« Tagasi

Käimas on konkurss "Eesti kaunis kodu 2020"

Taas oodatakse ettepanekuid „Eesti kaunis kodu" üleriigilisele ja maakondlikule konkursile. Kui soovid esile tõsta enda või naabri või tuttava kodu ilu, esita see konkursile.

Rõuge valla nominendid esitame maakondlikule konkursile järgmistes kategooriates

  • Eesti kaunis kodu 2020 (eramud, väikesed ühismajad, korterelamud, maakodud, suvilad, hotellid, turismitalud koolimajad, seltsimajad, kirikud ja muud kultushooned, mererannik, kaldad, järved, tiigid, kalmistud, parkmetsad, jne)
  • Energiasäästlik kaunis kodu (eramu, kortermaja, ühiskondlik hoone)
  • Parim tervisespordirajatis (kergliiklusteed, terviserajad, spordikeskused jm)
  • Parim tööstusmaastik (tootmishooned ja  -talud, põllumajanduskeskused, farmid, aitkuivatid, töökojad jm)

Rõuge vallavalitsus ootab vabas vormis ettepanekuid valla nominentide esitamiseks e-posti aadressile vald@rauge.ee või paberkandjal aadressile Ööbikuoru 4, Rõuge alevik, Rõuge vald, Võrumaa, 66201 hiljemalt esmaspäeval, 22. juunil 2020.

Ettepanek peab sisaldama teavet kinnistu nime ja aadressi kohta, kinnistu omaniku või valdaja nime ja kontaktandmeid, konkursi kategooriat ja lühikest põhjendust. 

Üleriigilist konkurssi "Eesti kaunis kodu" viib läbi Eesti Kodukaunistamise Ühendus (EKKÜ). Selle tulemusena tunnustatakse üksikisikuid, kogukondi ja organisatsioone nii piirkondade kui riigi tasandil. Konkursi patroon on Eesti Vabariigi President. Võru maakonna piirkondlikku konkurssi viib läbi SA Võrumaa Arenduskeskus, kellele iga Võru maakonna omavalitsus esitab oma nominendid.

Lähemalt saab lugeda: www.iluskodu.ee ja https://vorumaa.ee/haridus-kultuur/tunnustamine/eesti-kaunis-kodu/