Nädal Rõuge vallas: 30. august – 5. september 2021

Sel nädalal käib VOLISe keskkonnas Rõuge valla 2022. aasta kaasava eelarve rahvahääletus. Valikus on neli erinevat objekti, oma hääle saab anda kuni kolmele enim meeldivale, hääletada saavad kõik vähemalt 16-aastased Rõuge valla elanikud. Vallavalitsus viib 2022. aastal ellu kaks enim hääli saanud objekti valla erinevates piirkondades. Tutvu objektidega ja hääleta!

Kolmapäev, 1. september

Esimene koolipäev!  Õppeaasta pidulikud avaaktused Rõuge valla koolides:

Kell 9.00         Rõuge kooli esimese koolipäeva pidulik aktus koolimaja ees, lisainfo.

Varstu kooli esimese koolipäeva pidulik aktus, lisainfo.

Kell 10.00       Haanja kooli esimese koolipäeva pidulik aktus Haanja rahvamajas, lisainfo.

Mõniste kooli esimese koolipäeva pidulik aktus (enne seda kell 9 klassijuhataja tund), lisainfo.

Neljapäev, 2. september

Kell 14−15.30 Viljandi haigla vaktsineerimisbuss Nursis, lisainfo.

Kell 18.00       Kontsert „Klassikatähed Mehkamaal" Mõniste rahvamajas, lisainfo.

Reede, 3. september

Kell 9−10.30   Viljandi haigla vaktsineerimisbuss Mõnistes, lisainfo.

Kell 11−12.30 Viljandi haigla vaktsineerimisbuss Varstus, lisainfo.

Kell 14.00       Algab I Võro-Seto noorteFEST Varstu kultuurikeskuses, lisainfo.

Kell 19.00       Võrumaa pikamaajooksude sarja VIII etapp: 25. ümber Vaskna järve jooks, lisainfo.

Laupäev, 4. september

Kell 11.00       Seeneretk Krabi kandi metsadesse (3.−5. septembril toimuvate Võrumaa seenepäevade raames), lisainfo.

Kell 12.30−14   Viljandi haigla vaktsineerimisbuss Haanjas, lisainfo.

Kell 14.30−15.30   Viljandi haigla vaktsineerimisbuss Ruusmäel, lisainfo.

Kell 15.00       Seeneretk Pähni kandi metsadesse (3.−5. septembril toimuvate Võrumaa seenepäevade raames), lisainfo.

Kell 16−18      Viljandi haigla vaktsineerimisbuss Missos, lisainfo.

Pühapäev, 5. september

Kell 11−18      Seenenäitus RMK Pähni külastuskeskuses, lisainfo.

Tööpakkumised:

• Rõuge vallavalitsus kuulutas välja konkursi projektispetsialisti ametikohale. Konkurss kestab 8. septembrini, lisainfo.
  • Rõuge vallavalitsus võtab tööle Rõuge Noorsootöö Keskuse juhataja. Konkurss kestab 6. septembrini, lisainfo.
  • Rõuge lasteaed võtab tööle lasteaiaõpetaja. Konkurss kestab 10. septembrini, lisainfo.

Vallavalitsuse teated ja muu info

• 30. augustist 5. septembrini toimub Rõuge valla 2022. aasta kaasava eelarve rahvahääletus. Hääletada saab volis.ee keskkonnas, iIgal vähemalt 16-aastasel Rõuge valla elanikul on kolm häält, lisainfo.
  • Valla kodulehel on käimas Rõuge valla arengukava tegevuskava ning eelarvestrateegia avalik väljapanek, kuni 5. septembrini saab dokumentide kohta esitada ettepanekuid ja arvamusi; 16. septembril toimub Rõuge rahvamajas avalik arutelu, lisainfo.
  • Seoses koroonaviiruse levikuga teenindavad Rõuge vallavalitsuse ametnikud kodanikke eelistatult distantsilt. Vallamaja või teenuskeskuse külastus palutakse ette kokku leppida, et vältida ruumide ülerahvastatust ning oleks kindel, et vajalik ametnik on kontoris. Siseruumides kantakse maski.
  • Siseministeerium soovitab inimestel enne kohaliku omavalitsuse volikogu valimisi oma elukohaandmed ja e-posti aadress rahvastikuregistris üle vaadata ning neid vajadusel korrastada, lisainfo.
  • Vallavalitsus pani enampakkumisele üheksa vallale kuuluvat kinnistut. Pakkumusi saab esitada 30. augustini, lisainfo.
  • Rõuge valla arendusosakond kutsub riigihalduse, ettevõtluse, turunduse, turismi või muul sarnasel erialal õppivaid tudengeid valda praktikale, lisainfo.
  • Rõuge vallamajas ja teenuskeskustes saab abi COVID-tõendi allalaadimisel ja printimisel. Kui soovite abi saada mõnest teenuskeskusest, siis on soovitatav ette helistada, lisainfo.
  • Vaktsineerimiseks on avanenud mitmeid erinevaid võimalusi, muuhulgas kodus vaktsineerimine ning ilma eelneva registreerimiseta vaktsineerimine, lisainfo.
  • Sel nädalal puhkavad järgmised vallavalitsuse töötajad:
  • Arhivaar Karin meister puhkab 30. augustist 5. septembrini.
  • Haanja piirkonna sotsiaalhooldustöötaja Marge Valb puhkab 31. augustist 3. septembrini.
  • Kantseleispetsialist Ailen Paas puhkab 23. augustist 2. septembrini, teda asendab Kadri Vaglakes.
  • Majandusosakonna juhataja Jane Liiv puhkab 25. augustist 1. septembrini.
  • Misso piirkonna sotsiaaltöö spetsialist Marika Heinvee puhkab 23. septembrist 3. septembrini, teda asendab Maie Kalnapenkis.
  • Varstu piirkonna sotsiaalhooldustöötaja Kati Truup puhkab23. augustist 3. septembrini.
  • Raamatukogude puhkused sel nädalal:
  • Misso raamatukogu: 5.–25. juulil ja 20.–26. septembril
  • Viitina raamatukogu: 17. augustist 3. septembrini

Näitused, muuseumid ja külastuskohad

• Filmi Vargamäe külastuskeskus on kuni 15. septembrini avatud N−P kell 10−17, lisainfo.
  • Mõniste Talurahvamuuseum on avatud E−P kell 10−17, lisainfo.
  • Rogosi mõis ja mõisa muuseumid on külastajatele avatud teisipäevast laupäevani kell 10−16.
  • RMK Pähni külastuskeskus on avatud iga päev kell 11−18 ning ettetellimisel, lisainfo.
  • Suure Munamäe vaatetorn on avatud iga päev kell 10−17. Ehituse perioodil on kõik pääsmed torni vähemalt poole soodsamad, lisainfo.