« Tagasi

Turvalisuse infoüritused Rõuges


Rõuge vallavalitsuse ja justiitsministeeriumi koostöös toimuvad Rõuges märtsi alguses turvalisuse 

nädalad. 

Kaks nädalat viibib kohapeal justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna analüüsitalituse nõunik

Anu Leps ning ettekandeid käivad tegemas ka teised erinevate alade asjatundjad. Toimuvad erinevad kogukonna, laste ja üksikisikute turvalisust puudutavad infotunnid ja koolitused.
 


2.märts kell 8.55 - 10.35 Rõuge koolimajas
Sihtgrupp: I kooliaste
Teema: Turvaliselt netis, nuhvlis ja nendeta
Kirjeldus: Infotunnis tuleb juttu sellest, kuidas olla tark neti- ja nutiseadmete kasutaja, millised on ohud ja mida saab ise nende vältimiseks ette võtta. Igavat loengut ei tule, vaatame õpetussõnu täis multikaid ja videosid ning arutame teema üle.

 

 


3.märts kell 9.50 - 11.30 Rõuge koolimajas
Sihtgrupp: II kooliaste
Teema: Turvaliselt netis, nuhvlis ja nendeta
Kirjeldus: Infotunnis tuleb juttu sellest, kuidas olla tark neti- ja nutiseadmete kasutaja, millised on ohud ja mida saab ise nende vältimiseks ette võtta. Igavat loengut ei tule, vaatame õpetussõnu täis multikaid ja videosid ning arutame teema üle.

 

 

3.märts kell 18.00 Ööbikuoru Villas
Sihtgrupp: Lapsevanemad
Teema: E-ohutus
Kirjeldus: Seminarile on oodatud kõik lapsevanemad, kes tunnevad, et nad vajavad lisateadmisi, praktilisi näpunäiteid e-ohutusest. Lastekaitse Liidust tuleb kohale Siim Brauer, spetsialist, kes oskab kaasahaaravalt teemast rääkida ja kelle käest saab vastuseid küsimustele, millega ise on hätta jäädud. Siim räägib interneti toimimisest, sh avalikust ja paroolidega varjatud informatsioonist ning annab nõuandeid, mida ja kuidas netiavarustesse üles laadida tasub ja mida mitte. Kui aeg võimaldab ja huvi on, siis lisaks tuleb lühidalt juttu tarkvanem.ee keskkonnast ja selle võimalustest vanemate abistamisel ja harimisel. Võimalik on ka vaadata eelmise aasta PÖFF Just Filmi lapse õiguste programmi kuulunud filmi „Mürgeldaja" (http://www.justfilm.ee/film/murgeldaja/).

 

 

4.märts kell 9.50 – 11.30 Rõuge koolimajas
Sihtgrupp: III kooliaste
Teema: Turvaliselt netis, nuhvlis ja nendeta
Kirjeldus: Infotunnis tuleb juttu sellest, kuidas olla tark neti- ja nutiseadmete kasutaja, millised on ohud ja mida saab ise nende vältimiseks ette võtta. Igavat loengut ei tule, vaatame õpetussõnu täis multikaid ja videosid ning arutame teema üle. Lisaks toimub Rõuge ANK kogukondliku võrgustikutöö projekti arutelu.

 

 

4.märts kell 15.30 Rõuge koolimajas
Sihtgrupp: Õpetajad
Teema: E-ohutus
Kirjeldus: Seminarile on oodatud õpetajad, et anda neile edasi metoodilisi nippe ja soovitusi e-ohutuse teema katmiseks koolitundides. Lastekaitse Liidust tuleb kohale Siim Brauer, spetsialist, kes oskab kaasahaaravalt teemast rääkida ja kelle käest saab vastuseid küsimustele, mis on töö käigus tekkinud ja millele lahenduste otsimisega on hätta jäädud. Siim räägib interneti toimimisest, sh avalikust ja paroolidega varjatud informatsioonist ning annab nõuandeid, mida ja kuidas netiavarustesse üles laadida tasub ja mida mitte.
 

 

5. märts kell 9.30 ja kell 10.30 Rõuge lasteaias
Sihtgrupp: Lasteaialapsed
Teema: Turvaliselt netis ja nuhvlis
Kirjeldus: Infotunnis tuleb juttu sellest, kuidas olla tark neti- ja nutiseadmete kasutaja, millised on ohud ja mida saab ise nende vältimiseks ette võtta. Igavat loengut ei tule, vaatame õpetussõnu täis multikaid ja videosid.

