Avalik kirjalik enampakkumine: Krabi koolimaja

Rõuge vald müüb avalikul kirjalikul enampakkumisel Krabi kooli kinnistu. Pakkumusi saab esitada 15. septembrini (kell 14.00).

Katastritunnus: 86502:002:0096
Registriosa nr:    2589541
Aadress: Võru maakond, Rõuge vald, Krabi küla, Krabi kool (asukoht kaardil)
Sihtotstarve: ühiskondlike ehitiste maa 100%
Pindala: 4,43 ha
Hoone: 1683,4 m2, kivimaja
Sanruum: dušš, lokaalne vesi kooli kinnistul asuvast puurkaevust
Küte ja ventilatsioon: vedel kütus
Side ja turvalisus:  internet
Elektrivarustus:  3x200 A

Heas seisukorras endine Krabi koolimaja Võrumaal Rõuge vallas Krabi külas ootab nutikat, loovat ja asjalikku peremeest, kes hoonele elu sisse puhuks ja uue hingamise annaks. Müüdav kinnistu pakub laialdasi võimalusi turismiga seotud äritegevuseks või hoolekandeasutuseks, koolituskeskuseks kujundamiseks.

3-korruselise koolimaja üldpind on 1683,4 m2, hoonet katab kivikatus. Maja ühes tiivas paiknevad klassiruumid, teises võimla. Maja keskosas asuvad trepikoda, fuajee ja raamatukogu ruumid. Maja akendest avaneb kõigis suundades nauditav vaade ümbritsevale loodusele.

Endises koolihoones on olemas kõik koheseks majutamiseks vajalikud tingimused: alumisel korrusel paiknevad suur köök ja sööklaruum. Hoone küttesüsteem põhineb kütteõlil, katlaruum asub esimesel korrusel maja tagumises tiivas. Mõistlik on kaaluda küttesüsteemi uuendamist.

Hoone asub suurel kinnistul pindalaga 4,43 hektarit. Maja ees asetseb spordiväljak, kooli ümbrus on heakorrastatud ja haljastatud sinna istutatud eriliigiliste puudega.

Vahetult koolihoone taga laiub kalarikas Krabi Veskijärv (nimetatud ka Krabi paisjärv, Kirbu järv). Koolimaja paikneb imeliselt looduskaunis paigas Paganamaa küla ja maastikukaitseala lähedal, mida iseloomustab väga eriilmeline maastik järvede ning mitmesuguste tähelepanuväärsete loodusobjektidega.

Läheduses leidub kõik eluks vajalik: Krabi pood on koolimajast 8-minutilise jalutuskäigu kaugusel, Rõuge alevik 15-minutilise ning Võru linn 27-minutilise autosõidu kaugusel.

Koolimaja juurde toovad kattega teed, see asub küla keskusest väljas. Naabrid kaugel, mets lähedal, ümbruses eramud.

Enampakkumise tingimused

Alghind:          250 000 eurot

Tagatisraha:      2500 eurot

Osavõtutasu:    250 eurot

Pakkumise esitamise tähtaeg on 15.09.2022 kell 14.00.

Paberkandjal pakkumine esitada kinnises ümbrikus märgusõnaga „Krabi kooli kinnistu" Rõuge Vallavalitsusele aadressil Ööbikuoru 4, Rõuge alevik, 66201 Võrumaa.

Elektrooniline pakkumine esitada digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile enampakkumised@rauge.ee (e-kirja teemareale pealkiri „Krabi kooli kinnistu").

Rohkem infot ja pildid Kv.ee portaalis: Müüa äripind, 1 683 m², Krabi, Rõuge vald, Võrumaa - Kinnisvaraportaal KV.EE

Artikli lisast leiate Rõuge vallavolikogu otsuse.