Juulikuu on Rõuge vallas sündmusterohke

 

Mitmed üritused nagu orienteerumise MM, ultrajooks Rõuge Trail Run, viie järve jooks, põllumeeste päev Sännas, Zahharovi ja Listra kontsert Rõuge kirikus ning Rõuge veepidu ja paadiralli on sel kuul juba aset leidnud. Ürituste kalender on aga pikk ning sündmusi jätkub küll ja veel.

 

13. juulil kell 19 võtavad Rõuges Ööbikuoru Villas lauluviisi üles Tanja Mihhailova-Saar ja Mikk Saar. Toimub akustiline kontsert „Meie Jäljed". Piletid saadaval eelmüügis. Kontserdipäeval on pileti hinnaks 15 eurot.

Lisainfo: http://tiny.cc/04scmy

 

Mägiratturite mitmepäevasõit Tour de Rõuge leiab aset 14. - 16. juulil. Tuuri eesmärgiks on populariseerida maastikurattasõitu kui meeldivat ja kasulikku vaba aja veetmise vormi ning pakkuda osalejatele võimalust panna proovile enda või oma paarilise sportlikud võimed. Võistluskeskus asub Rõuge Ööbikuoru keskuses, kuid I etapi start antakse Paganamaa lõkkeplatsil.

Lisainfo: https://haanja100.ee/juhendid/tour-de-rouge

 

14. juulil kell 11 saab Rõuge Ööbikuorust alguse „Viie valla matk" kuhu on oodatud kõik noored kas või koos perega. Tule tutvu peagi ühinevate – Rõuge, Haanja, Mõniste, Varstu ja Misso valla looduse ja noortega. Bussiga kohale saamiseks pane ennast kirja oma valla noorsootöötaja juures.

Lisainfo: http://tiny.cc/z6scmy

 

14. juulil kell 19 toimub Rõuge Kunstikuuris kohaliku talendi Maimu Jõgeda plaadiesitluskontsert. Maimu on noor ja särav akordionist, kel hetkel käsil õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pärimusmuusika erialal. Olles õppinud nii klassikalist, jazz- kui pärimusmuusikat, hakkas temas helisema tema oma pärimus ning praeguseks on sellest sündinud hunnik omaloomingulisi lugusid.
Plaadil "Pühendus" kõlavad akordionihelid on justkui muinasjuttude kogum, mis viivad kuulaja jalutuskäigule fantaasiametsadesse, kus kõik on võimalik. Kõlavad lood, mis kõrvus justkui elama hakkavad. Sissepääsuks annetus noorele muusikule.

Lisainfo: http://tiny.cc/c8scmy

 

Rõuge valla suvevolle sarja esimene etapp saab toimuma 17. juuli õhtupoolikul Nursi külakeskuse kõrval asuval volleplatsil. Naiste mängude algusajaks kell 17.30. Mehed jätkavad kell 18.30. Järgnevad võistlusetapid leiavad aset kord nädalas esmaspäeviti Kaugu, Viitina ja Rõuge võrkpalli väljakutel.

Lisainfo: http://tiny.cc/mpycmy

 

„Suvehetk Suurjärvel" kutsub kõiki 20. juulil kell 18.00 osa saama erakordsest ja ainulaadsest vabaõhukontserdist Eesti sügavaimal järvel. Ja just nimelt järvel, kuna kontsertlava saab asuma Suurjärve kaldavees. Kontserdil astuvad üles andekad omakandi noormuusikud Andreas Pall ja Raina Luht, Kätlin Maran ja Egert Kanep ning Pait-Priidik Pettai, et nende lauluhääled saaks kõlavaks üle kogu Seitsmejärvemaa. Kontsert on kõigile tasuta!

Lisainfo: http://tiny.cc/89scmy

 

21. juulil kell 19.00 saab Viitina mõisahoones kaasa elada Sõmeru näitetrupi etendusele „Kaasaegsed vodevillid".  Pilet 5 eurot.

Lisainfo: http://tiny.cc/kbtcmy

 

Laulusõpru ootab Rõuge Ööbikuoru laululaval 21. - 22. juulil KaraokeFest.

Üle-eestiline karaokesõprade kokkutulek ehk karaoke festival on suunatud kõige heatujulisematele inimestele, keda kuuleme-näeme olenemata nädalapäevast erinevates karaokepesades lõõritamas. Lisaks festivali õhtusele põhiosale - ehk lakkamatule laulmisele - leiab teisel festivalipäeval traditsiooniliselt aset lõbus perepäev erinevate mängude ning võistlustega ja loomulikult ei puudu ka lastekaraoke.

