Nädal Rõuge vallas: 7.–13. juuni 2021

Kogu nädala

T−R     Rattanädala programm Mõniste Talurahvamuuseumis, lisainfo.

Esmaspäev, 7. juuni

Kell 14.00       Volikogu haridus- ja sotsiaalkomisjoni e-koosolek.

Kell 17.00       Volikogu keskkonna- ja korrakaitsekomisjoni e-koosolek.

Teisipäev, 8. juuni

Kell 10–17       Pältre – Keldo teel toimuvad autode treeningsõidud, lisainfo.

Kell 14.00       Volikogu majandus- ja arengukomisjoni e-koosolek.

Kell 17.00       Volikogu kultuuri- ja külaelukomisjoni e-koosolek.

Kolmapäev, 9. juuni

Kell 10–17       Vana-Vastseliina – Käänu teel toimuvad autode treeningsõidud, lisainfo.

Kell 10–17       Vakari – Pari – Tsiistre teel toimuvad autode treeningsõidud, lisainfo.

Neljapäev, 10. juuni

Kell 10−18      Tuuka-Ruusmäe teel toimuvad autode treeningsõidud, lisainfo.

Kell 13.00       Leiutajate Külakooli lõpupidu, lisainfo.

Reede, 11. juuni

Kell 16.00       Algab kolmepäevane Rõuge valla noorte ettevõtluslaager Varstus, lisainfo.

Kell 16.00       Algab kolm päeva kestev Soome-Ugri filmifestival FUFF Sänna kultuurimõisas, lisainfo.

Kell 19.00       Kontsert „Tähtede poole" – Kaire Vilgats ja Paul Neitsov Filmi Vargamäel, lisainfo.

Kell 19.00       Film „Eesti matus" (Eesti 2021) Suure muna kohviku kinos, lisainfo.

Laupäev, 12. juuni

Kell 12.00       Algab kahepäevane Kohalolu Kogemise Festival Missos Vetevana turismitalus, lisainfo.

Kell 12.00       Loodusvaatluse maraton Pähni külastuskeskuses – samblikuvaatlused. Lisainfo.

Kell 13.00       Haanja kooli 9. klassi lõpuaktus Haanja rahvamajas, lisainfo.

Kell 21.00       Angeelika ja Mick Pedaja kontsert Hino järve kaldal, lisainfo.

Tööpakkumised:

• Rõuge vallavalitsus kuulutas välja konkursi projektispetsialisti ametikohale. Konkurss kestab 14. juunini, lisainfo.
  • Varstu kool pakub uuest õppeaastast tööd klassiõpetajale, matemaatika-füüsikaõpetajale, poiste töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetajale ning muusikaõpetuse õpetajale. Kandideerida saab kuni 10. juunini, lisainfo.
  • Haanja kool võtab tööle loodusainete õpetaja, inglise keele õpetaja, muusikaõpetaja-huvijuhi, töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja ning arvutiõpetuse õpetaja. Kandideerimine kuni 14. juunini, lisainfo.
  • Haanimehe Puut Suurel Munamäel otsib müüjat. Tööle asumine 19. juunil, lisainfo.

Toetusvõimalused ja koolitused:

• Kolmapäeval, 16. juunil toimub Rõuge ja Antsla valla ühisprojekti raames ettevõtjate koolitus Antsla jahikeskuses, lisainfo.

Vallavalitsuse teated

• Algatati Rõuge aleviku kaubandus- ja teeninduskeskuse detailplaneering, vallavalitsus ootab kõiki huvilisi avalikule arutelule 17. juunil kell 16 Rõuge noortekeskusesse (vajalik eelnev registreerimine!), lisainfo.
  • Rõuge vallavalitsus teatab avatud menetlusest projekteerimistingimuste andmisel kuni 15 MW päikeseelektrijaama rajamiseks 7.−21. juunil 2021. Rõuge vallas Tindi külas Tamme maaüksusele. Kirjalike ettepanekute esitamise tähtaeg on 21. juuni, avalik istung 28. juunil, lisainfo.
  • Sel nädalal puhkavad järgmised vallavalitsuse töötajad:
    • Ehitusspetsialist Tõnu Kukk puhkab 7.−18. juunil, teda asendab Krislyn Prants
    • Haanja piirkonna sotsiaaltöö spetsialist Maie Kalnapenkis puhkab 7.−11. juunil, teda asendab Marika Heinvee
    • Lastekaitsespetsialist Ave Vill puhkab 7.−11. juunil
    • Maaspetsialist Heidi Normann puhkab 7.−11. juunil
    • Raamatupidaja Tiia Kukk puhkab 14.−18.juunil
    • Raamatupidaja Liia Eskla puhkab 14.−18. juunil
    • Rõuge piirkonna haldusspetsialist Olev Mõttus puhkab 7.−11. juunil
    • Rõuge piirkonna sotsiaaltöö spetsialist Maire Grosmann puhkab 7.−11. juunil, teda asendab Triinu Õispuu
    • Vallasekretäri abi Siiri Mõttus puhkab 4.−14. juunil

Muud teated ja info:

• Hooandja keskkonnas kogub toetust projekt „290 aastat hariduselu Mehkamaal", millega soovitakse anda välja raamat Mõniste kandi hariduse ajaloost läbi kolme aastasaja. Kokku vajatakse 1720 eurot, projekt kestab 16. juunini ja toetus makstakse välja vaid juhul, kui lõpukuupäevaks koguneb annetajatelt kogu vajalik summa, lisainfo. Toetust võetakse vastu ka pangaülekandena (MTÜ Mehkamaa Kultuuriselts, arvelduskonto EE162200221067813530. Selgitusse kontaktandmed ning kas soovite kingituseks raamatut).
  • Rõuges toimub 15. juunil tugigrupp inimestele, kelle lähedasi kimbutavad mäluhäired või dementsussündroom, lisainfo.
  • Rõuge kaugtöökeskus viib kuni 30-aastaste noorte hulgas läbi küsitlust, et selgitada välja nende arvamused ja teadmised kaugtööst ning paindlikest töötamise viisidest. Vastuseid oodatakse 30. juunini, lisainfo.
  • Rõuge jäätmejaamast antakse teada, et seal ei võeta vastu vanarauda ning et seoses suurenenud jäätmemahtudega ei võeta esmaspäeviti vastu ehitusjäätmeid, lisainfo.
  • 15. oktoobrini kestab Vana-Võromaa fotojaht „Püvvä pildi pääle", kuhu oodatakse Vana-Võromaal tehtud fotosid, lisainfo.
  • Ruusmäe raamatukogu on puhkuse tõttu suletud kuni 15. juunini.
  • Muutusid Haanja ja Krabi raamatukogude lahtiolekuajad. Haanja raamatukogu on avatud esmaspäeviti, teisipäeviti ja neljapäeviti; Krabi raamatukogu on avatud kolmapäeviti ja reedeti, lisainfo.