Veedame aastavahetuse turvaliselt!

Täna keskööl jätame kauni aastanumbriga, kuid veidi segase 2020. aasta selja taha ning võtame vastu 21. sajandi 21. aasta – toredad arvud ju needki.

Tuletame meelde, et sel erilisel aastavahetusel, mil lootus eelmisest paremale on tavalisest suurem, kehtivad pisut teistmoodi soovitused ja reeglid:

• Ole hea ja veeda see aastavahetus kodus oma kõige lähemate seltsis.
  • Oma heade soovide ja hoolimise väljendamiseks kaugematele haara telefon ja helista või saada sõnum; lehvita naabritele ja miks mitte ka võõrastele eemalt ning soovi neile head.
  • Jäta ära peod, kus on rohkem inimesi kui tavaliselt koos elav leibkond.
  • Vaata ilutulestikku oma kodu läheduses ja selliselt, et hoiad teiste inimestega distantsi. Siia lisame ka tavapärase meeldetuletuse, et kui sinu neljajalgne sõber tulemürast suurt ei hooli, siis ära teda õue kaasa võta.

-------------------------------------------

Veel on hea teada järgmist:

• Piirangutest mööda minnes petame vaid iseennast. Olukord on praegu tõsine, nakatuda võib kõikjal ja ükski pidu ei ole väärt kellegi tervise ega elu hinda.
  • Koroonaviirusesse nakatumine on Eestis väga kõrge ja käes on hingamisteede kaudu levivate viiruste tippaeg. Ära sea end ega teisi ohtu, vaid järgi kõiki ohutusreegleid: hoia distantsi, kanna maski ja vähenda oma kontakte nii palju kui võimalik.
  • Testida saab ka pühade ajal! Kui sinu perearst pühade ajal ei tööta, siis saatekirja testimisele saab küsida ka perearsti nõuandetelefonilt 1220.
  • Hoolime iseendast ja üksteisest. Stressirohkel perioodil hoiame kontakti oma lähedastega, kuid ohutult. Suhtleme rohkem telefonitsi või veebi vahendusel, aga oleme vähem füüsiliselt koos.
  • Alanud on vaktsineerimine COVID-19 vastu. Eestis on ette nähtud vaktsineerimise võimalus kõigile inimestele. Vaktsineerimine on vabatahtlik ja 2021. aastal kõigile tasuta.
  • Hangi infot vaktsineerimise kohta usaldusväärsetest allikatest nagu www.vaktsineeri.ee.

Turvalist aastavahetust!

Rõuge vallavalitsus