Kogukonnafestivali töötoad

 Töötubade osalustasu on 5 eurot ja kohtade arv on piiratud.
Kindlusta endale koht, soetades Piletilevist pääsmed soovitud töötubadesse.
Allolevate otselinkide kaudu saab piletid Piletilevist 5 euroga ja neile ei lisandu teenustasusid*.

* Kõik töötoad on Piletilevi lehel otsinguga leitavad, sealt ja müügipunktidest ostes lisandub hinnale teenustasuna 1.50 eurot.

Piletilevi otselingid töötubadesse kohtade broneerimiseks:

Kell 9.00 Tea Heinaste töötuba valges telgis: Toidu kasvatamine segaviljeluse meetodil koduaias 

Kell 10.00 Egle Kõva töötuba-degustatsioon laada- ja toidualal: Kohalik toit ei võrdu automaatselt mahetoiduga!

Kell 11.00 Priit-Kalev Partsi töötuba rohelises telgis: Inimsõnnik tagasi toiduringi

Kell 11.30 Elen Peetsmanni, Silja Kana ja Triin Muiste töötuba kollases telgis: Uba või liha? Kaunviljade tähtsus toidulaual ja põllumajanduses

Kell 12.00 Triinu Guerrin'i töötuba valges telgis: Seemnete kasvatamine ja kogumine  

Kell 12.00 Ermo Hüüdma ja Maarja Pildi töötuba laada- ja toidualal: Taimsed pärimustoidud

Kell 14.00 Hikari Tanaka töötuba laada- ja toidualal: Hapendamiskunst Jaapanist Eestisse

Kell 14.00 Gea Valneri töötuba rohelises telgis: Jäätmevaba köök

Kell 14.30 Kairo Kiitsaku töötuba kollases telgis: Ole ilmaga alati kursis – nutikas ilmajaam sinu koju 

Kogukonnafestivali töötubasid viiakse läbi koostöös Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 projektiga "Kasvades oma toiduga". 8. ja 9. septembri töötubade läbiviimist rahastatati Regionaalse Kultuuritegevuse toetusmeetmest.

« Tagasi

Hikari Tanaka: Hapendamiskunst Jaapanist Eestisse

Hikari Tanaka töötuba "Hapendamiskunst Jaapanist Eestisse" leiab aset festivali laada- ja toidualal kell 14.00–15.30. Töötuba on tõlkega, tõlgib Boris Meldre.

Töötoas osalemine maksab 5 eurot ja tuleb eelnevalt registreerida. Seda saab teha Piletilevis ilma lisanduvate teenustasudeta SIIN.

Hikari Tanaka on pärit Jaapanist, Tōkyōst. Talle pakuvad huvi erinevad meelelised kogemisviisid ning käsitöö looduslike, vanade ja taaskasutatavate materialidega. Hikari hindab loodust, kultuuri ja loomingulise maailma mitmekesisust, jätkusuutlikkust ja avatud meelt. Ta on töötanud Tōkyōs mahedas jätkusuutlikus kogukonnakohvikus "Cafe Slow". Hikari on õppinud käsitööd Skals Højskolen'is Taanis ja eesti käsitööd Craft Campi laagrites. Ta on õppinud Jaapani traditsioonilist keraamika parandusmeetodit Kintsugi. Hikari on töötanud Tōkyōs restoranis "Maruta" ning viimase aasta jooksul Tallinnas "Fotografiska" restoranis.

 

Töötoast:

Töötoas osalejad saavad ülevaate Jaapani hapendaja Hikari Tanaka kogemusest nii hapendamise kui tootearenduse vallas. Alustatakse lühikese sissejuhatusega Jaapani hapendus- ja säilitustraditsioonidesse. Saab kuulda, näha ja maitsta juba aprillis fermenteerima pandud miso kohta. Samuti proovida ja kuulda nukazuke kohta, mis on üks levinumaid Jaapani hapendatud toite, mida on kerge valmistada.