Täitemenetluse veebiinfotund – kohtutäituri kogemused

Teisipäeval, 19. jaanuaril toimub täitemenetluse veebiinfotund, mis on eelkõige suunatud võlgadesse sattunud inimestele ja neile, kelle lähedased on võlgadega kimpus; ettevõtjatele, kellel tuleb selliste juhtumitega igapäevatöös tegeleda, ning teistele huvilistele.

Infotunnis räägib kohtutäitur erinevatest probleemidest, mis puudutavad inimesi, kes on finantsiliselt raskustesse sattunud ja samuti toob ta näiteid, kus tööandjad peavad selliste juhtumitega kokku puutuma enda tavatöös.

Infotunni teemad:

1. Üks võlgnik ja mitu täiturit. Miks nii ja kas võiks olla teistmoodi?
  2. Miks kohtutäitur tüütab inimesi oma kirjadega? Mis selles kirjas nii tähtsat on ja miks peab seda isiklikult menetlusosalisele üle andma?
  3. Maksegraafik. Kellega, mis hetkel ja millest rääkida.
  4. Mittearestitav miinimum. Kes vastutab, et raha kontol õiges summas arestimata jäetakse?
  5. Kas konto ja töötasu arestimisest ei piisa? Miks minnakse ka vara kallale?
  6. Tähtajad. Vabatahtlik täitmise aeg. Kaebuse esitamise tähtaeg. Mittearestitava miinimumi võlgnikule tagastamise tähtaeg ja palju teisi võlgniku jaoks olulisi tähtaegu täitemenetluse jooksul.
Infotunni pikkuseks on planeeritud 2−2,5 tundi, see toimub internetis MS Teamsi keskkonnas ning registreerida saab lingil bit.ly/3oOPyv8.

Ürituse link saadetakse kõigile registreerunutele hiljemalt eelneval tööpäeval.

Olete oodatud ise kuulama-osalema ning jagama infot inimestele, kellele võiks sellest infost abi olla.