Nädal Rõuge vallas: 6.–12. detsember 2021

Teisipäev, 7. detsember

Kell 14.00       Volikogu majandus- ja arengukomisjoni koosolek Rõuge rahvamajas.

Kell 16.00       VESTA tugirühma kokkusaamine inimestele, kelle lähedastel esineb mäluhäireid ja dementsussündroomi, Rõuge kaugtöökeskuses Catlamaja, lisainfo.

Kolmapäev, 8. detsember

Kell 17.00       Gordoni perekooli kokkusaamine Rõuge noortekeskuses, lisainfo.

Neljapäev, 9. detsember

Kell 19.45       Väimela ujulas on Rõuge valla täiskasvanud elanikele tasuta kasutamiseks kõik neli rada (kell 19.45−20.30), lisainfo.

Reede, 10. detsember

Kell 19.00       Õhtusöök ja kino Suure Muna kohvikus: „Kupee nr 6" (Soome 2021). Õhtusöögi algus kell 17.00, lisainfo.

Laupäev, 11. detsember

Kell 17.00       Hooaja avapidu Haanja puhke- ja spordikeskuses, lisainfo.

Pühapäev, 12. detsember

Kell 12.00       Rogosi mõisa jõululaat, lisainfo.

Kell 14.00       Kontsert: Con Piazzolla – Duo Hoog Misso rahvamajas, lisainfo.

Kell 18.00       5-käiguline jõuluõhtusöök koos meelelahutusprogrammiga Rogosi mõisas, lisainfo.

Tööpakkumised

• Rõuge Noorsootöö keskus pakub tööd noorsootöötajatele Mõniste ja Rõuge (Nursi-Viitina) piirkonnas), lisainfo.
  • Sänna mõisasse oodatakse tööle kütjat/koristajat, lisainfo.
  • Andri-Peedo talu võtab tööle müügisekretäri-juhiabi, lisainfo.

Tunnustused, koolitused, toetused

• Kutsume kõiki toetama Hooandja keskkonnas Mõniste-Ritsiku kiriku projekti „Mõniste-Ritsiku kiriku peasissepääsu restaureerimise 2. etapp", lisainfo.
  • Rõuge vallavalitsus ootab tunnustamise ettepanekuid (aunimetus "Rõuge valla täht", elutööpreemia ja aukodanik). Ettepanekud tuleb esitada vallavalitsuse kehtestatud vormil hiljemalt 9. jaanuaril 2022, lisainfo.

Vallavalitsuse teated ja muu info

• Rõuge valla avalikult kasutatavatel teedel kehtib massipiirang enam kui 8-tonnise registrimassiga sõidukitele, v.a operatiiv- ja prügiveoautod, lisainfo.
  • Kaitseväe Akadeemia viib tuleval nädalal, 15.−16. detsembril Rõuge valla territooriumil läbi rännakuharjutust, millest võtab osa ligi 50 tegevväelast, lisainfo.
  • OÜ Rõuge Kommunaalteenus teatab, et alates 1. detsembrist tõuseb Rõuge aleviku kaugküttevõrgus toasooja hind 79,37 euroni senise 69,31 euro asemel, lisainfo.
  • Vallavalitsuse töötajate puhkused (lisainfo):
    • Tõnu Kukk puhkab 6.−12. detsembril, asendab Krislyn Prants
    • Olev Mõttus puhkab 13.−23. detsembril
    • Mõniste piirkonna sotsiaaltöö spetsialist Egle Veinberg puhkab 13.−17. detsembril

COVID-19, vaktsineerimise jm info

• Kõigi Rõuge valla perearstide juures saab lasta end COVID-19 vastu vaktsineerida sõltumata nimistust ja elukohast, lisainfo.
  • Koroonaviiruse leviku tõttu teenindavad Rõuge vallavalitsuse ametnikud kodanikke eelistatult distantsilt. Vallamaja või teenuskeskuse külastus palutakse ette kokku leppida, et vältida ruumide ülerahvastatust ning oleks kindel, et vajalik ametnik on kontoris. Siseruumides kantakse maski.
  • Rõuge vallamajas ja teenuskeskustes saab abi COVID-tõendi allalaadimisel ja printimisel. Kui soovite abi saada mõnest teenuskeskusest, siis on soovitatav ette helistada, lisainfo.
  • 65-aastased ja vanemad inimesed saavad end lasta tasuta vaktsineerida gripi vastu. Huvilistel tuleb ühendust võtta oma perearstiga, lisainfo.

Näitused, muuseumid ja külastuskohad

• Mõniste Talurahvamuuseumis on avatud õuenäitus „Mõniste Päkapikumaa 25", mis täieneb jooksvalt, lisainfo.
  • Rogosi mõisat (siseruume ja muuseumitubasid) saab külastada eelneval kokkuleppel (516 5728 või sirjeparnapuu@gmail.com), mõisa ümbruses ja pargis saab jalutada igal ajal ja ilma ette teatamata.
  • RMK Pähni külastuskeskus on avatud kolmapäevast reedeni kell 11−16 ning ettetellimisel, lisainfo.
  • Suure Munamäe vaatetorn on avatud laupäeviti ja pühapäeviti kell 10−15, lisainfo.
  • Rõuge rahvamajas on kuni 14. jaanuarini avatud Tiina Ojaste maalide näitus „Kübaratrikk".