Nogopalu X uuringuruumi geoloogilise uuringuloa taotluse kohta arvamuse küsimine

Keskkonnaamet on võtnud menetlusse Pächter Halduse OÜ (registrikood 11569097; aadress Jüri 27, 65609 Võru linn) poolt esitatud Nogopalu X uuringuruumi geoloogilise uuringuloa taotluse.

Geoloogilist uuringuluba taotletakse Võru maakonnas Rõuge vallas Taudsa külas asuva katastriüksusel Saunamaa (katastritunnus 69701:005:1516). Taotletava uuringuruumi teenindusala pindala on 2,96 ha. Plaanitakse rajada kuni 15 puurauku, kuni 15 uuringukaeveõõnt ja uurimissügavus on kuni 10 m. Uuritavaks maavaraks on liiv ja kruus. Taotletava loa kehtivusaeg on kaks aastat. Uuringuruumi nimetus on Nogopalu X uuringuruum. Uuringu teostaja on Maavarauuringud OÜ.

Keskkonnaamet on esitanud uuringuloa taotluse kohalikule omavalitsusele arvamuse avaldamiseks.

Kohalike elanike arvamuse väljaselgitamiseks ootame teie arvamust, küsimusi ja ettepanekuid uuringuloa taotluse kohta hiljemalt 11.06.2020 e-posti aadressile vald@rauge.ee või paberkandjal Ööbikuoru 4, Rõuge alevik, Rõuge vald, Võrumaa, 66201.

Keskkonnaameti ametlik teadaanne geoloogilise uuringu loa menetlemise algatamise kohta: https://www.ametlikudteadaanded.ee/avalik/teadaanne?teate_number=1613918.

Uuringuloa materjalid on artikli lisas.