Lisainfo: https://festival.kannuklubi.org/  ja http://tiny.cc/gctcmy

 

22. juulil püütakse Viitina järvel kuuritsaga kala ning seda juba kahekümnendat korda.

Kell 9.00 algab neljaliikmeliste võistkondade registreerimine. Toimub kalapüük, KaraokeFesti lauljate kontsert, saab ringi liikuda mõisaproua Juliane von Krüdeneri radadel, süüakse uhhaad ning päeva lõpetavad Mari Kalkuni ja Ilmar Aida kontsert. Lisaks laulavad Puka ja Viitina meesansamblid.
Lisainfo: http://tiny.cc/udtcmy

 

Rõuge Ööbikuoru pervel asub tuhande aasta tagustel eeskujudel rajatud muinastalu, kus 22. juulil algusega kell 10 toimub muinasaegsele eluolule ja eksperimentaalarheoloogilistele tegevustele pühendatud teemapäev – Rõuge muinaspäev. Tulekul on hulgaliselt toredaid ettevõtmisi, sealhulgas: õpitakse erinevaid muinasaegseid käsitöövõtteid, võetakse mõõtu muistete sõdalaste kombel, tutvutakse viikingiaegse linnamäe ja talumajapidamisega, lauldakse regilaule ning tehake palju muud põnevat. Tegevusi viivad läbi arheoloogid, käsitöömeistrid ja teised oma ala asjatundjad. Sündmus on tasuta!

Lisainfo: http://muinasmaja.edicypages.com/blog/eelteade

 

23. juulil kell 10-17 kutsub Rõuge vallas Nogo külas asuv Taalbergi talu kõiki külla. Nimelt toimub kolmas üle-eestiline avatud talude päev ning Taalbergi talu on nende 275 registreerunud ettevõtte-talu hulgas, kes uksed huvilistele avab. Taluperenaisel Ulvi Kallasel on kohapeal näidata ja pakkuda nii mõndagi põnevat. Talus pannakse lambaliha maa sisse küpsema, tutvustatakse kodust mahlapressi, austerservikute kasvatust, saab ratsutada, degusteerida ja keha kinnitada. Ei puudu ka töötoad ja tegevused lastele ning toimub veel palju muud põnevat.

Lisainfo: http://tiny.cc/wetcmy

 

25. juulil kell 20.00 toimub Rõuge Kunstikuuris tasuta kontsert kus esinevad Tuulikki Bartosik akordionil, Tobias Elof ukulelel ja Nicolaj Wamberg kontrabassil.

 

26. juulil kell 17 leiab Sänna Kultuurimõisas aset pärimusmuusikakontsert. Esinevad II Eesti Laste Etno laagrist osavõtjad ja rahvusvaheliselt tuntud pärimusmuusika artistid:
Duo Jansen/Jüssi (NO/EE), SILD (UK/EE), Duo Elof/Wamberg (DK), Katariin Raska, Tuulikki Bartosik. Peale kontserti ühine musitseerimine ja tantsimine. Osalemine annetuse eest. Avatud on ka pitsakohvik.

 

On täitsa võimalik, et mõni vallas toimuv juulikuine sündmus siia isegi kirja ei saanud. Lihtsalt nii palju tublisid inimesi on vallas pakkumas meeleolukaid tegevusi, kunsti – kultuuri, sporti ja meelelahutust, et kõike hoomata on juba päris keeruline.

Aitäh kõigile korraldajatele! Tänu teile meie valda tuntakse, kui tegusat ja edasipüüdlikku. Igav meil endil ja külalistel siin igatahes ei hakka!

 

Kui korraks ka juba järgmisesse kuusse põigata, siis augusti algul, täpsemalt 5. augusti pärastlõunal ootab huvilisi Rõuge priitahtlike pritsimeeste Käraja.  Rõuge pargi veerel saab toimuma traditsiooniline lahinghargnemise võistlus, millele eelneb rongkäik ning erinevaid tegevusi jätkub kogu perele. Muusikat teeb ansambel Tänatehtu ja õhtune tantsupidu saab toimuma ansambli Patune Pool juhtimisel.

   

Tere tulemast osalema! Rõuges tõesti toimub!

TREHVÄMI RÕUGÕN!