 

 

5.märts algusega kell 17.00 Rõuge vallamajas
Sihtgrupp: Külavanemad
Teema: Piirkonna politseiniku töö ja naabrivalve liikumise tutvustus.
Kirjeldus: Infotunnis tuleb juttu turvalisuse loomise võimalustest oma kodukohas. Kohapeal räägivad neil teemadel: piirkonna politseinik Hans Saarniit ning MTÜ Eesti Naabrivalve maakondlik arendusjuht Jüri Siim. Esimene räägib piirkonna murekohtadest ja koostöövõimalustest külavanematega ja teine tutvustab naabrivalve liikumise võimalusi turvalisuse tagamisel.

 

 

10. märts algusega kell 14.00 Rõuge koolimajas
Sihtgrupp: Õpetajad, noortega töötavad spetsialistid vallas ja teistest valdadest
Teema: TORE metoodika koolitus, sh Kiusamisvaba Haridustee liikumise tutvustus
Kirjeldus: Koolitusel tuleb juttu koolis turvalisuse loomisest ja sellest, milliseid programme ja töömeetodeid selleks Eestis kasutusel on. Täpsemalt tuleb tutvustamisele ja järeleproovimisele TORE metoodika. Koolitusele on oodatud õpetajad, huvijuhid, psühholoogid, sotsiaalpedagoogid ning noortekeskustes kui ka mujal noortega töötavad spetsialistid.
Plaanis on:
-          Uurida, mis on TORE;
-          Arutleda selle üle, kuidas märgata abivajajat ja mis selle infoga teha;
-          Proovida teadmisi rakendada praktikasse;
-          Saada targemaks sellest, kuidas alustada TORE tegevusega koolis ja sellest, mis on „Kiusamisvaba Haridustee Programm".

 

 

11. märts algusega kell 10.00 Rõuge rahvamajas
Sihtgrupp: Valla eakad
Teema: Kelmuste ennetus, oma vara kaitse, MTÜ Eesti Naabrivalve teenuste, sh häirenupu teenuse tutvustus
Kirjeldus: Infotunnis tuleb juttu sellest, kuidas kaitsta ennast ja oma vara kelmide ja varaste eest. MTÜ Eesti naabrivalve tegevjuht Marek Väljari räägib mh ka kelmide skeemidest, millega petetakse välja eakatelt raha. Lisaks tuleb juttu ka häirenupust ja sellest, miks see on hea abivahend üksi elavate või suure osa päevast üksi kodus veetvate eakate inimeste jaoks, kes võivad õnnetuse korral jääda hätta abi kutsumisega.

 

 

11. märts kell 14.00 Võru Maavalitsuse II korruse saalis
Sihtgrupp: OV Liidu kaudu kutsutud erinevad spetsialistid, eelkõige omavalitsuste juhid, sotsiaal- ja noorsootöötajad, korrakaitse eest vastutajad, piirkonna politseinikud.
Teema: Ebaseaduslike piiriületuste, sh inimkaubanduse ennetamine ja tõkestamine
Kirjeldus: Meedia vahendusel on aeg-ajalt kuulda, et piirilt on tabatud mingi grupp välismaalasi, kellel ei ole Eestis viibimiseks seaduslikku alust. Samas võivad sellised inimesed olla ka inimkaubanduse ohvrid. Lõuna – Eesti omavalitsuste igapäevatöös võib olla kokkupuuteid ebaseadusliku piiriületusega (näha kahtlast liikumist piiril või kahtlasi inimesi lähipiirkonnas, teada isikuid, kes võivad sellisele liikumisele kaasa aidata). Ebaseaduslik isikute toimetamine üle riigipiiride ja inimkaubandus võivad on omavahel seotud.
Esinejad käsitlevad järgmisi küsimusi:
Mis liiki kuritegudega on tegemist? Kuidas käituda, kui märkate ise või saate infot kahtlasest liikumisest või inimestest? Kuidas ennetada ja tõkestada inimkaubandust? Näiteid Lõuna – Eesti juhtumitest

 

 

 

12.märts algusega kell 17.00 Rõuge vallamajas
Sihtgrupp: Tervisenõukogu, vallavalitsuse ja noorsootöö valdkonna esindajad, perearstikeskus
Teema: Seksuaaltervise edendamise võimalused KOVis
Kirjeldus: Kohtumise eesmärk on sõnastada seksuaaltervise olulisus rahvatervises; tutvuda valdkonna korralduse hetkeolukorraga, millisena on planeeritud seksuaaltervise edendus riigi erinevatel tasanditel – kes mille eest vastutab, milliseid tegevusi tehakse/peaks tehtama. Milline on KOVi roll ja võimalused praegu ning tulevikus? Miks KOV peaks osalema rahvatervise s.h. seksuaaltervise edendamises?

 

 

 

Lisainfo tel 51 35 955 Anu Leps