Neljapäeval, 24. aprillil Sänna mõisas peetud 15. Artur Adsoni nimelisel laste võrukeelsel luulelugemisvõistlusel osales 36 ajaloolise Võrumaa last.

Lapsi hindas žürii koosseisus kunstnik ja luuletaja Kristina Viin Tsoorust, Palu talu perenaine Maali Kahusk Saarlase külast ning kirjanik ja muusik Jan Rahman Kärgulast.

I vanuserühma parimad:

I koht Maritte Arianne Plaado, Veriora lasteaed Õnneseen, juhendaja Marii Plaado;
II koht Elo Rahman, Sõmerpalu lasteaed, juhendaja Annika Alter;
III koht Eliisabet Raju, 1. kl, Kääpa Põhikool, juhendaja Jana Kähr.

Uma Pido eripreemia said Katriin Palojärv, Joosep Piholaan, 1. kl, Vastseliina Gümnaasium, juhendaja Helju Sarapuu.

II vanuserühma parimad:

I koht Deivi Zeerus, Hanna-Liisa Ehasalu, 4. kl, Misso Kool, juhendaja Kaider Vardja;
II koht Aadi Parhomenko, 4. kl, Mammaste Lasteaed-Algkool, juhendaja Marju Lepasson;
III koht Priit Saar, 3. kl, Mõniste Põhikool, juhendaja Asta Pazuhanitš.

Võru Instituudi eripreemia said Mõniste Põhikooli 4. klassi poisid Kaspar Kongo, Oliver Puusalu, Richard Lepp, Rando Raimla, Janmar Torn, Otto Tulviste, juhendaja Asta Pazuhanitš.

III vanuserühma parimad:
I koht Johann-Kristjan Toots, Ilmar Vodi, 8. ja 9. kl, Haanja Kool, juhendaja Kersti Leit. Haanja kooli poisid pälvisid ka MTÜ Sänna Mõisakeskuse eripreemia;
II koht Liis Kikas, 9. kl, Võru Kreutzwaldi Gümnaasium, juhendaja Helena Linnamäe,
III koht Eliise Mariin Sepp, 6. kl, Kääpa Põhikool, juhendaja Jana Kähr.

Selle vanuserühma eripreemia „Nigu peris punk" pälvis Osula Põhikooli 6. klassi õpilane Hipp Saar, teda juhendas Merlin Mürk.

Luulepäevalistele rääkis Sännast pärit esimesest sihikindlast võru luuletajast Artur Adsonist kirjandusteadlane Õnne Kepp. Ta avas ka Adsoni joonistuste näituse. Maarja Unduski kujundatud näitust saab Sänna Kultuurimõisa saalis vaadata 24. maini.

Luulelugemisvõistluse korraldasid MTÜ Sänna Mõisakeskus ja Võru Instituut, toetas MTÜ Sänna Kultuurimõis. Võistlust rahastasid Eesti Kultuurkapital, Rõuge vald ja Minna Sahver OÜ.

Sänna on kahe suure võru kirjaniku – Artur Adsoni (1889-1977) ja Juhan Jaigi
(1899-1948) sünni- ja lapsepõlvepaik.