Nädal Rõuge vallas. 27. juuli – 2. august 2020

Esmaspäev, 27. juuli

Kell 17.00       Rõuge valla suvevollesarja IV etapp Plaanil, lisainfo.

Teisipäev, 28. juuli

Kell 18.00       Rulatrenn Rõuge noortekeskuse juures, lisainfo.

Kolmapäev, 29. juuli

Kell 17.30       Arutelukoosolek "Misso koolimajale uus elu" Missos, lisainfo.

Kell 17.30       Kunstikuuris keraamika õpituba Aivar Rumvoldi juhendamisel. Tasu 10 eurot, lisainfo.

Neljapäev, 30. juuli

Kell 15.00       Sipsiku viltimise töötuba lastele kunstikuuris, lisainfo.

Kell 16.00       Algab kolmepäevane Soome-Ugri filmifestival FUFF 2020 Sännas, lisainfo.

Kell 18.00       Rulatrenn Rõuge noortekeskuse juures, lisainfo.

Kell 19.00       Mooste Elohelü tuleb külla – Krüüsel ja Banda Austral Mõniste rahvamajas, lisainfo.

Kell 20.30       FUFF-i kontsert: Soome-Ugri ansambel Kännu Peal Käbi, lisainfo.

Reede, 31. juuli

Kell 12.00       Varstus uue kohviku Daisy Juures avamine, lisainfo.

Kell 15.00       Turutund Ala-Rõuge parklas.

Kell 18.00       Orelikontsert „Viled ja kaja" Rõuge maarja kirikus, lisainfo.

Kell 21.00       FUFF-i kontsert: Anna Hints ja sõbrad, muusika töötuba, kooslaulmine; lisainfo.

Laupäev, 1. august

Kell 11.00       Rõuge valla folgibussiga Moostesse folkima! – buss korjab inimesed erinevates peatustes peale ning toob pärast tagasi, lisainfo.

Kell 11.00       Filter Suure Munamäe 4. rattaralli, lisainfo.

Kell 19.00       Mari Kalkuni „Õunaaia albumi" esitluskontsert Viitina kõrtsi küünis, lisainfo.

Kell 21.00       FUFF-i kontsert: „Läbi muinasjutu" – Hebo Rahman, lisainfo.

Pühapäev, 2. august

Kell 16.00       Suve-zumba trennipidu Mõniste rahvamajas, lisainfo.

Konkursid ja pakkumised

• Rõuge vald kuulutas välja konkursi raamatukoguteenuse delegeerimiseks Sännas, lisainfo.
  • Rõuge vald kuulutas välja kirjaliku enampakkumise Rõuge bussijaama hoones asuva ruumi kasutusse andmiseks, lisainfo.
  • Rõuge vald müüb avalikul kirjalikul enampakkumisel kuus kinnistut, lisainfo.
  • Misso ja Varstu aleviku inimesed saavad liituda Elektrilevi kiire sideühenduse võrguga, lisainfo.

Raamatukogud

• Sel nädalal on puhkuse tõttu suletud Krabi, Kuutsi, Misso, Nursi, Rõuge ja Viitina raamatukogu, lisainfo.
  • Raamatukogu puhkuse ajal Rõuges postipunkti teenust ei osutata, pakid suunatakse Võru postkontorisse, võimalusel pakisaaja postkasti.

Muu:

• Võrumaa elu edendavatele Vunki Mano loometalgutele (13.–15. augustil Kuldres) oodatakse osalejaid nii oma ideedega kui teiste meeskondadesse osalema, lisainfo.
  • Piiriveere Liider kuulutas välja projektitaotluste vastuvõtu. Taotlusi saab esitada 17.–26. augustini, nende täitmisel on abiks meetme nõustajad, lisainfo.
  • Suure Muna kohviku parklas saab kuni augusti keskpaigani hüpata traksibatuudiga, lisainfo.
  • Parmu külas alustati piiririba ehitust ning sellega seoses võib liiklus sealsetelt teedel oluliselt tiheneda.

Sel nädalal puhkavad järgmised vallavalitsuse töötajad:

• Haridusosakonna juhataja Marju Kõva
  • Keskkonnaspetsialist Reet Rannik
  • Lastekaitsespetsialist Laura-Elisa Kägra, asendab Ave Vill
  • Majandusosakonna juhataja Jane Liiv
  • Planeeringu- ja ehitusspetsialist Krislyn Prants
  • Personali- ja andmekaitsespetsialist Annika Paavel
  • Remondi- ja haljastustöötaja Andri Raat
  • Sotsiaalhooldustöötaja Kristel Kõlli (Rõuge piirkond), asendab Marju Maran
  • Sotsiaaltöö spetsialist Maie Kalnapenkis (Haanja piirkond), asendab Marika Heinvee
  • Sotsiaaltöö spetsialist Signe Arumäe (Varstu piirkond), asendab Kairit Kasuk
  • Õigusspetsialist Maire Kulla (kuni 29.07)
  • Vallasekretäri abi Siiri Mõttus

Tööpakkumised:

• Mõniste ja Rõuge hooldekodu võtavad tööle tegevusjuhendaja (kummaski 0,25 kohta), lisainfo.
  • Rõuge Koostöökeskus võtab konkursi korras tööle eripedagoogi, lisainfo.

Muuseumid, külastuskohad:

• Rogosi mõisas saab näha kahte näitust: „Veelinnurahvas. Lennart Meri filmirännakud 1969–1988" mõisa peamajas ning Elle Palgi loodusmaalide näitust rahvamajas, lisainfo. Näitused ja Rogosi mõisa muuseum on avatud T–L kell 10–16; P kell 14–15; pühapäeviti kell 14 ja 15 mõisatuurid, lisainfo.
  • RMK Pähni külastuskeskuse õuealal on avatud rändnäitus „Puud" ja kuni augusti lõpuni on käimas interaktiivne koomiksijaht „Püsi metsarajal – rända ajas", lisainfo.
  • Filmi Vargamäe külastuskeskus on kuni augusti keskpaigani avatud iga päev kell 10–17. Külastuskeskuse alal on valmis saanud uus väike väliekspositsioon, lisainfo.
  • Mõniste talurahvamuuseum on suveperioodil avatud iga päev kell 10–17, lisainfo.
  • Rõuge Ööbikuoru infokeskus on avatud K–E kell 10–18, lisainfo.
  • Rõuge kunstikuur on avatud iga päev kell 11–18. Erinevad töötoad nii suurtele kui väikestele, võimalus kududa kaltsuvaipa, lisainfo.
  • Suure Munamäe vaatetorn on avatud iga päev kell 10–20, lisainfo.

Kirikute teated

9. pühapäeval pärast nelipüha, 2. augustil

• kell 11.00 armulauaga jumalateenistus Rõuge Maarja kirikus
  • kell 13.00 jumalateenistus Misso kirikus

Vestlusõhtu neljapäeval, 30. juulil kell 18.30 kogudusemajas Rõuges

Surnuaiapühad Rõuge valla kalmistutel

Pühapäeval, 9. augustil

• kell 11.00 Pütsepa kalmistul, kell 12.00 armulauateenistus Ruusmäe kirikus
  • kell 13.00 Plaani kalmistul

Kõiki Rõuge vallas toimuvaid üritusi saab jooksvalt jälgida Kultuurikava kalendris aadressil https://rouge.kovtp.ee/kultuurikava.