Nädal Rõuge vallas: 12.–18. juuli 2021

Esmaspäev, 12. juuli

Kell 17.00       Rõuge valla suvevollesarja I etapp Varstus. Osalema oodatakse kõiki, kes on seotud Rõuge vallaga, lisainfo.

Teisipäev, 13. juuli

Kell 19.00       Külaülikooli viies kohtumine: „Suitsusauna pärimusest ja tänapäevastest kommetest" Haanjas Mooska talus. Võõrustab Eda Veeroja, lisainfo.

Kolmapäev, 14. juuli

Kell 20.00       Suveõhtu kontsert Alen Vezikoga Andri-Peedo talus, lisainfo.

Neljapäev, 15. juuli

Kell 19.00       Rolf Roosalu kontsert „Maagiline päev" Misso vabaõhulaval, lisainfo.

Reede, 16. juuli

Kell 19.00       Kõrsikute kontsert „Suuda öelda ei" Ööbikuoru Villas, lisainfo.

Laupäev, 17. juuli

Kell 9.00         Avatud uste laupäev Nopri talus, lisainfo.

Kell 10.00       Unustatud mõisate külastusmängu kolmas päev Rogosi mõisas, lisainfo.

Kell 15.00       Kella kolme kontsert Rogosi mõisas: esineb Misso naisansambel Aleaa, lisainfo.

Kell 20.00       Nalja- ja tantsuõhtu ansambliga Kruiis Mõniste rahvamajas. Vahepaladega astub üles Kadri Lillepea Ainsalu, lisainfo.

Pühapäev, 18. juuli

Kell 10.00       Unustatud mõisate külastusmängu neljas päev Rogosi mõisas, lisainfo.

Kell 16.00       Kuurikontsert: Meelis & Katrin Duo juubeliaasta Rõuge kunstikuuris, lisainfo.

Kell 16.00       Merle Lilje kontsert „Kas kõnnib mannekeen" Rogosi mõisas, lisainfo.

Tööpakkumised:

• Rõuge vallavalitsus kuulutas välja konkursi Haanja kooli direktori ametikohale. Kandideerida saab 25. juulini, lisainfo.
  • Rõuge vallavalitsus kuulutas välja konkursid projektispetsialisti ning ettevõtlus- ja projektispetsialisti ametikohtadele. Kandideerida saab 12. juulini, lisainfo.
  • Rõuge vallavalitsus otsib sihtasutusele Rõuge Valla Turism visioonikat juhatuse liiget. Kandideerida saab 12. juulini, lisainfo.
  • Rõuge kool võtab alates uuest õppeaastast tööle haldusspetsialisti. Kandideerimine 2. augustini, lisainfo.

Vallavalitsuse teated ja muu info

• Käimas on Rõuge valla 2022. aasta kaasava eelarve ideede korje. Oma ettepanekuid kuni 15 000-eurosteks investeeringuteks saab teha 25. juulini, lisainfo.
  • Rõuge vallavalitsus ootab ettepanekuid arengukavasse ja eelarvestrateegiasse. Oma mõtted saab edastada 19. juulini valla kodulehel vastava vormi kaudu, lisainfo.
  • Rõuge valla arendusosakond kutsub riigihalduse, ettevõtluse, turunduse, turismi või muul sarnasel erialal õppivaid tudengeid valda praktikale, lisainfo.
  • Kutsume kohalikke foto- ja videograafe ning kohaliku pärimuse kandjaid end üles andma, et aidata kaasa Rõuge Ööbikuoru külastuskeskuse uue ekspositsiooni valmimisele, lisainfo.

Puhkuste info

Sel nädalal puhkavad järgmised vallavalitsuse töötajad:

• Ehitusspetsialist Tõnu Kukk puhkab 12.–25. juulil
  • Haanja ja Misso piirkonna haldusspetsialist Jüri Kukk puhkab 28. juunist 16. juulini
  • Haanja piirkonna sotsiaalhooldustöötaja Marge Valb puhkab 12.–25. juulil, teda asendab Maie Kalnapenkis
  • Kantseleispetsialist Ailen Paas puhkab 12.–25. juulil, teda asendab Kadri Vaglakes
  • Lastekaitsespetsialist Ave Vill puhkab 5.−23. juulil
  • Majandusosakonna juhataja Jane Liiv puhkab 12.–30. juulil, teda asendab 12.–15.07 Krislyn Prants, 16.–25.07 Heidi Normann ning 26.–30.07 Margus Teder
  • Pearaamatupidaja Kaja Juhanson puhkab 12.–25. juulil
  • Raamatupidaja Liia Eskla puhkab 12.–25. juulil
  • Raamatupidaja Maiu Toom puhkab 12.–25. juulil
  • Rõuge piirkonna haldusspetsialist Olev Mõttus puhkab 12.–25. juulil
  • Rõuge piirkonna sotsiaaltöö spetsialist Maire Grosmann puhkab 12.–26. juulil, teda asendab Triinu Õispuu
  • Tugiisik Elin Liivaoja puhkab 28. juunist 16. juulini
  • Õigusspetsialist Maire Kulla puhkab 28. juunist 16. juulini

Raamatukogudes on sel aastal suvepuhkused järgmistel aegadel:

• Haanja ja Krabi raamatukogud: 19. juulist 15. augustini
  • Kuutsi raamatukogu: 12. juulist 9. augustini
  • Misso raamatukogu: 5.–25. juulil ja 20.–26. septembril
  • Mõniste raamatukogu: 3.–31. augustil
  • Nursi raamatukogu: 5.–18. juulil ja 2.–15. augustil
  • Ruusmäe raamatukogu: 6.–12. juulil ja 2.–15.augustil
  • Rõuge raamatukogu ja postipunkt:12.–27. juunil ja 19. juulist 1. augustini
  • Sänna raamatukogu puhkab kogu juulikuu ning on AVATUD esmaspäeviti kell 10–17. Muudel päevadel võib ette helistada ja uurida, kas keegi on kohapeal (5558 8927, Hendrik Noor)
  • Varstu raamatukogu ja postipunkt: 19. juulist 15. augustini
  • Viitina raamatukogu: 19. juulist 1. augustini ja 17. augustist 3. septembrini

Näitused, muuseumid ja külastuskohad

• Filmi Vargamäe külastuskeskus on avatud iga päev kell 10−17, lisainfo.
  • Mõniste Talurahvamuuseum on suvisel ajal avatud E−P kell 10−17, lisainfo.
  • Rogosi mõis ja mõisa muuseumid on külastajatele avatud teisipäevast laupäevani kell 10−16, pühapäeval kell 14.00 ja 15.00.
    Rogosi mõisas on avatud mitmed näitused: käsitöömeister Mall Vesilo lapitööde näitus „Ajatud lapikirjad"; Ilme Tubli käsitöönäitus „Mustrilised sokid"; Lehte Piiri tööde näitus „Kindad, sokid, vaibad"; Maie Saksa käsitöö väljapanek „Heegeldatud tööd".
  • RMK Pähni külastuskeskus on avatud kolmapäevast reedeni kell 11−16 ning ettetellimisel, lisainfo.
  • Rõuge kunstikuur on avatud kogu suve iga päev kell 11−18. Kuuris on avatud ka kohvik, lisainfo.
  • Rõuge Ööbikuoru külastuskeskuse turismiinfo ja käsitöö müük on avatud teisipäevast pühapäevani kell 11−18, lisainfo.
  • Suure Munamäe vaatetorn on avatud E−N kell 10−18 ja R−P kell 10−20. Ehituse perioodil on kõik pääsmed torni vähemalt poole soodsamad, lisainfo.