Nädal Rõuge vallas: 14.–20. juuni 2021

Esmaspäev, 14. juuni

Kell 9−18        Võistlusautode treeningsõidud Pulli–Savioja ja Savioja teel, lisainfo.

Kell 10.00       Mälestustepäev Mõniste Talurahvamuuseumis, lisainfo.

Teisipäev, 15. juuni

Kell 9–18        Võistlusautode treeningsõidud Põnni–Möldre teel, lisainfo.

Kell 14.00       Rõuge vallavolikogu e-istung ja otseülekanne, lisainfo.

Kell 16.00       Rõuge kaugtöökeskuses tugigrupp inimestele, kelle lähedasi kimbutavad mäluhäired või dementsussündroom, lisainfo.

Kell 19.00       Külaülikooli esimene kohtumine: "Nügimise teooria – mis see on ja kuidas toetada valikuid, mis viivad suurema heaoluni?" Rõuge alevikus, lisainfo.

Kolmapäev, 16. juuni

Kell 10.00       Rõuge ja Antsla valla ettevõtjate enesearengu ja enesejuhtimise koolitus Antsla jahimajas, lisainfo.

Neljapäev, 17. juuni

Kell 9−18        Võistlusautode treeningsõidud Tiilike−Ritsiko ja Missoküla teel, lisainfo.

Kell 16.00       Rõuge aleviku kaubandus- ja teeninduskeskuse detailplaneeringu avalik arutelu Rõuge noortekeskuses, lisainfo.

Reede, 18. juuni

Kell 18.00       EMTA kammerkvinteti kontsert Mõniste rahvamajas, lisainfo.

Laupäev, 19. juuni

Kell 9.00         X Pärlijõe tõukerattamaratoni start, lisainfo.

Pühapäev, 20. juuni

Kell 11.00       Naabritele külla! Antsla vald 30 ja Meistrite päev: laat ja töötoad, kontsert – osalevad ka Rõuge valla meistrid, lisainfo.

Eelinfot jaaninädalaks ja kaugemaks:

• Esmaspäeval, 21. juunil läbib meie valda Vanasõidukite Suursõit. Pikemalt peatutakse Suure Munamäe juures, seejärel sõidetakse läbi Rõuge ja Sänna Antsla suunas, lisainfo.
  • Kogume infot meie vallas toimuvate avalike jaanitulede kohta. Juba laekunud info leiab SIIT.
  • Kolmapäeval, 23. juunil toimuvad üle kogu valla vabadussõjaga seotud mälestusmärkide juures mälestushetked ning võidutule jagamine, lisainfo.
  • 24. juunist 8. augustini toimuvad meie valla erinevatel surnuaedadel kalmistupühad, lisainfo.
  • Neljapäeval, 24. juunil toimub Plaanil traditsiooniline käsitsi heinaniitmisvõistlus, lisainfo.
  • Sel suvel toimuvad igal teisipäeval külaülikooli kohtumised meie inimeste juures üle kogu valla, lisainfo.

Tööpakkumised:

• Haanimehe Puut Suurel Munamäel otsib müüjat. Tööle asumine 19. juunil, lisainfo.
  • Rõuge vallavalitsus kuulutas välja konkursi projektispetsialisti ametikohale. Viimane võimalus kandideerimiseks on esmaspäev, 14. juuni lisainfo.
  • Rõuge kool võtab alates uuest õppeaastast tööle eesti keele õpetaja, inglise keele õpetaja, poiste kehalise kasvatuse õpetaja, tüdrukute tööõpetuse õpetaja, algklassi klassiõpetaja, algklasside õpetaja, abiõpetaja ja infotehnoloogia õpetaja, lisainfo.
  • Haanja kool võtab tööle loodusainete õpetaja, inglise keele õpetaja, muusikaõpetaja-huvijuhi, töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja ning arvutiõpetuse õpetaja. Kandideerimine kuni 14. juunini, lisainfo.

