaks.

Eakate kogu esimees on Väino Marjak ja aseesimees Hille Kihulane

Eakate kogu 2024–2028

Haanja piirkond: Agu Oppar, Hille-Reet Sisas, Valdur Tanilsoo

Misso piirkond: Helve Kukk, Kalju Nõmmik, Varju Sokk

Mõniste piirkond: Rein Kirch, Silvija Ploom, Kaja Sööt

Rõuge piirkond: Väino Marjak, Asta Tiks, Reet Tõllasepp

Varstu piirkond: Merike Kender, Hille Kihulane, Hille Poola

Vallavalitsuse esindaja: Signe Arumäe

Eakate kogu teated ja uudised

Valiti Rõuge valla esimene eakate esinduskogu

Neljapäeval, 16. mail valiti Haanja rahvamajas Rõuge valla eakate esinduskogu esimene koosseis.  Sellesse kuulub kolm esindajat igast endise valla piirkonnast:

Agu Oppar, Hille-Reet Sisas ja Valdur Tanilsoo Haanja piirkonnast;

Helve Kukk, Kalju Nõmmik ja Varju Sokk Misso piirkonnast;

Kaja Sööt, Rein Kirch ja Silvija Ploom Mõniste piirkonnast;

Väino Marjak, Asta Tiks ja Reet Tõllasepp Rõuge piirkonnast;

Merike Kender, Hille Kihulane ja Hille Poola Varstu piirkonnast.

Eakate esinduskogu sai Rõuge vallas loodud selleks, et meie seenioride hääl jõuaks senisest paremini valla elu kujundama, vanemaealiste huve esile tooma ja vallavalitsust toetama. Tegime seda sihtasutuse Mõttekoda Praxis nõustamisel – just nemad juhivad sotsiaalministeeriumi strateegiliste partneritena eakatekogude moodustamise protsessi Eesti erinevates paikades.

Enne eakate kogu valimist tutvustati kohaletulnutele projekti „Tark maa". Ja ega meie toimekatel seenioridel näpud paigal püsi – teadlaste suunamisel tehti laudkondades ajahüppe aastasse  2029 ning loodi valla ajalehe esikaaned. Vaadake piltidelt, mida meie valla ajalehest viie aasta pärast lugeda saab.