Nädal Rõuge vallas: 13.–19. september 2021

Teisipäev, 14. september

Kell 16.30       Volikogu majandus- ja arengukomisjoni koosolek, lisainfo.

Kell 17.00       Hakkame pihta! Rõuge rahvamaja avamine − uksed on valla kõigile huvilistele, lisainfo.

Kolmapäev, 15. september

Kell 14.00       Volikogu haridus- ja sotsiaalkomisjoni koosolek, lisainfo.

Kell 16.00       Volikogu keskkonna- ja korrakaitsekomisjoni koosolek, lisainfo.

Rõuge rahvamaja kollektiivide avatud ringitunnid, lisainfo:

Kell 17.00       tantsurühm MURUEIDED

Kell 18.00       naisrühm KADRI ja Viitina meesansambel

Kell 19.00       Rõuge segakoor

Kell 20.00       Segarühm KÄSIKÄES

Neljapäev, 16. september

Kell 12−17      Noor neljapäev Rõuge rahvamajas, lisainfo.

Kell 18.00       Rõuge valla arengukava tegevuskava ja eelarvestrateegia avalik arutelu Rõuge rahvamajas, lisainfo.

Reede, 17. september

Kell 17.00       Õhtusöök ja kino Suure Muna kohvikus: „Ülakorruse rahvas" (Hispaania 2020). Filmi algus kell 19.00, lisainfo.

Kell 19.00       Kalle Sepp ühemeheshows „Helimehe tähetund" Haanjamehe talus, lisainfo.

Kell 19.30       Rõuge rahvamaja avapidu. Esinevad Rõuge Unistuste Kitarriorkester, Nõmme kultuurikeskuse tantsurühm Känd ja Käbid ning ansambel Hea Story, lisainfo.

Laupäev, 18. september

Kell 13.00       Endise õpetaja ning Varstu naiskodukaitse ja kodutütarde juhi Elli Marjaku põrmu ümbermatmine Ritsiku kalmistule, lisainfo.

Kell 16.00       Kontserdisari „Muusika Eestimaale" − ASTOR PIAZZOLLA 100 Rõuge rahvamajas, lisainfo.

Kell 17.00       Mait Maltis 70 Misso rahvamajas, lisainfo.

Kell 19.00       Eesti teaduste Akadeemia Meeskoori kontsert Rõuge rahvamajas, lisainfo.

Pühapäev, 19. september

Kell 11.00       Laste lemmikpäev Varstu Kultuurikeskuses: pannkoogihommik, teatribussi etendused, lastekaupade laat; lisainfo.

Tööpakkumised:

• Rõuge lasteaed võtab tööle tugiisiku. Sooviavaldusi oodatakse 14. septembrini, lisainfo.

Toetusvõimalused:

• Rõuge valla mittetulundustegevuse toetust saab taotleda kuni 1. oktoobrini, lisainfo.
  • Kuni 1. oktoobril kella 16.30ni saab esitada taotlusi kohaliku omaalgatuse programmi, lisainfo.
  • Tartu 2024 ootab kuni 1. oktoobrini projektiideid regionaalsesse taotlusvooru, lisainfo.

Vallavalitsuse teated ja muu info

• Rõuge vallavalitsus teatab avatud menetlusest projekteerimistingimuste andmisel kuni 3 MW päikeseelektrijaama rajamiseks Hürova külas. Avalik väljapanek kestab 3.−17. septembrini, asja arutatakse avalikul istungil 21. septembril, lisainfo.
  • Seoses koroonaviiruse levikuga teenindavad Rõuge vallavalitsuse ametnikud kodanikke eelistatult distantsilt. Vallamaja või teenuskeskuse külastus palutakse ette kokku leppida, et vältida ruumide ülerahvastatust ning oleks kindel, et vajalik ametnik on kontoris. Siseruumides kantakse maski.
  • Siseministeerium soovitab inimestel enne kohaliku omavalitsuse volikogu valimisi oma elukohaandmed ja e-posti aadress rahvastikuregistris üle vaadata ning neid vajadusel korrastada, lisainfo.
  • Rõuge vallamajas ja teenuskeskustes saab abi COVID-tõendi allalaadimisel ja printimisel. Kui soovite abi saada mõnest teenuskeskusest, siis on soovitatav ette helistada, lisainfo.
  • Raamatukogude info:
    • Rõuge raamatukogu ja postipunkt on sel nädalal veel avatud Rõuge tervisekeskuse ruumides T kell 9−12, N ja R kell 9−14. Laupäeval on raamatukogu ja postipunkt suletud, alates 21. septembrist ollakse avatud juba uutes ruumides Rõuge rahvamajas (Metsa tn 1), lisainfo.
    • Misso raamatukogu on puhkuse tõttu suletud 20.–26. septembril
  • Huvikool TulevikuTähed ootab kõiki lapsi ja noori tennise- ning võrkpallitreeningutele Rõuge ja Varstu kooli, lisainfo.
  • VESTA tugirühmad inimestele, kelle pereliikmeid kimbutab dementsussündroom, toimuvad teisipäeval, 14. septembril Võrus ning 21. septembril Rõuges lisainfo.
  • Ruusmäe noortekoja juurde saab kuni 22. septembri õhtuni tuua kõrvitsaid Tallinna loomaaia loomadele toiduks. Info telefonil 516 5728 (Sirje Pärnapuu).

Vaktsineerimisest

• Sel nädalal käib üle kogu Eesti suur vaktsineerimine enne sügise algust, mil ette registreerimata saab vaktsineerida ka õhtuti pärast tööd ning nädalavahetusel, lisainfo. Võru maakonnas pakub seda Kagukeskuse Südameapteek – seal saab lasta end vaktsineerida tasuta ja ette registreerimata 15. ja 17. septembril kell 16–19 ja 18.09 kell 11.15–14.45.
  • Laupäeval, 18. septembril tuleb meie valda taas Kaitseväe vaktsineerimisbuss. Graafik on täpsustamisel; vaktsineerima oodatakse nii eelmisel korral esimese Moderna vaktsiini doosi saanuid kui esmakordseid vaktsiini soovijaid.
  • Kolmapäeval, 22. septembril tuleb Rõugesse taas Viljandi haigla vaktsineerimisbuss. Kellaaeg täpsustub; vaktsineerima oodatakse nii eelmisel korral esimese Pfizeri doosi saanud inimesi kui esmakordseid vaktsineerimise soovijaid. Bussis on saadaval Pfizeri ja Jansseni vaktsiinid.
  • Ilma eelneva registreerimiseta saab pühapäevast neljapäevani vaktsineerimida Võru haiglas, lisainfo.

Näitused, muuseumid ja külastuskohad

• Filmi Vargamäe külastuskeskus on kuni 15. septembrini avatud N−P kell 10−17, lisainfo.
  • Mõniste Talurahvamuuseum on avatud E−P kell 10−17, lisainfo.
  • Rogosi mõisat (siseruume ja muuseumitubasid) saab külastada eelneval kokkuleppel (516 5728 või sirjeparnapuu@gmail.com), mõisa ümbruses ja pargis saab jalutada igal ajal ja ilma ette teatamata.
  • RMK Pähni külastuskeskus on avatud iga päev kell 11−18 ning ettetellimisel, lisainfo.
  • Suure Munamäe vaatetorn on avatud iga päev kell 10−17. Ehituse perioodil on kõik pääsmed torni vähemalt poole soodsamad, lisainfo.