Vallavalitsuse teated

• Algatati Rõuge aleviku kaubandus- ja teeninduskeskuse detailplaneering, vallavalitsus ootab kõiki huvilisi avalikule arutelule 17. juunil kell 16 Rõuge noortekeskusesse (vajalik eelnev registreerimine!), lisainfo.
  • Rõuge vallavalitsus teatab avatud menetlusest projekteerimistingimuste andmisel kuni 15 MW päikeseelektrijaama rajamiseks 7.−21. juunil 2021. Rõuge vallas Tindi külas Tamme maaüksusele. Kirjalike ettepanekute esitamise tähtaeg on 21. juuni, avalik istung 28. juunil, lisainfo.
  • Sel nädalal puhkavad järgmised vallavalitsuse töötajad:
    • Ehitusspetsialist Tõnu Kukk puhkab 7.−18. juunil, teda asendab Krislyn Prants
    • Kultuuri- ja spordispetsialist Indrek Makke puhkab 14.−18. juunil, teda asendab Marju Kõva
    • Majandusosakonna juhataja Jane liiv puhkab 14.−21. juunil, teda asendab Krislyn Prants.
    • Raamatupidaja Tiia Kukk puhkab 14.−18.juunil
    • Raamatupidaja Liia Eskla puhkab 14.−18. juunil

Muud teated ja info:

• Hooandja keskkonnas kogub viimaseid päevi toetust projekt „290 aastat hariduselu Mehkamaal", millega soovitakse anda välja raamat Mõniste kandi hariduse ajaloost läbi kolme aastasaja. Projekt kestab 16. juunini, lisainfo.
  • Rõuge kaugtöökeskus viib kuni 30-aastaste noorte hulgas läbi küsitlust, et selgitada välja nende arvamused ja teadmised kaugtööst ning paindlikest töötamise viisidest. Vastuseid oodatakse 30. juunini, lisainfo.
  • Rõuge jäätmejaamast antakse teada, et seal ei võeta vastu vanarauda ning et seoses suurenenud jäätmemahtudega ei võeta esmaspäeviti vastu ehitusjäätmeid, lisainfo.
  • 15. oktoobrini kestab Vana-Võromaa fotojaht „Püvvä pildi pääle", kuhu oodatakse Vana-Võromaal tehtud fotosid, lisainfo.
  • Ruusmäe raamatukogu on puhkuse tõttu suletud kuni 15. juunini.
  • Rõuge raamatukogu ja postipunkt on puhkuse tõttu suletud kuni 27. juunini. Postipakid suunatakse sel ajal Võru postkontorisse.

Näitused, muuseumid ja külastuskohad

• Filmi Vargamäe külastuskeskus on juunis avatud N−P kell 10−17, juuli algusest augusti keskpaigani ollakse avatud iga päev, lisainfo.
  • Mõniste Talurahvamuuseum on suvisel ajal avatud E−P kell 10−17, lisainfo.
  • Rogosi mõis ja mõisa muuseumid on külastajatele avatud teisipäevast laupäevani kell 10−16, pühapäeval kell 14.00 ja 15.00.
  • Rogosi mõisas on avatud mitmed näitused: käsitöömeister Mall Vesilo lapitööde näitus „Ajatud lapikirjad"; Ilme Tubli käsitöönäitus „Mustrilised sokid"; Lehte Piiri tööde näitus „Kindad, sokid, vaibad"; Maie Saksa käsitöö väljapanek „Heegeldatud tööd".
  • RMK Pähni külastuskeskus on avatud kolmapäevast reedeni kell 11−16 ning ettetellimisel, lisainfo.
  • Rõuge kunstikuur on avatud kogu suve iga päev kell 11−18, lisainfo.
  • Rõuge Ööbikuoru külastuskeskuse turismiinfo ja käsitöö müük on avatud teisipäevast pühapäevani kell 11−18, lisainfo.
  • Suure Munamäe vaatetorn on avatud E−N kell 10−18 ja R−P kell 10−20. Ehituse perioodil on kõik pääsmed torni vähemalt poole soodsamad, lisainfo.